Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Lučenec pred zimným spánkom prevalcoval žilinské béčko

III. futbalová liga – predohrávka 19. kola

Dukla B. Bystrica B - L. Mikuláš 0:1 (0:0)
V prvom polčase vyvíjali domáci tlak na bránku hostí, predvádzali útočnú hru, ale bez gólového efektu. V 32. min Tužinský po rohovom kope hlavičkoval tesne nad, strely Kandu, Tužinského, Šišiaka neohrozili bránku hostí. Liptáci predvádzali zodpovednú obrannú hru, využívali protiútoky a neumožnili vojakom ujať sa vedenia. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia zvýšili dôraz a po nevyužitých šanciach Chrenovského a Tužinského v 60. min do odkrytej obrany Dukly upravil výsledok na 0:1 Blaščík. Domáci pokračovala v dobýjaní bránky hostí, ale keďže svoj tlak nevyužili, stav sa už nezmenil.
Gól: 60. Blaščík. ŽK: Chrenovský. Pred 200 divákmi rozhodoval Fízel. DUKLA B. BYSTRICA B: Dorotovič - Štuber, Úškrt, Snitka, Tomáš, Penov, Rusnák, Kanda (62. Tišliar), Gažík, Šišiak (46. Chrenovský), Tužinský.

Podbrezová B - Bytča 3:0 (1:0)
V priebehu celého stretnutia malo domáce mužstvo prevahu, čo potvrdilo peknými strelami i gólmi. Už v 2. min Pišoja a v 8. min Hauer nebezpečne vystrelili na hosťujúcu bránu. V 10. min Turňa vnikol do šestnástky a jeho strelu včasným vybehnutím brankár chytil. V 33. min sa k lopte dostal Pančík a spoza šestnástky lobom prekonal Hájeka. V 36. min to bol opäť Pančík, jeho strela zo šestnástky minula ľavú žrď. Prvú gólovú príležitosť mali hostia v 38. min, keď Bujný z 10 m netrafil opustenú bránu. V 48. min Boháčik po centri Pišoju strelil druhý gól domácich. Ďalšie príležitosti z domácich mali Belko, Hauer, Turňa a Kostelný. V 88. min po peknej kombinácii upravil na 3:0 Pančík. V 90. min vyloženú príležitosť nepremenil domáci Šnejt. Hostia mali v druhom polčase jedinú príležitosť, avšak lopta z hlavy Trnovca v 72. min tesne minula ľavú žrď.
Góly: 33. a 88. Pančík, 47. Boháčik. ŽK: Takáč, Trnovec. Pred 210 divákmi rozhodoval Špila. PODBREZOVÁ B: Perniš - Boháčik, Kostelný, Gerčák, Belko (88. Šnejt), Rusko, Breznaník, Hauer (79. Antal), Pančík, Pišoja, Turňa.

Rakytovce - Ružomberok B 0:3 (0:1)
Domáci opäť pohoreli na nepremenených šanciach. Aj keď hrali druhý polčas desiati a bez štyroch hráčov zo základnej zostavy, mohli získať aspoň bod. Ale nezvládli záver stretnutia. V 11. min zahrávali rohový kop a Turčan opečiatkoval brvno Šavolovej brány. Hostia ho napodobnili v 18. min, brvno opečiatkoval Pavol Jurčo. Ďalšia šanca hostí prišla v 37. min, keď prudkú strelu Pavla Jurča zblízka Vyskoč vyrazil na roh. Gól hostia dali už v 40. min, keď Šventl ušiel od polovice ihriska a vedľa Vyskoča premenil na 0:1. V 45. min sa z ofsajdovej pozície vysunul Jurčo a po strete s Vyskočom domáci brankár dostal červenú kartu. Rakytovčania mohli vyrovnať v 48. min, keď Špirka sám pred Šavolom netrafil bránu. V 55. min prešiel Fojtík až pred Šavola, ktorý jeho šancu chytil. Od tejto chvíle domáci hostí zatlačili a v 66. min nedokázali dať gól ani na dvakrát. Aj v ďalších minútach mali príležitosti na skórovanie, ale nezúžitkovali ich. Hostia sa v druhom polčase dostali prvýkrát do šestnástky domácich v 80. min., Šventl prešiel pravou stranou obranou a zvýšil na 0:2. V 88. min išiel Latiak po 40-metrovom sóle povedľa Gnidu zvýšil na konečných na 0:3.
Góly: 40. a 80. Šventl, 88. Latiak. ŽK: Gnida - Božok, Tomko, Baran. ČK: Vyskoč. Pred 130 divákmi rozhodoval Ihring. RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka, Homola, Gnida, Hurík, Mala, Fojtík, Turčan, Bdžoch, Hric, Jobko. Tréner: Móres.

Ostatné výsledky: Žiar nad Hronom - Turčianske Teplice 3:3 (2:1), 25. a 36. Páleník, 68. Číž - 41. Šavol, 70. Kempný, 88. Holý, Dolný Kubín - K. Lieskovec 1:0 (1:0), 25. Kubáni, K. N. Mesto - Revúca 5:0 (2:0), 2. a 49. Toka, 36. Chovanec, 55. Molnár, 74. Čepela, Lučenec - Žilina B 9:0 (4:0), 13. Berky, 24. a 30. Doležal, 38. Lupták, 52. Püspöky, 50. a 56. Gibala, 67. a 79. Košút.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.