Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Hostia úplne vybuchli, ich česť ako-tak zachránil Badín

I. futbalová trieda – 7. kolo
Jakub - Badín 6:3 (3:1)
Domáci po raketovom nástupe už v 2. min. vyhrávali, keď Kiedžuch prekonal brankára. Domáci stále útočili a bolo len otázkou času, kedy padne ďalší gól. Ale naopak hostia vyrovnali na 1:1 a v 30. min. po vylúčení Dikacza začali využívať svoju prevahu. Domáci však v 43. a 45. minúte dokonale využili chyby hostí a ujali sa vedenia. Pred koncom polčasu videl červenú kartu aj Bajdich a sily na ihrisku sa vyrovnali. Druhý polčas začali lepšie domáci, vypracovali si niekoľko šancí, ktoré postupne aj premieňali. Domáce víťazstvo potvrdil svojim druhým gólom Longauer a hostia len dokázali skorigovať nepriaznivý výsledok.
Góly: 43. a 80. Račák, 45. a 60. Longauer, 85. Čaba, 2. Kiedžuch - 12. Bubeník, 82. Darida, 78. Messerschmidt, ŽK: Dikacz - Ščepko, ČK: Dikacz - Bajdich. Pred 150 divákmi rozhodoval Dírer. JAKUB: Filadelfi - Víglaský (45. Zubek), Palúch, Balon, (75. Čaba), Račák, Dikacz, Patráš, Náčin, Lačný, Kiedžuch, Longauer (85. Párička).
BADÍN: Iliaš - Kováčik, Messerschmidt, Trízna, Bajdich, Dian, Ščepko, Darida, Blaško, Pančík, Bubeník (45. Martinec).

Sásová - Braväcovo 5:0 (3:0)
Domáci nastúpili v pozmenenej zostave, od začiatku sa snažili čo najviac ohrozovať
bránu hostí. Vytvorili si niekoľko gólových šancí, ktoré aj zúžitkovali.
Góly: 15. Ďuriš, 27. Lipták, 44. Uhrín, 61. Spišiak, 85. M. Ursíny. Pred divákmi 150 rozhodoval Vaník. SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Spišiak, Puliš, Kováč, Marko (60. Kapusta), Ďuriš, Lipták, Uhrín (77. Bôžik), Venglarčík, Marek Ursíny. BRAVÄCOVO: Martinec - Hálka, Baliak, Gašperan, Billy, Vrbovský, Zelený, Brenkus, Zelenčík, Knižka, Radóc.

Jasenie - Mýto 2:0 (1:0)
Domáci si lepší úvod zápasu ani nemohli želať, keď domáci kanonier Ján Weissenbacher hneď po rozohratí trafil z polovice ihriska bránu. Potom si domáci vypracovali ešte niekoľko dobrých šancí, ktoré však ostali nevyužité. Hostia potom vyrovnali hru, ale skóre sa nemenilo. Na začiatku druhého polčasu domáci opäť začali tlakom a v 57. minúte poistil víťazstvo druhý z dvojice Weissenbacherovcov. Za povšimnutie stojí výkon domáceho brankára, ktorý chytil niekoľko dobrých šancí hostí.
Góly: 18. J. Weissenbacher, 57. H. Weissenbacher, ŽK: Čižmár, Turňa - Makuša, Vrtal, Kupec. Pred 120 divákmi rozhodoval Jozef Sitarčík. JASENIE: Havran - Sekáč, Kvačkaj, Čižmár, Podcklan, Turňa, Kochan (Jakubec), J. Weissenbacher, Mistrík, J. Demeter, H. Weissenbacher (M. Gaboň). MÝTO: Kupec - Húsenica, Kerestény, Kňazík, Botoš, Kurek, Makuša, Sarvaš, Daniš, Roháč, Vrtal.

T. Č. Balog - Osrblie 3:0 (2:0)
V úvode zápasu sa hostia mohli ujať vedenia, ale brankár domácich bol proti. Domáci potom prevzali iniciatívu, výsledkom čoho boli dva góly. Celý druhý polčas domáci kontrolovali vývoj zápasu a v závere pridali tretí gól.
Góly: 20. a 85. Budovec, 37. Strelec, ŽK: Štulajter. Pred 300 divákmi rozhodoval Hláčik. T. Č. BALOG: Kupec - Kvietok, Štulajter, Kováčik, Budovec, Sitarčík (86. M. Kováčik), Koreň (80. Medveď), Strelec, Sečovský (75. R. Giertl), Kliment, Giertli.
OSRBLIE: Hlaváčik - Štulajter, Grexa, Slúštik, Puška (75. Adamovič), Hasila (81. Uhrík), Náther, Húsenica, Pacera, Harvan, Tŕnik.

Beňuš - Heľpa 4:0 (1:0)
Domáci po sérii prehier konečne zabrali a už v prvej minúte nastrelili žrď. Domáci
pokračovali v tlaku, ale gól nestrelili. Naopak, hostia zahodili v 20. minúte stopercentnú šancu. To sa im vypomstilo a domáci šťastným gólom išli v 21. minúte do vedenia. Druhý polčas začali domáci tlakom, z čoho rezultoval ich druhý gól a v 60. min. aj exportný zásah Sihelského do šibenice. Od stavu 3:0 domáci ovládli hru a zahodili veľké množstvo šancí. Na konečných 4:0 upravil R. Kučerák.
Góly: 22. I. Berčík, 60. a 80. R. Kučerák, 50. L. Sihelský, ŽK: B. Janko - Kukuľa, Riapoš, Mihňák. Pred 200 divákmi rozhodoval Malček. BEŇUŠ: Kochan - R. Janko (46. Sihelský), Nosko, Kafrík, Belko, Kováčik, Berčík, Šajgalík, B. Janko, Stančík (J. Kán), Kučerák. HEĽPA: Kánoš - Babeľa, Meloš, Michal Skladaný ml., Kukuľa, Mihňák, Košťál (75. Bošeľa), Riapoš, Mak, P. Skladaný, Belan.

Šalková - Slovenská Ľupča 2:0 (1:0)
O tom, že Šalkovej brejková hra svedčí, sa tentokrát presvedčili hráči zo Slovenskej Ľupče. Zápas mal od počiatočného hvizdu svižné tempo. Aj keď si hostia svojou hrou vypracovali nejednu vyloženú gólovú šancu, sieť sa vlnila na strane brankára Kučeru. Góly: 8. Obuch, 74. J. Šimčík. Pred 180 divákmi rozhodoval Čajka. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Dobrík, Gerö, Čtvrtníček, Obuch, Ratica (58. Kaščák), Murgaš, Tuček (52. M. Šimčík), Pinter, Binder, J. Šimčík, Tóth. SL. ĽUPČA: Kučera - M. Lakomčík, Beňák (78. Sandány), Mart. Majer, D. Mačkovič, Lešták, Oravec (85. Mistrík), Mich. Majer, Hlaváč, Lipa, M. Mačkovič.

Ostatné výsledky: Podlavice - Riečka 5:0, dohrávka 4. kola: Beňuš - Podlavice 0:3, Rumanovský (z 11 m), Hrnčíř, Navrátil.

Zaujali
Brankári Peter Havran (Jasenie), Martin Kupec (T. Č. Balog), obranca Roman Puliš (Sásová), stredopoliari Peter Longauer (Jakub), Marek Makuša (Mýto), Rastislav Riapoš (Heľpa), útočníci Róbert Račák (Jakub), Henrich Weissenbacher (Jasenie), Róbert Kučerák (Beňuš).

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Bystrica hľadá zdravotníkov na plošné testovanie

Skríningové testovanie sa v meste uskutoční cez víkend.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie.

Firmy regiónu testujú aj vo vlastnej réžii

Prísne opatrenia na zvládnutie nákazy prijali aj v spoločnosti Elektro Recycling v Slovenskej Ľupči. V Železiarňach Podbrezová sa mení situácia zo dňa na deň.

Incidencia poklesla. Bystrica už nie je červená

Incidencia za 7 dní na 10 tisíc obyvateľov z vykonaných PCR testov dosahuje hodnotu 27,19.

Po komunitnom testovaní príde skríningové. Mesto ho chystá na víkend

Záujemcovia budú môcť využiť rezervačný systém, ktorý sa osvedčil uplynulé dni počas komunitného cieleného testovania.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.