Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Kremnička doma úplne vybuchla

II. futbalová liga – 12. kolo

kremnička na kolenách, v súboji nováčikov vyhral veľký lapáš. na snímke matej siva (v. lapáš) uniká vladimírovi pavlíkovi.

ŽP Šport Podbrezová - Slovan Duslo Šaľa 2:0 (0:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný. V 12. min. Pelegrinova hlavička tesne minula Valenského
bránu. Najväčšiu príležitosť zápasu spálili hostia v 18. min., keď sa po samostatnej akcii Semanka vo vnútri šestnástky dostal k lopte Lörinc a jeho strela z vyloženej pozície išla nad. Potom sa museli mať na pozore opäť hostia - po peknej akcii Bukovca z pravej strany Pelegrin hlavičkou mierol nad. V 57. min. Semankovu strelu Hanák s námahou chytil. V 72. min. sa do dobrej príležitosti dostal Krochta, ale jeho strela skončila tesne vedľa. O minútu neskôr po skrumáži odrazenú loptu z 25-metrov z pomocou ľavej žrde dopravil do siete Bukovec - 1:0. Domáce víťazstvo potvrdil v 85. min. Krochta, keď na šestnástke vybojoval loptu a z otočky zvýšil na 2:0.
Góly: 73. Bukovec, 85. Krochta, ŽK: Hromkovič. Pred 750 divákmi rozhodoval Vician. ŽP ŠPORT: Hanák - Chudík, Gajdošík, Jančík - Ličko, Lešták, Bukovec, Breznaník (71. Krochta), Jurčo (46. Rybnikár ) - Pelegrin, Kostúr (68. Patráš). DUSLO: Valenský - Mikla, Lalák, Hromkovič, Gašparík - Simonides (84. Masný), Semanko, Kováč, Lancz - Lörinc, Vencel (71. Vyskoč).

ŠK Kremnička - OFK V. Lapáš 0:5 (0:0)
V súboji druholigových nováčikov mohli domáci skórovať po dvoch brejkoch v prvom polčase (nepresne ich zakončovali Š. Rusnák a Choma) a Kremnička aktívne začala aj druhý polčas. Po hodine hry jej však úplne vybuchla defenzíva a futbalovejší hostia sa dočkali aj gólov. V 59. min. Hejčík na dvakrát otvoril skóre a odštartoval lapášsky gólostroj, ktorý sa naplno rozbehol po ďalšej nepozornosti obrany Kremničky. Po druhom góle hostia jasne dominovali a z viacerých šancí využili na góly iba tri príležitosti.
Góly: 59. a 67. Hejčík, 63. Čambal, 72. Dobiáš, 83. Pčola, ŽK: Priadka, Choma, Kulišiak - Čvirik. Pred 700 divákmi rozhodoval Michlian. KREMNIČKA: Juračka - Vaculčiak (71. Haviar). Sokol, Kulfas (71. P. Murín), Kulišiak - Pagáč (46. Mořingl), Országh, Priadka, Pavlík - Š. Rusnák, Choma. OFK: Peškovič - Siva, Kytka, Farkaš, Čvirik - E. Hrnčár (77. Pavlovič), Zverec, Štajer, Čambal - Hejčík (81. Pčola), A. Hesek (53. Dobiáš).

Ostatné výsledky: Ličartovce - Michalovce 4:0 (3:0), 12., 42. a 45. Piatka, 78. Martaus, D. Streda - Ružinov 0:1 (0:0), 55. Veselý, Slovan Bratislava - FC Nitra 0:1 (0:1), 42. Nozdrovický, Báč - Prievidza 2:0 (1:0), 41. Jurko, 70. A. Meszároš, zápas Trebišov - Prešov odložili na 2. novembra, Zlaté Moravce - Senec 3:1 (1:1), 37. a 54. Vondra, 83. Greguška - 4. Takáč.
16. Trebišov 11 2 2 7 12 : 20 8
Ďalší program - 13. kolo, 30. októbra o 10.30 hod.: Rapid - Slovan, o 14. hod.: Nitra - Báč, Senec - Kremnička, Šaľa - Ličartovce, o 16. hod.: Prešov - Podbrezová, Prievidza - Trebišov, 31. októbra o 10.30 hod.: V. Lapáš - D. Streda, Michalovce - Zl. Moravce.

Hlasy trénerov:
Ladislav Kuna, tréner Podbrezovej: ,,Chceli sme hrať na troch útočníkov, ale nevieme to. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, čo sa prejavilo aj na výsledku."
Ján Rosinský, tréner Šale: ,,Na ťažkom teréne to bol to bojovný zápas. V prvo polčase sme prepásli vyloženú šancu, čo sa nám vypomstilo. Domáci strelili góly po našich chybách."
Peter Pálka, tréner Kremničky: ,,Ťažko sa mi hovorí... Povedali sme si, že kto skôr dá gól, vyhrá. Prvý gól sme dostali po hrubej chybe stopéra a brankára. Nasledovala naša nekoncentrovanosť a potom druhý gól."
Ivan Horn, tréner OFK: ,,Z našej strany to bol dobrý zápas. Využili sme to, že náš súper hral pohárový zápas s Interom a zrejme sa kvalitne vybehal a v druhom polčase odišiel. Potom sme mu dali päť gólov a niektoré šance sme ešte nevyužili."

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?