Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Po šlágri v Sásovej sú už najvyššie Podlavice

I. futbalová trieda – 12. kolo

Badín - Riečka 1:0 (0:0)
Domáci mali aktivitu v prvom polčase na svojich kopačkách, ho výsledkom bolo vypracovanie si niekoľkých šancí. Hostia sa počas celého zápasu zamerali na brejky, z ktorých si tiež vypracovali dobré strelecké pozície. V druhom polčase v 80. minúte dotlačil loptu do brány hostí domáci Žubor.
Gól: 80. M. Žubor. Pred 100 divákmi rozhodoval Melcer. BADÍN: M. Halaj - Kováčik, Trízna, Messerschmidt, Medveď, Kostka (Dian), Tešlár, Žubor, Sokáč, Martinec (Pančík), Bubeník (Bajdich). RIEČKA: Babušák - M. Petráň, Varecha, I. Šírka, J. Necpal, I. Petráň, Snopko, R. Nespal, Seleštiansky, P. Šírka, Šimčík.

Osrblie - Slovenská Ľupča 3:1 (1:1)
Domáce mužstvo začalo zápas vo veľkom štýle, vedenia sa ujalo už v 5. minúte gólom Trníka. Hostia hru vyrovnali a v 28. minúte vyrovnali gólom Beňáka. Druhý polčas domáce mužstvo hralo umne, súpera nepustilo do vážnejších šancí. Osrblie pokračovalo vo svojej hre až do konca a gólom Harvana v 68. minúte zvýšilo na 2:1. Svoj dobrý výkon korunovali gólom Vetráka na konečných 3:1.
Góly: 5. Trník, 68. Harvan, 75. Vetrák - 28. Beňák, ŽK: Húsenica, Slúštik, Harvan - Lakomčík, Mačkovič. Pred 100 divákmi rozhodoval Ríša. OSRBLIE: Hlaváčik - Štulajter, Greksa, Slúštik, Vetrák, Hasila, Náther, Húsenica, Pacera, Harvan, Trník (88. Leitner). SLOVENSKÁ ĽUPČA: Hlaváč - Lakomčík (85. R. Majer), Beňák, Oravec, D. Mačkovič, Lešták, Urbančok, M. Majer, A. Majer, Lipa, M. Mačkovič (80. Mistrík).

Braväcovo - Beňuš 1:1 (0:0)
V priemernom zápase malo domáce mužstvo tlak a dostatok šancí na rozhodnutie zápasu. Nakoniec hostia so šťastím v nadstavenom čase vyrovnali.
Góly: 62. Hálka - 90.+ Kučerák, ŽK: J. Srnka, M. Gašperan - Kučerák. Pred 300 divákmi rozhodoval Vrbovský. BRAVÄCOVO: Martinec - Hálka, Radóc, J. Srnka, R. Srnka, Vrbovský (53. Bubelíny), Zelený (74. Krajan), Brenkus, Zelenčík, Gašperan, Baliak (53. Koľaj). BEŇUŠ: Kochan - Šajgalík, Nosko, Kafrík, Belko, Kováčik, Berčík, Šajgalík, Sihelský, Pančík, Kučerák.

Jasenie - T. Č. Balog 0:0
Vo vyrovnanom zápase domáci vybojovali s lepším súperom zaslúženú remízu.
ŽK: M. Kochan, M. Kvačkaj. Pred 200 divákmi rozhodoval Piar. JASENIE: P. Havran - R. Kvačkaj, M. Kvačkaj, M. Čižmár, J. Demeter, M. Kochan, M. Ťažký, J. Weissenbacher, M. Mistrík, P. Štulajter, P. Turňa. T. Č. BALOG: M. Kupec - J. Kvietok st., R. Štulajter, M. Kováčik, Ľ. Budovec, J. Kvietok ml., J. Strelec, Melicher, Pečovský, Kliment, Giertl.

Mýto - Heľpa 3:1 (2:0)
V nervóznom zápase chceli hostia konečne zabodovať. Domáci im však k tomu veľa príležitostí nedali, keď v 30 minúte už bolo 2:0. Po prestávke hostia znížili, no domáci tretím gólom poistili víťazstvo, navyše zahodili pokutový kop.
Góly: 28. a 65. Kán, 17. Vrtal - 48. Michal Skladaný, ŽK: Roháč resp. Riapoš. Pred 120 divákmi rozhodoval Pastorek. MÝTO: Kupec - Vrtal, Kerestény, Kňazík, Botoš, Roháč (65. Hugec), Makuša, Sarvaš, Daniš, Kán, Migel (86. Húsenica). HEĽPA: Kánoš - Kukuľa, Meluš, Ďurajda, Patáč, Babeľa (45. Michal Skladaný), Jánošík, Riapoš, Belan, Pe. Skladaný, Pa. Skladaný.

Sásová - Podlavice 1:3 (0:1)
Spočiatku to bola vyrovnaná partia z miernou prevahou domácich. Hostia po čase prebrali iniciatívu a po centri P. Haviara J. Navrátil krížnou strelou otvoril skóre. Druhý polčas začala Sásová tlakom, z čoho rezultoval gól Ďuriša na 1:1. Podlavičania odpovedali v priebehu niekoľkých minút gólom Šatánka a klincom do rakvy bol druhý zásah J. Navrátila po sóle. Po prestriedaní došlo v domácom tíme k oživeniu, ale do vážnejšej šance sa nedostali.
Góly: Ďuriš - J. Navrátil 2, Šatánek, ŽK: Lipták, Venglarčík, Turčan, Strižovský - Majling, J. Navrátil. PODLAVICE: Sochor - Rumanovský, R. Kollár, Kaščák, Majling - V. Haviar (75. Valentíny), Šatánek, P. Haviar, Ševčík - Hrnčíř, J. Navrátil.

Jakub - Šalková nehralo sa pre nespôsobilý terén.

Hráči kola
Brankár Miroslav Hlaváčik (Osrblie), obrancovia Ján Messerschmidt (Badín), Juraj Beňák (Sl. Ľupča), Rastislav Kollár (Podlavice), Dušan Hálka (Braväcovo), Radovan Nosko (Beňuš), Peter Kerestény (Mýto), stredopoliar Rastislav Riapoš (Heľpa), útočníci Milan Trník (Osrblie), Ján Navrátil (Podlavice), Ján Šimčík (Riečka).