Takto sa dozvedel aj o smrti svojich rodičov. Po vojne sa, dnes už 77- ročný muž žijúci v Izraeli, podieľal na usvedčení príslušníkov jednotky Edelweiss a po zadržaní Nižňanského vystupuje v procese ako svedok.
Ako sa vyvíja proces s Ladislavom Nižňanským a akú úlohu v ňom momentálne zohrávate?
- Volali ma do Mníchova na výsluch, ale poprosil som ich, aby ma z toho vynechali. Už som bol na toľkých súdoch a je mi veľmi ťažko. Nemci súhlasili a poslali do Izraela desať otázok. Izraelskému súdu som na otázky odpovedal.
Viete niečo o tom, kedy by mohol začať proces s Nižňanským?
- Viem pozitívne, že v krátkom čase s ním bude proces a viem aj o tom, že Nižňanský bude odsúdený. Nemci majú na tom záujem.
Budete ešte vypovedať pred nemeckým súdom?
- Nie. Bol som na súde v Izraeli a tým podľa mňa končí moje poslanie v tejto kauze.
Prečo? Ste označovaný za jedného z najdôležitejších svedkov...
- Určite nie som, pretože väčšina Nižňanského zločinov sa stala v čase, keď ja som už pri jednotke nebol, lebo som ušiel. Zásluhu na tom, že tu dnes stojím má sedem slovenských rodín. Nevedeli kto som, vedeli len jedno, že som partizánska sirota a treba mi pomôcť. V mojích očiach nie je Slovensko ľudácke, ale týchto sedem rodín, ktoré ma zachránili. Oni pre mňa zosobňujú Slovensko.