Pondelok, 22. apríl, 2019 | Meniny má Slavomír

MY CUP 2005: K finálovej bráne mala blízko trojica, šťastena stála pri slovanistoch z Tajova

peter heric (s loptou) a daniel balon (vľavo) si v zápase baláže - jakub zapísali po dva góly.

tajovčan adrian eliáš si ukážkovo spracoval loptu, ale k voleju sa už nedostal. pri akcii ho sleduje riapoš z heľpy.

Skupina B

Tajov - Hiadeľ 3:1 (1:0)
Góly: D. Murgaš, J. Biely - Ľ. Brodek.
V otváracom stretnutí skupiny B sa zo zaslúženého víťazstva tešili Tajovčania, ktorí viedli už od 10. sekundy po ukážkovej šibenici D. Murgaša.

Jakub - Heľpa 9:2 (5:1)
Góly: M. Palúch 2, N. Dikacz 2, Da. Balon 2, J. Donoval, R. Zúbek, M. Patráš - M. Košťal, M. Skladaný.
Favorit zápasu nenechal nič na náhodu a hostí z Horehronia vyprevadil po rýchlej kombinačnej hre z palubovky s deviatimi gólmi.

Hiadeľ - Baláže 0:11 (0:3)
Góly: L. Tišliar 2, R. Latinák 2, P. Rusko 2, J. Jablonovský 2, P. Slobodník, V. Chaban, M. Hrdina.
Hiadeľ kládol minimálny odpor a hostia si, najmä v druhom polčase urobili z Kánovej brány strelnicu.

Jakub - Tajov 2:1 (1:1)
Góly: D. Kiedžuch, M. Palúch - P. Mažgut.
V top zápase skupiny neudržali Tajovčania prekvapivú remízu 1:1, keď sa po druhom polčase po góle M. Palúcha museli uspokojiť iba s prijateľnou prehrou.

Baláže - Heľpa 0:5 (0:2)
Góly: M. Košťál 3, R. Riapoš, J. Belan.
Heľpania ukázali v druhom stretnutí futbalovejšiu tvár, keď trestali nekoncentrovaných Balážanov strelami z rýchlych protiútokov.

Jakub - Hiadeľ 9:3 (4:1)
Góly: D. Kiedžuch 3, Ľ. Zúbek 2, M. Patráš, J. Donoval, M. Palúch, J. Lukačovič - M. Golian, M. Fúdor, T. Brna.
Hiadľu opäť nevyšiel úvod stretnutia a už v druhej minúte bolo 0:2. Jakub si podľa očakávania v stretnutí bohato vylepšil skóre.

Tajov - Baláže 3:4 (2:1)
Góly: J. Pipka 2, P. Mažgut - P. Rusko 3, L. Tišliar.
V dôležitom zápase mali od úvodu navrch Tajovčania, ale tým po prestávke zobral vietor z plachiet ,,hettrikový" P. Rusko.

Heľpa - Hiadeľ 9:3 (5:2)
Góly: L. Jozefiak 2, M. Skladaný 2, P. Skladaný 2, M. Košťal, J. Belan, J. Mak - M. Hutník 2, R. Zmajkovič.
Aj keď v zápase podali hostia najlepší výkon, na zisk čo i len bodu to nestačilo. Horehronci trestali hrubé chyby v deravej obrane gólmi a od ,,desiatky“ zachránil hostí iba konečný hvizd hlavného rozhodcu.

Jakub - Baláže 4:3 (3:1)
Góly: Da. Balon 2, R. Maďar, M. Patráš - P. Heric 2, J. Jablonovský.
Jakubčanom v závere dochádzal dych a hostia s nimi hrali miestami viac ako vyrovnanú partiu. Najmä v druhom polčase siahali po postupovom bode, ale proti bol brankár R. Štrba.

Heľpa - Tajov 0:3 (0:3)
Góly: P. Mažgut, P. Kollár, A. Eliáš.
V stretnutí o posledné postupové miesto stačila Heľpe aj remíza, ale Tajovčania bojovným a zodpovedným výkonom dosiahli víťazstvo, ktorým si zabezpečili postup do nedeľňajšieho finále.

1. Jakub 4 4 0 0 24 : 9 12
2. Tajov 4 2 0 2 10 : 7 6
3. Baláže 4 2 0 2 18 : 12 6
4. Heľpa 4 2 0 2 16 : 15 6
5. Hiadeľ 4 0 0 4 7 : 32 0
* O postupujúcom z druhého miesta rozhodol nižší počet inkasovaných gólov v skupine.

Tabuľka strelcov - 8 gólov: M. Košťal (Heľpa), P. Rusko (Baláže), 4 góly: D. Kiedžuch, M. Palúch, Da. Balon (Jakub), 3 góly: P. Mažgut (Tajov), R. Zúbek, M. Patráš (Jakub), M. Skladaný (Heľpa), L. Tišliar, J. Jablonovský (Baláže), 2 góly: J. Pipka (Tajov), M. Hutník (Hiadeľ), N. Dikacz, J. Donoval (Jakub), J. Belan, L. Jozefiak, P. Skladaný (Heľpa), R. Latinák, P. Heric (Baláže), 1 gól: P. Kollár, A. Eliáš, D. Murgaš, J. Biely (Tajov), Ľ. Brodek, M. Golian, M. Fúdor, T. Brna, R. Zmajkovič (Hiadeľ), J. Lukačovič, R. Maďar (Jakub), J. Mak, R. Riapoš (Heľpa), P. Slobodník, V. Chaban, M. Hrdina (Baláže).

fanúšikovia tajova sa tešia, ich slovan postúpil do finálového turnaja.

milan patráš z jakuba si neplnil len kanonierske povinnosti, ale spoluhráčom aj prihrával na góly.

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Opitý motocyklista z Polomky unikal polícii,v Bacúchu narazil do plota

Pri dychovej skúške mu namerali 1,92 promile alkoholu.

Popredný ovocinár, profesor Ivan Hričovský, ponúkol záhradkárom cenné rady

V rámci projektu obnovy historického ovocného sadu v Brezne radil záhradkárom naslovovzatý odborník v oblasti ovocinárstva a záhradníctva. Predviedol aj názorné ukážky správneho orezávania ovocných drevín.

Záujem bol veľký.
Zápisky organistu (2)

Ako sa slávili obrady Veľkého piatku a Veľkonočná vigília v Paríži pár dní po požiari Notre Dame

Banskobystrický organista Matúš Kucbel strávil veľkonočné trojdnie v Paríži iba pár dní po požiari Notre Dame. Prečítajte si druhú časť jeho parížskych zápiskov.

Veľkonočná vigília v chráme Saint Sulpice

Motorkár narazil do auta, ktoré išlo pred ním

Nehoda sa stala včera v Podbrezovej, motorkár nedodržal bezpečnú vzdialenosť.

Jeho kraslice obdivujú aj ženy. Pre Milana Dobrotu je to relax

Muži, ktorí dokážu na Slovensku zdobiť kraslice, sú skôr raritou. Banskobystričan Milan Dobrota je dôkazom, že zdobenie kraslíc vôbec nemusí byť výhradne ženskou záležitosťou.