Pršianska desiatka rozložila starohorskú jedenástku

II. futbalová trieda BB – 8. kolo

derby medzi hiadľom a medzibrodom sa skončilo nerozhodne 1:1.

Nemecká - Harmanec 5:1 (1:1)
Domáci mali od začiatku zápasu výraznú prevahu, ale pribrzdil ich gól hostí v 18. minúte z ojedinelého útoku. V druhom polčase Nemecká po neustálom tlaku otočila skóre vo svoj prospech, hoci hostia za stavu 2:1 v 56. minúte nepremenili pokutový kop, u domácich bol nádherný vyrovnávajúci gól mladého Kováčika. Favorit získal povinné tri body a teší sa na zápas v Tajove.
Góly: Kováčik, Klinčík, Frčo, V. Sojak, M. Sojak - Martiška. Pred 60 divákmi rozhodoval Vaník. NEMECKÁ: Halgaš - Klinčík, Ružinský, Krivuš, M. Sojak, Kováčik (50. Šrot), M. Bartoš, Kováč (80. V. Sojak), L. Bartoš, Frčo, Tomko (50. O. Bartoš). HARMANEC: Danko - Grajzer, Floch, Vajs, Kohút, Murgaš, Babjak, Slobodník, Daubner, Martiška, Gregor.

Strelníky - Malachov 3:1 (1:0)
V priemernom zápase si v prvom polčase útočníci veľa šancí nevypracovali. Po prestávke hráči pridali na nasadení, tempo hry sa stupňovalo, padli aj góly a aj ďalšie akcie z domácej dielne potešili prítomných divákov.
Góly: 24. M. Majer, 64. Ľ. Čief, 84. M. Majer st. - 90. D. Roman. Pred 30 divákmi rozhodoval Zeman. STRELNÍKY: R. Majer - Mi. Moncoľ, J. Moncoľ (46. Čief), Mi. Filadelfi, M. Majer ml. (85. Hronec), C. Majer, Štubniak, Matyó (70. D. Majer), R. Majer, Ma. Filadelfi, Kapusta. MALACHOV: Dvorský - Chmelík, Kučerák, Klimo, Dobrota, Maľa, Uhrík, Sanitra, Murín, Moravčík, Roman.

St. Hory - Hor. Pršany 1:1 (1:0)
Hostia (nastúpili s desiatimi hráčmi) sa zamerali na deštrukčný futbal, ktorý na hru Starých Hôr platil. Domáci zahodili množstvo šancí, čo sa im vypomstilo dvadsať minút pred koncom zápasu, kedy hostia po ojedinelom priamom kope vsietili vyrovnávajúci gól.
Góly: 25. Chrastina - 70. Murín. Pred 70 divákmi rozhodoval Krupa. ST. HORY: Žabka - Antoš, Ulehla, Maďar, Gavalda, Debnár, Stacho, Kováč, Filip, Chrastina (80. Lovás), Babjak. HOR. PRŠANY: Patráš - Kvasna, Kužma, Orovčík, Cimerman, Barányi, Matoušek, Murín, Krnáč, Liďák.

Lučatín - Tajov 2:1 (0:1)
Domáci sa rozbiehali pomaly, hostia boli aktívnejší a v 22. minúte sa ujali vedenia Turákovým gólom. Do konca úvodného polčasu sa hra vyrovnala, ale domácim sa už nepodarilo vyrovnať. Z kabín vybehlo domáce mužstvo s odhodlaním zmeniť nepriaznivý stav. Hralo aktívnejšie dopredu a v 48. minúte sa im podarilo vyrovnať po peknej prihrávke Sedliaka Zbyňovskému. Domáci sa snažili pridať druhý gól. Hrali aktívne a v 72. minúte po rohovom kope a následnej skrumáži v pokutovom území sa najlepšie zorientoval I. Hruška a krížnou strelou zvýšil na 2:1. Do konca zápasu domáci zahodili ešte tri čisté šance, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.
Góly: 48. Zbyňovský, 72. I. Hruška - 22. Turák. Pred 70 divákmi rozhodoval Marček. LUČATÍN: Oboňa - Ľ. Hruška, Mokroš, Hraško, Uhrík, Turčan, Hlinka, Selecký, I. Hruška (88. Huťka), Zbyňovský (82. M. Hruška), Sedliak. TAJOV: Kleniar - Kollár, Solivajs, Patrnčiak, Mažgut (75. Eliáš), Murgaš (46. Ursíny), Vaterka, Komora, Biely (80. Greško), Turák, Magerčiak.

Ľubietová - Podkonice 0:3 (0:1)
Ľubietovčania nastúpili do súboja s vervou a nádejou na dobrý výsledok. Hostia kombinačnou hrou zobrali oprátky do svojich rúk, po pekných akciách strelili tri góly a nevyužili niekoľko stopercentných šancí. Domáci ohrozovali hosťujúceho brankára len sporadicky.
Góly: 20. Z. Barla, 52. R. Turčan, 66. V. Ivan. Pred 50 divákmi rozhodoval Mišány. ĽUBIETOVÁ: Teliar - Babic, Urva, Kolík, Bidlo, Turčan (65. Uhrík), M. Sauka, V. Sauka, P. Potančok, Kútik (75. M. Potančok), J. Majer (60. Procházka). PODKONICE: Mikuláš - Bobák, M. Barla, L. Barla, Lamper, M. Polóny, Turčan, V. Ivan, Z. Barla, Pančík, Kuprijanov (60. Flaška).

Hiadeľ - Medzibrod 1:1 (1:1)
Po vyrovnanom aj keď iba priemernom derby stretnutí sa oba celky rozišli zmierlivo, nakoľko si ani jedno mužstvo nedokázalo vytvoriť viac gólových šancí.
Góly: 41. Brna - 20. Kelemach. Pred 100 divákmi rozhodoval Piar. HIADEĽ: Kán - Mlynarčík, Srniak, Brna (75. Zmajkovič), Fúdor, M. Sedliak, Vajs, Lipa, I. Sedliak, Ľ. Brodek, A. Brodek (60. Golian). MEDZIBROD: Tonhajzer - Prievalský, M. Zeman, Haviar, Plavec, V. Zeman (58. Caban), Kelemach, Mat. Huťka, Mar. Huťka (58. Šuták), J. Hraško, Hirka.

Ostatné výsledky: Mičiná - Dúbravica 1:2 (0:1), góly: Horný - Habány, Kohút. Baláže - Hronsek 3:1 (0:1), gól: Muríň za hostí,

Zaujali
brankár: Kán (Hiadeľ), obrancovia: Klinčík (Nemecká), Floch (Harmanec), Ma. Filadelfi (Strelníky), J. Hraško (Medzibrod), stredopoliari: Selecký (Lučatín), Ľ. Brodek (Hiadeľ), Ivan (Podkonice), útočníci: Roman (Malachov), Krnáč (Hor. Pršany), Turák (Tajov), Z. Barla (Podkonice)

2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
  3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?

Víťazná pohárová premiéra volejbalistiek Brusna

Volejbalistky VK Pirane Brusno zvíťazili v prvom zápase šestnásťfinále Challenge Cup nad španielským tímom Sanaya Libby´s La Laguna.

Úspešný dvojblok, v akcii Lenka Kvasnová a Ana Clara.

Na cestách opatrne, môže sa tvoriť poľadovica

Pre okresy Banská Bystrica a Brezno platí výstraha prvého stupňa pred tvorbou poľadovice.

Zásah polície na Uhlisku: Po vzájomných nezhodách skončil 43-ročný muž v nemocnici

Policajti zasahovali v nedeľu skoro ráno v banskobystrickej časti Uhlisko. Pred domom na Družstevnej ulici došlo k nezhodám medzi dvomi mužmi vo veku 43 a 38 rokov.