Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Extraligisti nehrali, Gardena začala víťazne

BANSKÁ BYSTRICA – Počas uplynulého víkendu sa úvodnými stretnutiami v skupinách A a B začal desiaty ročník Zimnej ligy v malom futbale.

Obhajca prvenstva, Gardena v ňom presvedčivo zvíťazila nad Iskrou a nováčik súťaže - Chlapci za milión zdolal prvoligový Erland a umnou hrou ukázal, že bude siahať po vysokých métach. V ďalšom stretnutí Exel zdolal Flamengo. Zápas Unios Horná – Nera Devils sa nehral, keďže líder extraligovej tabuľky na stretnutie nenastúpil v dostatočnom počte. Šláger druhej skupiny Skackavá - Sokol sa skončilo nerozhodne, Royal Pub zdolal Absolut vysoko 10:5, minuloroční finalisti – Lentilky nestačili na Stavos Badín a favorizovaný Iron zdolal Fofo, aj keď po polčase prehrával.

skupina A
Unios Horná - Nera Devils 5:0, kontumačne.
Mužstvo hostí nenastúpilo na zápas s dostatočným počatom hráčov.
Erland - Chlapci za milión 2:6 (0:4), Oravec 2 – Zbyňovský 2, Kohút, Janík, Vidiečan, Ševčík.
O víťazovi stretnutia sa rozhodlo v prvom polčase, keď ,,hostia“ štyrmi gólmi rozhodli o troch bodoch. V druhom polčase síce Erland znížil na 2:4, ale to bolo z jeho strany všetko.
Gardena – Iskra 10:2 (4:0), Caban 3, Uličný 3, Mořingl 3, Da. Balon – Piško, Darida.
Gardena začala, ako sa na obhajcu prvenstva patrí a po dobrom výkone zdolala svojho súpera 10:2.
Flamengo – Exel 3:6 (1:2), Spišiak, Fojtík, Šulek – Ondrejka 2, Štelcl 2, Lešták, Strelec.
Druholigový Exel potvrdil dobrú formu z tejto sezóny a v úvodnom vystúpení si bez väčších problémov poradil s prvoligovým Flamengom.
8. Iskra 1 0 0 1 2 : 10 0
D. Boroš (Chlapci za milión) – Mořingl (Gardena), Caban (Gardena), Janík (Chlapci za milión), Štelcl (Exel)

skupina B
Royal Pub – Absolut 10:5 (4:2), Markuš 4, Tomčík 4, Striež, Očenáš – Joščák 2, Sihelský, Uhrík, Jánoš.
V zápase bohatom na góly si prvoligový Royal schuti zastrieľal a svojho súpera odprevadil s desaťgólovou nádielkou.
Lentilky - Stavos Badín 4:6 (1:3), Mar. Šimko 2, Matejka, Kiedžuch – Lešták 2, Hric 2, Koubek, Bubeník.
Vo vyrovnanom stretnutí sa zrodilo prekvapenie, keď minuloročný finalista nestačil na nováčika skupiny - badínsky Stavos, ktorý určite zamieša karty v hre o postup.
Iron – Fofo 5:1 (0:1), Dubovický 2, Kán 2, M. Pančík – Husár.
V zápase dvoch rozdielnych polčasov viedlo Fofo najtesnejším rozdielom, avšak po obrátke Iron výrazne pridal a piatimi gólmi otočil vývoj stretnutia.
Skackavá – Sokol 5:5 (3:5), Ščepko 3, Škovran 2 – Balogh 2, Dikacz, Longauer, Donoval.
V šlágri skupiny sa hral z oboch strán výborný zápas a prítomní diváci sa mali na čo pozerať. Nerozhodný výsledok je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku.
8. Absolut 1 0 0 1 5 : 10 0
Dubovický (Iron) – Dikacz (Sokol), Ščepko (Skacvkavá), Markuš (Royal Pub), Lešták (Stavos Badín)

Program ďalšieho kola (27. novembra)
skupina B
Absolut - Sokol (13.00)
Hráči Sokola sa v úvodnom vystúpení ukázali ako silný tím a nad ďalším súperom by mali zvíťaziť.
Skackavá - Fofo (13.45)
,,Domáci“ sú jasným favoritom a s Fofom by si mali zapísať do tabuľky tri body.
Iron - Stavos Badín (14.30)
Čaká sa vyrovnaný zápas, kde by nerozhodný výsledok nebol prekvapením.
Royal Pub - Lentilky (15.15),
Prvoligový Royal začal ligu vysokým víťazstvom, avšak ďalší súper bude z „iného súdka“.
skupina C
Squadra Azzurra - Horná (16.00)
V úvodnom stretnutí skupiny C sa predstavia ,,Taliani“ s nováčikom ligy FC Horná, ktorá je miernym favoritom.
Kocky - A.L.F. (16.45)
Treťoligový A.L.F. je jasným favoritom zápasu, aj keď Kocky svoju kožu lacno nepredajú.
Simaček - Monaco (17.30)
V šlágri kola nastúpia ,,kniežatá“ proti druhému mužstvu IV. A ligy v stretnutí s možným remízovým koncom.
Otava - Sparta BB (18.15).
V stretnutí štvrtoligistov by sa misky váh mali nakloniť na stranu Ľupčanov, aj keď ich súper môže v stretnutí výsledkovo prekvapiť.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?