Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

MY CUP 2005: K finálovej bráne mala blízko trojica, šťastena stála pri slovanistoch z Tajova

peter heric (s loptou) a daniel balon (vľavo) si v zápase baláže - jakub zapísali po dva góly.

tajovčan adrian eliáš si ukážkovo spracoval loptu, ale k voleju sa už nedostal. pri akcii ho sleduje riapoš z heľpy.

Skupina B

Tajov - Hiadeľ 3:1 (1:0)
Góly: D. Murgaš, J. Biely - Ľ. Brodek.
V otváracom stretnutí skupiny B sa zo zaslúženého víťazstva tešili Tajovčania, ktorí viedli už od 10. sekundy po ukážkovej šibenici D. Murgaša.

Jakub - Heľpa 9:2 (5:1)
Góly: M. Palúch 2, N. Dikacz 2, Da. Balon 2, J. Donoval, R. Zúbek, M. Patráš - M. Košťal, M. Skladaný.
Favorit zápasu nenechal nič na náhodu a hostí z Horehronia vyprevadil po rýchlej kombinačnej hre z palubovky s deviatimi gólmi.

Hiadeľ - Baláže 0:11 (0:3)
Góly: L. Tišliar 2, R. Latinák 2, P. Rusko 2, J. Jablonovský 2, P. Slobodník, V. Chaban, M. Hrdina.
Hiadeľ kládol minimálny odpor a hostia si, najmä v druhom polčase urobili z Kánovej brány strelnicu.

Jakub - Tajov 2:1 (1:1)
Góly: D. Kiedžuch, M. Palúch - P. Mažgut.
V top zápase skupiny neudržali Tajovčania prekvapivú remízu 1:1, keď sa po druhom polčase po góle M. Palúcha museli uspokojiť iba s prijateľnou prehrou.

Baláže - Heľpa 0:5 (0:2)
Góly: M. Košťál 3, R. Riapoš, J. Belan.
Heľpania ukázali v druhom stretnutí futbalovejšiu tvár, keď trestali nekoncentrovaných Balážanov strelami z rýchlych protiútokov.

Jakub - Hiadeľ 9:3 (4:1)
Góly: D. Kiedžuch 3, Ľ. Zúbek 2, M. Patráš, J. Donoval, M. Palúch, J. Lukačovič - M. Golian, M. Fúdor, T. Brna.
Hiadľu opäť nevyšiel úvod stretnutia a už v druhej minúte bolo 0:2. Jakub si podľa očakávania v stretnutí bohato vylepšil skóre.

Tajov - Baláže 3:4 (2:1)
Góly: J. Pipka 2, P. Mažgut - P. Rusko 3, L. Tišliar.
V dôležitom zápase mali od úvodu navrch Tajovčania, ale tým po prestávke zobral vietor z plachiet ,,hettrikový" P. Rusko.

Heľpa - Hiadeľ 9:3 (5:2)
Góly: L. Jozefiak 2, M. Skladaný 2, P. Skladaný 2, M. Košťal, J. Belan, J. Mak - M. Hutník 2, R. Zmajkovič.
Aj keď v zápase podali hostia najlepší výkon, na zisk čo i len bodu to nestačilo. Horehronci trestali hrubé chyby v deravej obrane gólmi a od ,,desiatky“ zachránil hostí iba konečný hvizd hlavného rozhodcu.

Jakub - Baláže 4:3 (3:1)
Góly: Da. Balon 2, R. Maďar, M. Patráš - P. Heric 2, J. Jablonovský.
Jakubčanom v závere dochádzal dych a hostia s nimi hrali miestami viac ako vyrovnanú partiu. Najmä v druhom polčase siahali po postupovom bode, ale proti bol brankár R. Štrba.

Heľpa - Tajov 0:3 (0:3)
Góly: P. Mažgut, P. Kollár, A. Eliáš.
V stretnutí o posledné postupové miesto stačila Heľpe aj remíza, ale Tajovčania bojovným a zodpovedným výkonom dosiahli víťazstvo, ktorým si zabezpečili postup do nedeľňajšieho finále.

1. Jakub 4 4 0 0 24 : 9 12
2. Tajov 4 2 0 2 10 : 7 6
3. Baláže 4 2 0 2 18 : 12 6
4. Heľpa 4 2 0 2 16 : 15 6
5. Hiadeľ 4 0 0 4 7 : 32 0
* O postupujúcom z druhého miesta rozhodol nižší počet inkasovaných gólov v skupine.

Tabuľka strelcov - 8 gólov: M. Košťal (Heľpa), P. Rusko (Baláže), 4 góly: D. Kiedžuch, M. Palúch, Da. Balon (Jakub), 3 góly: P. Mažgut (Tajov), R. Zúbek, M. Patráš (Jakub), M. Skladaný (Heľpa), L. Tišliar, J. Jablonovský (Baláže), 2 góly: J. Pipka (Tajov), M. Hutník (Hiadeľ), N. Dikacz, J. Donoval (Jakub), J. Belan, L. Jozefiak, P. Skladaný (Heľpa), R. Latinák, P. Heric (Baláže), 1 gól: P. Kollár, A. Eliáš, D. Murgaš, J. Biely (Tajov), Ľ. Brodek, M. Golian, M. Fúdor, T. Brna, R. Zmajkovič (Hiadeľ), J. Lukačovič, R. Maďar (Jakub), J. Mak, R. Riapoš (Heľpa), P. Slobodník, V. Chaban, M. Hrdina (Baláže).

fanúšikovia tajova sa tešia, ich slovan postúpil do finálového turnaja.

milan patráš z jakuba si neplnil len kanonierske povinnosti, ale spoluhráčom aj prihrával na góly.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  10. Stotisíc ľudí rozhodlo: Nadácia banky rozdelí štvrť milióna eur
  1. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  2. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  3. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?
  4. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  5. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
  6. Ako založiť spoločnosť v Rakúsku
  7. Tatranská mliekareň prosperuje aj vďaka spolupráci s Tescom
  8. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  9. Noerr advised on WebSupport deal
  10. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?

Horehronci zmenili názov na Regionálne združenie mesta a obcí Horehronia

Jedným z výsledkov nedávneho prvého tohtoročného snemu Regionálneho združenia miest a obcí Horehronia a Stredného rudohoria je i zmena názvu, na ktorom sa uzniesli primátor Brezna

Dnes v Matejovom dome: Spod šikovných rúk

V rámci cyklu Čo sa skrýva v depozite sa stretnete s konzervátorkou Janou Packovou a reštaurátorom Milošom Packom.