Gólové hody v Šalkovej a v Beňuši, poltucet v Jasení

I. futbalová trieda – 9. kolo
Sásová - Badín 4:1 (0:1)
Domáci nastúpili v pozmenenej zostave, mali veľa šancí, ktoré ale nepremenili. Tesne pred koncom prvého polčasu bol vylúčený domáci hráč, čo Sásovú motivovalo k zvýšenému pohybu. Následkom bolo otočenie výsledku v priebehu 15 minút. Záver vyznel jasne v prospech domácich, ktorí na ihrisku koncertovali.
Góly: 50. Kapusta, 55, Ďuriš, 60. Lipták, 70. Ursíny - 18. Bubeník, ŽK: Dočkal, Lipták - Bajdich, Blaško, ČK: Kubina - Bajdich. Pred 250 divákmi rozhodoval Hutník. SÁSOVÁ: Dubovický - Marko, Spišiak, Dočkal (61. Kovalčík), Ursíny (70. Pĺžik), Turčan, Ďuriš, Lipták, Kapusta, Kurčík, Kubina. BADÍN: Iliaš - Kováčik, Tešlár, Bajdich, Medveď, Darida, Ščepko (46. Trizna), Dian, Blaško, Stančík (55. Martinec), Bubeník.

Jasenie - Jakub 2:4 (2:3)
Hostia po vynikajúcom začiatku viedli rýchlymi gólmi. Domácim sa podarilo znížiť na 1:2, v 2. minúte J. Weissenbacher prehodil aj brankára, ale lopta skončila nad bránou. Hostia išli znovu do vedenia, domácim sa podarilo streliť aj druhý gól, ale v druhom polčase si hostia poistili svoje vedenie štvrtým gólom.
Góly: 29. a 39. J. Weissenbacher - 3. Longauer, 17. a 71. Račák, 36. Balon. Pred 150 divákmi rozhodoval Melcer. JASENIE: Havran - Sekáč, M. Kvačkaj, M. Čižmár, M. Pocklan, P. Jakubec, M. Kochan (84. Cibík), J. Weissenbacher, M. Mistrík, P. Štulajter (88. Jakubec), H. Weissenbacher (74. Gaboň). JAKUB: Filadelfi - Grnáč, Račák (89. Lukačovič), Balon (87. Palúch), Lačný, Kiedžuch, Patráš, Náčin, Zúbek, Longauer, Víglaský.

T. Č. Balog - Braväcovo 3:1 (0:1)
Hostia celý prvý polčas hrali rozumne v obrane a v strede ihriska držali domácich na dištanc, nedovolili im rozvinúť typickú kombinačnú hru. Už v 8. minúte sa z rýchleho brejku ujali vedenia. Druhý polčas až do 80. minúty sa podobal prvému polčasu ako vajce vajcu. V tomto momente domáci konečne pretrhli streleckú smolu a v priebehu ôsmich minút strhli zaslúžené víťazstvo na svoju stranu.
Góly: 80. Kliment, 81. Šturlajter, 88. Melicher - 8. Krajan, ŽK: Martin Sitarčík, Strelec - Vrbovský, Gašperan. Pred 400 divákmi rozhodoval Kadlec. T. Č. BALOG: Kupec - J. Kvietok st., Šturlajter, Michal Sitarčík, Budovec, J. Kvietok ml., Koreň (46. Strelec), Melicher, Martin Sitarčík (50. Pečovský), Kliment, Giertl (90. Kováčik). BRAVÄCOVO: Martinec - Baliak, Gašperan, Trnka, Krajan, Vrbovský, Zelený, Bremkus, Zelenčík (33. Billy), Gašperan, Radoc.

Podlavice - Mýto 2:1 (2:0)
Domáci hráči zohrali náročný zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý bojoval až do 90. minúty.
Góly: 25. T. Šatánek, 40. J. Navrátil - 88. R. Daniš, ŽK: M. Majling, R. Kollár. Pred 100 divákmi rozhodoval Mišány. PODLAVICE: I. Sochor - J. Kaščák, L. Gočala, M. Majling, T. Šatánek (55. M. Valentíny), A. Rumanovský (68. J. Sanitrár), L. Ševčík, R. Kollár, V. Haviar (88. P. Uhliarik), D. Hrnčíř, J. Navrátil. MÝTO: J. Kupec - M. Vrtal, P. Kerestény, P. Kňazík, I. Botoš, F. Roháč, M. Makuša, I. Sarvaš, R. Daniš, Kán, R. Nikel.

Beňuš - Riečka 5:4 (2:1)
V dramatickom a na góly bohatom zápase sa domáci dostali strelecky disponovaným Stančíkom do dvojgólového vedenia. Hostia v poslednej minúte prvého polčasu znížili na 2:1 a druhý polčas začali v 50. minúte vyrovnávajúcim gólom. Domáci išli znova do vedenia, hostia hrubé chyby domácej obrany tvrdo trestali vyrovnávajúcimi gólmi. Nakoniec sa šťastena priklonila k domácim, ktorí v 83. minúte Kováčikom vyhrali zápas.
Góly: 15., 22. a 49. Stančík, 70. Šajgalík, 83. Kováčik - Snopko, Necpal, Hromada, Petrák, ŽK: Šírka. Pred 120 divákmi rozhodoval Piar. BEŇUŠ: Kochan - R. Janko (46. J. Šajgalík), R. Snopko, Kafrík, Belko (86. Sabaka), Kováčik, Berčík, Šajgalík, B. Janko, Stančík, Kučerák. RIEČKA: Babušák - Petrán, Varecha, Bahýl, Necpal (65. Karlík), Pataj, Snopko, Spišiak (46. Šustek), Necpal, Hromada, Šírka.

Heľpa - Slovenská Ľupča 1:2 (1:0)
Domáci po prvom polčase viedli 1:0, nevyužili množstvo šancí. V druhom polčase si dali domáci nešťastný vlastný gól, čo hostí postavilo na nohy. Po vyrovnaní sa domáci snažili zvrátiť stav, ale hostia upravili na konečných 1:2.
Góly: Koštál, Skladaný (vlastný) - Michal Majer, ŽK: J. Ďurajda. Pred 60 divákmi rozhodoval J. Sitarčík. HEĽPA: Kanoš - P. Oravkin, Michal Skladaný, J. Ďurajda, Babeľa, Koštal, Mihák, R. Riapoš, J. Mak, P. Skladaný, J. Belan. SLOVENSKÁ ĽUPČA: M. Hlaváč - Lakomčík, Benák, Majer, Mačkovič, Lisiak, J. Urbančok, Majer, P. Urbančok, Lipa, Šuhajda.

Šalková - Osrblie 8:1 (5:1)
Šalková svojmu súperovi jednoznačne dala najavo svoje predstavy o modernej, útočnej a diváckemu oku lahodiacej hre. I keď sa hostia ujali vedenia už v 10. minúte pekným brejkom Pušku, bolo to všetko, čo domáci súperovi dovolili. Hra bola počas celého ďalšieho priebehu vedená stopercentnou prácou všetkých hráčov v poli a jej ovocím je viac než uspokojivý výsledok.
Góly: 27. a 55. Murgaš, 33. a 38 J. Šimčík, 43. Ratica, 45. Dobrík, 62. Paršo, 70. Gerő (11m) - 10. Puška. Pred Pred 100 divákmi rozhodoval Hikker. ŠALKOVÁ: Hrnčiar, Dobrík, Gerö, Čtvrtníček, Obuch (51. Paršo), Šimčík M. (51. Kaščák), Murgaš, Ratica, Pinter, Šimčík J. (58. Baran), Tuček, Tóth. OSRBLIE: Hlaváček, Štulajter, Grexa, Petráš, Vetrák, Hasilla, Nather, Husenica, Pacera, Harvan, Puška.

Zaujali
Brankári Michal Hlaváč (Sl. Ľupča), Ján Martinec (Braväcovo), obrancovia Štefan Marko, Radovan Spišiak, Peter Ďuriš (Sásová), Rudolf Šturlajter (T. Č. Balog), stredopoliari Daniel Balon (Jakub), Milan Petrán (Riečka), Rastislav Riapoš (Heľpa), útočníci Henrich Weissenbacher (Jasenie), Miroslav Giertl (T. Č. Balog), Ján Navrátil (Podlavice), Peter Kán (Mýto), Peter Stančík (Beňuš), Michal Koštál (Heľpa).