Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Brankár gólom spečatil prehru lídra, na čele opäť D. Hámre

V. futbalová liga – 7. kolo

Dolné Hámre - Partizán Čierny Balog 3:1 (3:1)
Domáci v 1. polčase využili šance a stanovil konečný výsledok zápasu. V druhom polčase hrali so zabezpečenou obranou a dosiahli dôležité víťazstvo.
Góly: 21., 24. Repiský, 17. Necpal - 13. Strelec. ŽK: Švihla, Supuka, Kramár - Švantner, Strelec. Pred 200 divákmi rozhodoval Király. DOLNÉ HÁMRE: Kicko - Ološtiak, Kramár, Stribula, Káčer, Necpal (68. Zúbek), Repiský, Kotrý, Schvarz, Supuka (88. Pleško), Švihla (74. Tomka). PARTIZÁN: Pančík - J. Kvietok, M. Švantner (56. Giertli), P. Švantner, Sarvaš, Štefančík, Strelec, Turňa, Štulajter, S. Švantner (45. Daxner), Faško.

Štiavnické Bane - Priechod 3:1 (3:0)
Zápas mal dobré tempo. Hostia boli prvých 20 min. futbalovejší, mali aj čistú gólovú príležitosť, no brankár Blaško ju zneškodnil. V 31. min. sa ujali domáci vedenia, keď Janči doklepol loptu po rohu do siete. Druhý gól dali domáci po hrubej chybe obrany opäť Jančim a v 44. min. zvýšil po nepriamom kope v šestnástke (po malej domov do rúk brankára) na 3:0 Beták. V úvode 2. polčasu znížil po individuálnej akcii R. Slobodník. Do konca sa hral vyrovnaný futbal, góly však už nepadli.
Góly: 31., 33. Janči, 44. Beták - 49. R. Slobodník. ŽK: Janči, Lacko - Mesík, Kollár. Pred 250 divákmi rozhodoval Gonda. ŠTIAVNICKÉ BANE: Blaško - Kmeť, Poprac, Beták, Lacko, Pastier (46. Ivanič), Venglár, Beňo, Urgela, Janči (77. Ferenčík), Košarník (46. Ondrík). PRIECHOD: B. Slobodník - Škařupa, Homola, Mir. Barla, Mesík, Cenkov (70. Lichý), R. Slobodník, Mar. Barla (70. Sendek), Chaban, Ivanič, Kollár (82. Kukučka).

Žiar B/Ladomerská Vieska - Dudince 5:1 (2:1)
Prvý polčas začali lepšie hostia a v 6. min. sa šťastným gólom ujali vedenia. Domáci po tomto momente zvýšili úsilie, z čoho pramenilo vyrovnanie Hricovym gólom po samostatnom úniku. V 20. min. hostia nevyužili šancu na opätovné vedenie, keď Lalík nemieril presne, na čo gólovo odpovedali domáci, keď po centri Silného strelil ich vedúci gól Macejko. V závere polčasu ešte nepremenili svoje šance Žiak a Hric. V druhom dejstve sa hneď od úvodu pustili domáci do súpera a v 68. min. Lepšík po centri Žiaka zvýšil na 3:1. Záver zápasu patril tiež domácim. Najprv zvýšil po samostatnej akcii na 4:1 Žiak a v závere striedajúci Mališ pečatil skóre hlavou po centri Žiaka.
Góly: 16. Hric, 38. Macejko, 68. Lepšík, 83. Žiak, 90. Mališ - 6. R. Dodok. ŽK: Macejko, Silný, Lupták - R. Dodok, P. Dodok, T. Harach. Pred 200 divákmi rozhodoval György. ŽIAR B: Haliarsky - Mihál, Heiler, Lepšík, Žiak, Macejko, Lupták, Beňo, Klejch (85. Sedliak), Silný (69. Páleník), Hric (83. Mališ).

Žarnovica - Kováčová 1:0 (0:0)
Domáci v 1. polčase súpera zatlačili, prekonávali sa však v zahadzovaní gólových príležitostí. O výsledku rozhodla 71. min., keď bol na konci vydarenej akcie Hlavačka. Hostia v závere vyrovnali hru, ale v útoku toho veľa nevymysleli.
Gól: 71. Hlavačka. ŽK: Mičík, Nasvetr - Végh, Belička. Pred 120 divákmi rozhodoval Chrien. ŽARNOVICA: Nemec - Štefanka ml., Repiský, Gubán, Gregor - Hlavačka, Černák, Rendla - Kopernický, Mičík, Nasvetr (68. Laurov).

Brezno - Krupina 1:1 (1:0)
V stretnutí susedov v tabuľke sa zrodila zaslúžená remíza. Prvý polčas patril domácim, druhý hosťom.
Góly: 20. Daniš (z 11 m) - 78. S. Cibuľa, ŽK: Psotka. Pred 150 divákmi rozhodoval Lauček. BREZNO: Boháčik, Ostrihoň, telka (80. Kučerák), Gemzický, M. Auxt, Vrtal, Goceliak, Betka, Daniš (46. Ševčík), Amrich (70. Zajak), Donoval.

Dubová/Predajná - D. Niva 0:0
Bolo vidieť, že proti sebe hrajú mužstvá z chvosta tabuľky. Oba tímy mali niekoľko šancí, ale napokon sa zápas skončil zmierlivo - remízou. Veľkú šancu zmeniť to mal minútu pred koncom Matej Romančík, ktorého strela trafila brvno hosťujúcej bránky.
ŽK. Slosiarik, Švarc, Belák. Pred 100 divákmi rozhodoval Havran. DUBOVÁ: Kajda - J. Romančík, Koštial (65. M. Vaník), Rosina, Gondáš, Medveď (78. Piliar), Pikula (75. R. Vaník), Giertl, Jablonský, M. Romančík, Demeter.

Poniky - Radvaň 1:0 (0:0)
V obojstranne kvalitnom zápase domáci po taktickom výkone dotiahli zápas zaslúžene do víťazného konca.
Gól: 60. Polievka (z 11 m), ŽK: Klementis, Dorotovič - Ondrejka, Nemec, Tomčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Ostrihoň. PONIKY: Polievka - Hrušovský, Hraško, Potkan, Mikuláš (46. Filipča), Dorotovič, Piar, Valigura (90. Hríbik), Klementis (90. P. Piar), J. Maľa, V. Maľa. RADVAŇ: Ritnošík - Uličný, Kvasna, Nemec, Snopko, Tomčík, Ševčík, Kaščák, Konkol (83. Gibala), Ondrejka, Novoroľník.
14. Dubová 7 0 3 4 3 : 18 3
Ďalší program - 8. kolo, 26. septembra o 15.00: Č. Balog - Kováčová, Radvaň - Žarnovica, D. Niva - Poniky, Krupina - Dubová, Dudince - Brezno, Priechod - Žiar B, D. Hámre - Š. Bane.

Zaujali
Rudolf Repiský, Miloš Kramár, Roman Ološtiak (D. Hámre), Marián Strelec )C. Balog), Ján Janči, Ján Beták (Št. Bane), Richard Slobodník (Priechod), Ján Žiak, Ľuboš Lupták, Tomáš Hric, Igor Klejch (Žiar B), Roland Dodok, Mário Felyo, Peter Dodok (Dudince), Peter Hlavačka, Jaroslav Repiský (Žarnovica), Ján Goceliak (Brezno), Ivan Dendiš (Krupina), Peter Kajda (Dubová/Predajná), Miroslav Potkan (Poniky).

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?