Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Po prehre v Petržalke Dukla klesla na štvrté miesto

Corgoň liga – 4. kolo

FC Artmedia Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:0)
Súboj dvoch slovenských zástupcov v Pohári UEFA vyznel v prvom polčase jednoznačne pre Artmediu. Už v 2. min sa v rohu pokutového územia Dukly dostal k lopte Vaščák a nádherne ju zakrútil k vzdialenejšej žrdi - 1:0. Hostia sa z úvodného úderu nespamätali a v 15. min inkasovali druhýkrát. Aktívny Vaščák centroval do šestnástky, lopta prešla pomedzi štyroch hráčov až k Mikuličovi, ktorý ju dorazil do siete. Petržalčania mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom, ale Fodrekov priamy kop vytlačil Zajac nad brvno a Šoltis vystrelil privysoko. Nepresadil sa ani Šebo, ktorý po Mikuličovej prihrávke osamotený trafil iba Zajaca. Po prestávke prevzala iniciatívu Dukla. V 50. min ešte mieril Semeník vedľa, no o minútu Libič presne centroval na hlavu Jakubka a banskobystrický útočník znížil na rozdiel gólu. V 74. min zachránil Čobej svoj tím po nepríjemnej Jakubkovej strele a onedlho si poradil aj s hlavičkou toho istého hráča. Napriek územnej prevahe sa hosťom do konca stretnutia už nepodarilo vypracovať si vážnejšiu šancu na strelenie vyrovnávajúceho gólu.
Góly: 2. Vaščák, 15. Mikulič - 51. Jakubko, ŽK: Krejčí, Fodrek - M. Sovič, Ľ. Vyskoč. Pred 5826 divákmi rozhodoval Šipoš. ARTMEDIA: Čobej - Kotula, Maixner (84. R. Novák), Burák, Hellebrand - Vaščák, Borbély, Fodrek, Šoltis (66. Suchánek) - Šebo (72. Krejčí), Mikulič. DUKLA: Zajac - Ľ. Vyskoč, Dzúrik, F. Kunzo, Leitner - Libič, M. Sovič (66. Fabuš), Svintek, Kulík - Jakubko, Semeník.
Sita

Ostatné výsledky: Inter Bratislava - Dubnica 0:1 (0:0), 90. P. Straka, Trnava - Ružomberok 1:2 (0:1), 46. Hodúr - 32. Števko, 88. Latiak, Trenčín - Púchov 0:1 (0:0), 63. Besta, Žilina - R. Sobota 3:0 (3:0), 16. Sninský, 23. M. Ďurica, 36. I. Bartoš.

10. Inter 4 0 0 4 2 : 8 0

Ďalší program – 5. kolo, sobota 28. augusta o 17.00: Dubnica – Žilina, Púchov - Inter , Ružomberok – Trenčín, nedeľa 29. augusta o 17.00: B. Bystrica – Trnava, R. Sobota - Artmedia .

Hlasy trénerov
Vladimír Weiss, tréner Artmedie: ,,Som rád, že sme po veľkej kritike za pohárový výkon proti Dnepropetrovsku dnešný ťažký zápas vyhrali. V prvom polčase sme hrali výborne, mojim zverencom nechýbala disciplína a ochota behať. Po prestávke už hostia vyvinuli väčší tlak, ale s tým sme počítali. Odhodlal som sa pre viacero zmien v zostave. Bol to vabank, ale dnes to vyšlo."
Ladislav Molnár, tréner B. Bystrice: ,,Zápas sme si prehrali sami za prvých dvadsať minút. Na tradičný úvodný tlak domácich sme sa pripravovali, ale hráči trestuhodne zlyhali. Po zmene strán to už bola Banská Bystrica, na akú sme zvyknutí. Žiaľ, strelili sme len jeden gól."

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 860

Registračný formulár je otvorený aj počas celého dnešného dňa.

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.