Vykonali v nich bezmála 480 kontrolných nákupov, z ktorých bolo približne 12 percent predražených.
Kvôli narušeniu akosti kontrolóri za deväť mesiacov pozastavili predaj 2500 druhov tovaru v celkovej hodnote vyše 11 miliónov korún. Pri zistení nedostatkov spísali 230 protokolov o začatí správneho konania. Takmer 220 z nich už skončilo uložením pokút v úhrnnej sume približne štyri milióny korún.
V predajni Elektro na banskobystrickom sídlisku Sásová inšpektori SOI našli 17 druhov spotrebnej elektroniky za 116 tisíc korún, ktorým chýbali návody na použitie v štátnom jazyku. Vo veľkoobchodnom sklade na Zvolenskej ceste zase pozastavili predaj deviatich druhov textilných výrobkov, na ktorých neboli vyznačené symboly zloženia alebo spôsobu zaobchádzania s tovarom. Napríklad na pevne a trvalo prichytenej etikete neboli vyznačené symboly ošetrovania na štyroch druhoch osušiek, uterákov a tričiek, na froté uterákoch zase chýbal grafický symbol bubnovej sušičky. Dámske pulóvre a dojčenské súpravy síce týmto symbolom označené boli, ale kupujúci by na ňom márne hľadal vyznačenie maximálnej teploty sušenia, prípadne zákazu sušenia v bubnovej sušičke.
Opäť sa ukázalo, že majitelia niektorých prevádzok sú doslova nepoučiteľní a často nerešpektujú ani záväzné pokyny na odstránenie chýb. Takúto skúsenosť má SOI s jednou zo zvolenských pivární. Ešte začiatkom júna tam totiž inšpektori zistili, že na WC pre ženy ani mužov nie je zabezpečený prívod teplej vody. Navyše na úrodnú pôdu nepadli ani ich pokyny na odstránenie nedostatkov, o čom sa kontrolóri presvedčili o tri mesiace neskôr.