V skupine A si Čierneho Petra medzi sebou podávajú výbery Flamenga a Erlandu, ostatné mužstvá začínajú plávať v pokojných vodách.
Skupina C
Otava - Squadra Azzurra 4:2 (1:1), góly: M. Bulla, J. Beer, Klinec, Homola – Majling, L. Dragošek.
Veľké prekvapenie C skupiny sa zrodilo po bezduchom výkone „talianov“, ktorí svojho súpera podcenili a on ich za to trestal.
Sparta - A.L.F. 2:4 (1:2), góly: Greguš, Porubský – Machala 2, Môcik, Kašper.
V dôležitom súboji pre obe mužstvá lepšie zahrali ,,hostia“, ktorí víťazstvom výrazne potvrdili postupové ambície.
Kocky - Simaček 1:8 (1:2), góly: Hennesy – Kotorík 5, Debnárik, Veverka, Benkovský.
Výborný výkon Simačkovcov, ktorí po rýchlych kombinačných akciách, najmä v druhom polčase, dostávali súpera do neriešiteľných situácií.
Monaco - Horná 1:5 (1:1), góly: Strečok – Palenda 2, Tomaníček, Pecník, Krištek.
Aj v poslednom zápase skupiny sa zrodilo veľké prekvapenie, keď po remízovom polčase sa Horná po štyroch góloch radovala z prvého víťazstva v súťaži
1. A.L.F. 4 3 0 1 21 : 15 9
2. Sq. Azzurra 4 3 0 1 11 : 8 9
3. Monaco 4 3 0 1 20 : 17 9
4. Simaček 4 2 0 2 20 : 17 6
5. Sparta BB 4 2 0 2 12 : 13 6
6. 1.FC Horná 4 1 0 3 11 : 14 3
7. Otava 4 1 0 3 15 : 20 3
8. Kocky 4 1 0 3 8 : 14 3
Zostava kola
Dudáš (Horná) – Klinec (Otava), Kotorík (Simaček), Palenda (Horná), Machala (A.L.F.)
Skupina A
Flamengo - Nera Devils 5:8 (2:4), góly: Fojtík 2, Šulek, Pikula, Hrnčiar – Hamšík 4, Cimermann 2, Kubát 2.
Výborný zápas z oboch strán gradoval v závere stretnutia po tom, čo Flamengo vyrovnalo na 5:5, aby ich „diabli“ v záverečnej päťminútovke knokautovali tromi gólmi.
Chlapci za milión - Iskra 12:3 (6:2), góly: Janík 3, Ševčík 2, Kohút 2, Klinec 2, Novoroľník, Zbyňovský, Vidiečan – Piško 2, T. Šatánek.
Jednoznačná záležitosť Chlapcov, ktorí o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase.
Erland - Exel 2:4 (0:3), góly: Oravec, Prašovský – Valentíny 2, Béreš, Štelcl.
Mužstvo Erlandu znižovalo nepriaznivý stav až za stavu 0:3, no štvrtý gól v ich sieti ich definitívne položil na kolená.
Unios Horná - Gardena 5:9 (2:4), góly: Zlevský 4, Štelcl – Jobko 3, Da. Balon 3, Uličný 2, Mořingl.
Ani štyri Zlevského góly nepomohli Uniosu k zisku čo i len jedného bodu. Ten doplatil na absenciu gólmana a aj vďaka tomu si obhajca zaknihoval ďalšie víťazstvo.
1. Gardena 4 4 0 0 30 : 14 12
2. Chlapci... 4 3 0 1 26 : 10 9
3. Unios Horná 4 2 1 1 15 : 12 7
4. Nera Devils 4 2 0 2 16 : 17 6
5. Exel 4 2 0 2 11 : 12 6
6. Iskra 4 1 1 2 14 : 30 4
7. Erland 4 0 1 3 10 : 18 1
8. Flamengo 4 0 1 3 17 : 26 1
Zostava kola
Martinec (Gardena) – Zlevský (Unios Horná), Hamžík (Nera Devils), Janík (Chlapci za milión), Valentíny (Exel)
Program 5. kola (15. januára)
Skupina A
Exel - Nera Devils (13.00)
Extraligový líder sa v súťaži rozbieha, ale v stretnutí s Exelom sa body môžu deliť.
Gardena - Erland (13.45)
Obhajca prvenstva kráča v súťaži bez zaváhania a aj v nasledujúcom stretnutí je vysokým favoritom.
Unios Horná - Iskra (14.30)
Iskra by Uniosu nemala klásť neprekonateľné prekážky.
Flamengo - Chlapci za milión (15.15)
Hostia sa v lige prezentujú vo výbornom svetle a s nevyspytateľným Flamengom by si mali poradiť.
Skupina B
Fofo - Stavos Badín (16.00)
Suverén ligy zatiaľ nestratil ani bod a aj do zápasu s Fofom nastúpi ako adept na zisk troch bodov.
Royal Pub - Sokol (16.45)
Mužstvo Sokola po dobrom začiatku akosi stráca dych a aj v zápase s Royalom to bude mať nesmierne ťažké.
Skackavá - Lentilky (17.30)
Očakáva sa vyrovnaný zápas, kde misky váh naklonia výkony oboch brankárov.
Iron - Absolut (18.15)
V dôležitom súboji je miernym favoritom Iron, no bez šance nie je ani Absolut.
Autor: db, hck