Za jedenásť mesiacov zomrelo na cestách 69 ľudí, čo je o 27 menej ako vlani. V porovnaní s vlaňajškom je o čosi priaznivejšia aj bilancia zranení. Ťažko sa zranilo bezmála 260 osôb a ľahko približne 1040 účastníkov cestnej premávky. Žiaľ, v decembri už pribudli do smutnej štatistiky dopravných nehôd ďalšie obete.
V druhú decembrovú nedeľu sa tragédia odohrala v Kalinove. O piatej večer tam do jazdnej dráhy osobného auta Peugeot 205 vošiel 52-ročný cyklista. Po zrážke ho previezli do lučenskej nemocnice, kde o niekoľko hodín neskôr zomrel. Vodička, 26-ročná Martina G. z Kalinova, vyviazla bez zranenia.
O hodinu neskôr zavinila vážnu dopravnú nehodu 40-ročná vodička Škody Felícia Drahomíra Š. z Rimavskej Soboty. V katastri Veľkých Teriakoviec na rovnom úseku suchej cesty neskoro zaregistrovala na ceste ležiaceho 19-ročného chodca a autom ho prešla. Muž zraneniam na mieste podľahol. V pondelok asi polhodinu po polnoci si havária v Lučenci vyžiadala hneď dva ľudské životy. Dvadsaťtriročný vodič Škody 120 z Detvy tam v tiahlej ľavotočivej zákrute prešiel s autom do protismeru. Tam sa čelne zrazil s oprotiidúcim nákladným vozidlom Iveco s návesom, ktoré riadil 46-ročný Vladimír J. z Nováčan v Košickom okrese. Pri zrážke utrpeli smrteľné zranenia vodič osobného auta i jeho o rok starší spolujazdec. Obaja zomreli na mieste nehody.