Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Policajtky v tranze, bez jasnej hlavy, ale s bojovným srdcom

Hádzanárky Banskej Bystrice v premiére v PVP zvíťazili na svojej palubovke nad tímom ŽRK Kikinda zo Srsbska a Čiernej Hory

alžbeta polláková (v bielom) preniká tvrdou srbskou obranou.

BANSKÁ BYSTRICA - V úvodnom zápase druhého kola hádzanárskeho PVP ŠKP B. Bystrica – ŽRK Kikinda narazili na seba družstvá, ktoré o sebe veľa nevedeli. Navyše obidvom chýbali pohárové skúsenosti. Banská Bystrica prakticky s novým kádrom nastúpil po piatich rokoch v európskom pohári, pre Kikindu to bola premiéra. Začiatok zápasu a vlastne tri jeho štvrtiny lepšie zvládli staršie srbské hádzanárky, ktoré do 45. minúty väčšinou viedli. Potom sa prejavila ich slabšia kondícia, keď u nich ešte nezačala liga.
Policajtky mohli v závere zvýšiť na viac ako päť gólov, keď hlavne v prvých minútach doplatili na neskúsenosť. Najskôr mali presilovku o dve hráčky, tento úsek však vyhrali len 2:1. Naopak v 20. min hrali Srbky v oslabení a strelili dva góly na 7:9. Z Bystričaniek majú pohárové skúsenosti iba brankárka Ivánková a Kollárová s Rumanovskou. Vtedy ešte pod dievčenskými menami Lapinová a Ozimá. Kým Kollárová mala strelecký deň, aj keď v závere niekoľko šancí zbrklo zahodila, Rumanovská si po stretnutí poplakala. Spálila deväť výborných príležitostí. Veľa sa čakalo od Lucie Tobášovej, ktorá prišla do klubu ako strelkyňa, prvé vystúpenie v pohári sa podpísalo pod jej výkon v prvom polčase. ,,Na začiatku som mala veľkú trému a z toho pramenili nepremenené šance. Jednoznačne to bola pre nás dobrá škola. Hrala sa iná hádzaná, iný štýl. Navyše sme nepoznali súpera a najskôr sme museli zistiť, čo hrá. Vlastne celý polčas sme vymýšľali taktiku," povedala Lucia Tobiášová.
Srbky mali celkom jedenásť vylúčených a niektoré ich zákroky vyzerali dosť tvrdé. ,,Veľmi mi to nepripadalo. Rozhodcovia pískali tvrdo a niektoré fauly ani nemuseli odpískať. Dúfali sme, že vyhráme vyšším rozdielom, v odvete to bude veľmi ťažké," dodala Tobiášová.
Tréner Kikindy ešte na bankete po zápase rozmýšľal, kde urobili v závere najväčšie chyby. ,,Bystrica vyhrala úplne zaslúžene, aj keď jej nevyšiel prvý polčas podľa predstáv. V závere nám už dochádzali sily, čo sa prejavilo na výsledku. Domov odchádzame s päťgólový mankom a v odvete budeme mať, čo robiť, aby sme náskok zlikvidovali. Bystrica má síce mladé, ale veľmi dobré družstvo." povedal Dragan Markov.
Tréneri ŠKP (v druhom polčase aj prezident Viktor Kovaľov sedel na lavičke) siahli znovu po hráčke, ktorá sa im odvďačila. Sedemnásťročná Styková strelila "iba" dva góly, v rozhodujúcich chvíľach však znamenali veľa. ,,Hlavnú vec sme splnili, vyhrali sme. Kikinda bola ťažkým súperom. Nastúpila s tvrdou agresívnou hádzanou a vynikajúcou hrou na pivota, čo sme dlho nevedeli prehltnúť. Dievčatá zabojovali a po prestávke prišiel obrat. Všetky karty sú otvorené a do Kikindy cestujeme vlastne za remízy. Čaká nás tvrdý boj," povedal Ivan Kovaľov. ,,Dievčatá boli nabudené, ale na začiatku nemali jasnú hlavu. Hrali v tranze, ale bez jasnej hlavy to nejde. Nakoniec rozhodlo bystrické bojovné srdce," dodal Viktor Kovaľov.

ŠKP Banská Bystrica - ŽRK Kikinda 29:24 (12:12). Góly: Kollárová 11/3, Tobiášová 5, Rumanovská 4, Bencsöová a Polláková po 3, Styková 2, Lapinová 1 - Čeretniková 6, Pašičová a Runjová po 5, Grubičová 5/3. Rozhodcovia: Čurilov a Kavešnikov (obaja Rus.), 7m hody: 4/3 - 4/4, vylúčené: 3:11, 600 divákov.

Do Srbska aj fanúšikovia
Odvetný zápas medzi Kikindou a Banskou Bystricou, ktorý sa hrá v sobotu 16. októbra o 19. hod na palubovke ŽRK v Kikinde, môžu vidieť aj banskobystrickí priaznivci. Klub organizuje zájazd, záujemcovia sa môžu prihlásiť u manažéra Igora Kašpera na tel. čísle 0905 330 734. Za cestu a vstupenku sa neplatí, jedinou podmienkou sú silné hlasivky.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.