Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Posledné Brusno sa po siedmich týždňoch dočkalo prvého víťazstva

IV. futbalová liga – 7. kolo

Hliník nad Hronom - Hrochoť 1:1 (1:0)
V Hliníku videli diváci vyrovnaný zápas. Domáci sa ujali vedenia v 14. min. S. Šimkom, mali viac šancí, avšak hosťom sa zvýšeným úsilím v druhom polčase podarilo vyrovnať. V závere nastrelili domáci žrď no prepotrebný víťazný gól nedali.
Góly: 14. S. Šimko - 78. J. Selecký. ŽK: R. Šimko, Pilko, R. Demko - J. Selecký, Sláva. Pred 170 divákmi rozhodoval Löcsös. HLINÍK: Packo - Pilnik, Majer, Pilko, R. Šimko, Svatený, Krcho (59. R. Demko), Netolický, S. Šimko, Krčmárik (58. Dirbák), M. Demko. HROCHOŤ: Machunka - Martinec, Škamla, Javorčík, M. Považanec (60. Zátroch), P. Považanec, J. Selecký, M. Selecký, S. Selecký (78. Mihalko), Belko, Sláva.

Rimavská Sobota B - Dolná Ždaňa 2:1 (1:0)
Domáci, posilnení piatimi hráčmi A - mužstva, boli v 1. polčase lepší, vypracovali si viacero príležitostí a z jednej skórovali. Hostia vyrovnali v 52. min., keď sa po osi Ivan - S. Urgela dostala lopta k Miškovovi a ten nezaváhal - 1:1. Potom ešte Kukučka nastrelil žrď. V závere vystupňovali domáci tlak a Iskra gólom z voleja rozhodol o výsledku. Remíza by bola spravodlivejšia.
Gól: 8. Švihla, 90+. Iskra - 52. Miškov. ŽK: S. Urgela, Obrcian. Pred 450 divákmi rozhodoval Tóth. DOLNÁ ŽDAŇA: Číž - Štanga, Rozemberg, Kukučka, Sekereš, Obrcian, Sviržovský, R. Urgela, S. Urgela, Ivan, Miškov.

Selce - Tomášovce 1:1 (1:1)
Bol to najslabší zápas v podaní domáceho mužstva s množstvom nepremených šancí. Hostia naopak využili z minima maximum.
Góly: 19. Precák - 22. Gibala, ŽK: Jarkulič, Čipčala - Skopal. Pred 200 divákmi rozhodoval Madera. SELCE: Pažout - Adam, Precák (72. Čipčala), Uhliar, Caban, Jarkulič, Bohinský, Ján Rusko, Lešták, Ľ. Rusko (80. Szabó), Strečok (46. Kmeť ).

Poltár - Králiky 2:4 (0:1)
Vo viacmenej vyrovnanom zápase sa dobre hrajúci hostia ujali vedenia. Domáci znížili, ale hosťom sa podarilo vytvoriť si po brejkoch dvojgólové vedenie. V závere nervózneho stretnutia sa podarilo domácemu Lubuškymu znížiť na konečných 2:4.
Góly: Marcinek, Lubušky - Cimerman, Oboril, Hamšík, Beňák, ŽK: Marcinek - Beňák, Šimko, ČK: Marcinek - Beňák. Pred 440 divákmi rozhodoval Juhász KRÁLIKY: Kubajda - Tuhársky, Hurík, Huntoš, Oboril, Kubák, Beňák, Šatura, Cimerman, Bednár (80. Šimko), Hamšík.

Brusno - Jesenské 2:0 (1:0)
Prvý polčas bol spočiatku obojstranne vyrovnaný, ale potom prišli tri príležitosti domácich, z ktorých sa ujala len tá posledná. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci pritlačili súpera v šestnástke a Frišnič z pokutového kopu zvýšil náskok. Neskôr mali domáci ešte ďalšie tri príležitosti, ale bez efektu. Hostia dvakrát ohrozili domácu bránku z trestných kopov.
Góly: 45. Keller, 64. Frišnič, ŽK: Sanitra, Pečovský - Nôta, Csizi. Pred 220 divákmi rozhodoval Michulek. BRUSNO: Hauer - Lübeck (53. Oravec), Pečovský, Kelemach, Sanitra, Ernek, Vaník, Frišnič, Keller (85. Gregor), Jančiar (84. Smida), Kováč.

Ostatné výsledky: Tisovec - Fiľakovo 2:0 (2:0), Beňuš, Bálint, Veľký Krtíš - Dolná Strehová 3:5 (0:3), Pavlov, Horn, Černík - Szabó 2, Ivičič 2, Šár.
14. Brusno 7 1 0 6 9 : 18 3
Ďalší program - 8. kolo, 26. septembra o 15.00: Fiľakovo - Tomášovce, Jesenské - Selce, D. Ždaňa - Brusno, Králiky - R. Sobota B, Hrochoť - Poltár, D. Strehová - Hliník, Tisovec - V. Krtíš.