Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Bezgólový víkend Dukly

Corgoň liga
Dukla B. Bystrica - Spartak Trnava 0:0
V prvom polčase sa ťažko dalo hovoriť o futbalovej kvalite, chýbal rýchlejší pohyb, nápad a srdce. Dukla si síce vytvorila v úvodnej 20-minútovke akýsi tlak, strely Pečovského a Pančíka mieriace k tyčiam vyrazil Lipčiak do bezpečia. Na druhej strane v 21. min Zajac namiesto chytenia lopty do náručia ju nepochopiteľne vyboxoval na Falla, ktorý nahral do pokutového územia, nekrytý Masaryk z piatich krokov prehlavičkoval bránu. Následne mal Zajac problémy so slabou skackavou strelou Uljakyho. V úvode druhého polčasu sa šikovne presadil Jakubko, Lipčák bol na mieste a Vyskočov center dopadol na brvno. Mierne oživenie Dukly potvrdil Pančík, ktorého strelu Lipčák vytlačil na roh. Hráči Spartaka akoby nemohli nájsť motiváciu na strelenie gólu, ich ojedinelé výpady končili pred 16-kou. V posledných desiatich minútach tréner Daněk vysunul Semeníka z postu stopéra na hrot, výsledkom bola len jedna nepresný strela. Podobne mieril aj Kopúnek v nadstavenom čase.
ŽK: 48. Hanzel, 85. Ujlaky (obaja Spartak). Pred 3012 divákmi rozhodoval Olšiak. DUKLA: Zajac - Ľ. Vyskoč, Páleník, Semeník, Leitner - Pečovský, Sedlák (73. Kulík), F. Kunzo (80. V. Veselý), M. Pančík ml. - Bukač (60. Fabuš), Jakubko.
Václav Daněk, tréner Dukly: ,,Nespokojný som viac s prvým polčasom. Vedeli sme, že na takom teréne sa nedá hrať dobrý futbal. Chceli sme sa viac natlačiť na súpera, boli sme však pasívni. Neexistovala spolupráca útočníkov, pôsobili ako trosečníci. Po prestávke chlapci viac zatlačili, ale na kombinačný futbal to nebolo. Obrana Trnavy hrala dobre, trpezlivo a mali sme len niekoľko pološancí.“
Ostatné výsledky: MFK Ružomberok - AS Trenčín 2:0 (0:0), 64. a 69. Jendríšek, FC R. Sobota - Artmedia Bratislava 1:1 (1:1), 30. Hloušek - 38. Fodrek, ZTS Dubnica - MŠK Žilina 0:0, Matador Púchov - Inter Bratislava 1:0 (0:0),56. Prokeš.

II. liga

ŽP Šport Podbrezová - VIOn Zl. Moravce 1:0 (1:0)
Súboj devätnásťbodových mužstiev priniesol viacero svetlých momentov. V 13. min. mohol otvoriť skóre domáci Ličko, ale z pätnástich metrov namieril iba do brankára. Na druhej strane si Hanák zastal miesto pri nebezpečných pokusoch Farkaša a Šičeka. V 47. min. Pelegrinovu delovku z uhla v poslednej chvíli zrazil na roh Piaček. Nerozhodný stav potom dlho korešpondoval s dianím na trávniku, až kým tempo poslednej štvrtiny nerozpumoval vedúci gól domácich po štandardnej situácii. Hlavičku Chudíka Jakubička vyrazil pred Pelegrina, ktorý pohotovo dokopol loptu do siete - 1:0. Hostia sa snažili vyrovnať, ale taktickejší železiari v závere hostí do súvislejšieho tlaku nepustili.
Gól: 78. Pelegrin, ŽK: Gallo-Barnák, Jurčo, Bukovec. Pred 750 divákmi rozhodoval Trutz. ŽP ŠPORT: Hanák - Matovič, Chudík, Gajdošík, Gallo-Barnák - Jurčo (79. Bukovec), Rybnikár (61. Lešták), Ličko (82. Jančík), Breznaník - Pelegrin, Boháčik.(val)

Trebišov - Kremnička 3:1 (2:1)
V súboji dvoch posledných mužstiev druholigovej tabuľky sa hral bojovný futbal s množstvom šancí na obidvoch stranách. V 25. min faulovala hosťujúca obrana Vlahoviča a nariadený pokutový kop Červenec bezpečne premenil. O tri minúty zvyšovali domáci na 2:0 po peknej hlavičke Vlahoviča. Hostia sa nevzdávali a v 31. minúte znížili zásluhou Vaculčiaka. Po zmene strán poistili svoje víťazstvo Trebišovčania tretím gólom, keď po rohovom kope Capka strieľal opäť Červenec.
Góly: 25. a 56. Červenec (prvý z 11 m), 28. Vlahovič - 31. Vaculčiak. Pred 600 divákmi rozhodoval Doboš, ŽK: Guza - Sokol, Kuric, R. Štrba, Áč. ŠK: Juračka - Pavlík, Hurík, Áč, Ondrička, Kuric - Snitka, Vaculčiak (71. Kuzma), Štrba, Sokol (46. Vavrík) - Vodecký (56. Haviar). (pef)
Ostatné výsledky: Báč - Ličartovce 0:2 (0:1), 17. a 61. Piatka, Prešov - Slovan 2:0 (1:0), 19. Gegič, 65. Pagor, Šaľa - Nitra 1:1 (0:1), 86. Semanko - 9. Kováč, Senec - V. Lapáš 1:1 (1:1), 34. Takáč - 18. E. Hrnčár, Michalovce - Ružinov 2:0 (1:0), zápas Prievidza - D. Streda odložili.

1:0 (0:0)
Hostia boli domácim vyrovnaným súperom len do 40. min, keď zbytočne prišli o Gibalu, donedávna hráča Lučenca, ktorý po druhej žltej karte išiel predčasne pod sprchy. V prvom polčase sa strelecky nepresadili domáci hráči Tomko, Lupták, Berky, Drugda, na opačnej strane mal jedinú šancu Libič. Po prestávke domáci zvýšili tlak a najmä Lupták robil súperovej obrane ťažkosti. V 51. min po faule Dorotoviča na Rapiho premenil Drugda pokutový kop a odvtedy boli domáci jasnými pánmi na ihrisku. V 60. min sa Püspöky ocitol sám pred brankárom, ale prestrelil a Balaškovu delovku Dorotovič reflexívne vyrazil. Gól: 51. Drugda (z 11 m). ŽK: Berky - Gibala, Kanda. ČK: Gibala. Pred 1400 divákmi rozhodoval Repa. DUKLA: Dorotovič - Kanda, Palkovič (53. Krivjančin), Penov, Štuber, Choma, Rusnák (81. Turňa), Urgela, Libič, Gibala, Hrbek (74. Kovalčík).

Rakytovce - Bytča 1:0 (0:0).
Úvod zápasu sa odvíjal v strede ihriska bez šancí na obidvoch stranách . Až v 36. min po centri Fojtíka hlavičkoval Schmidtmayer do brvna. Potom do 52. min. veľa vzruchu na ihrisku nebolo. V 52. min domáci Jobko z voleja prestrelil Hájekovu bránku. Domáci pokračovali v nápore po Fojtíkovom centri v 56. min Homola vsietil vedúci gól. Krátko na to zahodil veľkú šancu Štelcl, keď sám pred bránkou prestrelil. V 76. min vyrazil domáci brankár Vyskoč Šimonikovu strelu. Rakytovce už výsledok ubránili, ba v 90. min mohli pridať ďalší gól, ale Homola mieril po rohovom kope vedľa. V prvom jarnom zápase bolo vidieť na obidvoch stranách veľa nepresností.
Gól: 56. Homola. ŽK: Bdžoch (Rakytovce). Pred 270 divákmi rozhodoval Fajčík. RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka (88. Lipták), Móres, Homola, Bdžoch, Mala, Fojtík, Timek (66. Štelcl), Schmidtmayer, Hric, Jobko.

Podbrezová B - Žilina B 1:3 (0:2)
V prvom polčase už v 15. min krížnou prízemnou strelou z vnútra šestnástky A. Nemec otvoril skóre. V 25. min po trestnom kope z dvadsiatich metrov po skrumáži zvýšil Bašista. Domáci zahodili viaceré šance, keď nedokázali prekonať Muchu po strelách z malého vápna Chrenovský, Savič ani Pišoja. Zo začiatku druhého polčasu hostia bránili, ale v 64. min po rýchlom protiútoku skóroval druhýkrát v zápase Nemec a zvýšil na rozdiel troch gólov. Po rozohrávke vsietil po centri Patráša Savič.
Góly: Savič - A. Nemec 2, Bašista. ŽK: Gašpar - Doležaj. Pred 360 divákmi rozhodoval Horák. PODBREZOVÁ B: Perniš - Soják (56. T. Pančík), Gašpar, Kitaš, Gerčák, Arandelovič, Savič, Patráš, Kostúr, Pišoja (79. Turňa), Chrenovský.
Ostatné výsledky: K. N. Mesto - Čadca 3:1 (1:1), Golian, Jamečný, Molnár - Šidlo, Zvolen - L. Mikuláš 2:1 (0:1), Vrbiniak, Pavlík - Laco, Žiar - K. Lieskovec 1:0 (0:0), 47. Flašík (z 11 m), T. Teplice - Ružomberok B 1:2 (0:1), 70. M. Jeťko - 18. Kurty, 90. Tomko, zápas D. Kubín - Revúca odložili.

Poltár - Brusno 2:0 (1:0).
Diváci videli od začiatku vyrovnaný zápas, keď sa útoky striedali na obidvoch stranách. Tesne pred koncom prvého polčasu mimo pokutového územia zahral rukou brankár Hauer, začo videl červenú kartu. Z následného priameho kopu domáci otvorili skóre. Hneď po prestávke rozhodol o výsledku Rončák. Hostia sa zmohli len na nastrelené brvno Kováčom.
Góly: Merčiak, J. Rončák, ŽK: Radič, Turic, Merčiak, Hola - Sedliak, Zlevský, ČK: Hauer (Brusno). Pred 400 divákmi rozhodoval Forgon. BRUSNO: Hauer - Sedliak, Smida, Kelemach, Sanitra (44. Kajda), Ernek, Vaník, Zlevský (83. Keller), Gregor, Jančiar (85. Francisty), Kováč. (štu)
Ostatné výsledky: D. Strehová - D. Ždaňa 4:1 (3:1), Szabó 2 (1 z 11 m), Rimóczi, Ježík - Lavrov (11 m), zápasy Hrochoť - Králiky a Hliník - Selce odložili pre nespôsobilý terén.

1:3 (0:1)
V úvodnom zápase začali domáci dobre, mali územnú prevahu, ale hostia z ojedinelého protiútoku strelili vedúci gól. Nemecká mala naďalej prevahu, ale v súperovej šestnástke jej chýbal väčší dôraz. V druhom polčase pri domácom tlaku hostia z ojedinelých útokov strelili dva góly a šťastne vyhrali. Pre Nemeckú je prehra po bojovnom výkone dosť krutá.
Góly: 57. Pikula - 9. a 80. Kleskeň, 90.+ Bednár, ŽK: Bartoš. Pred 150 divákmi rozhodoval Dian. NEMECKÁ: Citara - Ťažký (77. Jablonský), Ružinský, Sojak, Koštial, O. Bartoš (65. Giertl), M. Bartoš, Kováč (46. Ľ. Bartoš), Rosina, Pikula, Šrot. PARTIZÁN: Gašperík - Štefančík, Sarvaš, Meškan, Plavec, P. Švantner (60. Pečovský), M. Švantner, Náther, Kleskeň, Bednár, Melicher.
Brezno - Poniky 0:1 (0:1)
Ťažký, hrbolatý terén zväzoval nohy obom tímom. O výsledku vyrovnaného súboja rozhodol pokus Valiguru už v 8. min. zápasu.
ŽK: Medveď, Amrich. Pred 100 divákmi rozhodoval Lauček. BREZNO: Boháčik - Ostrihoň, O. Kňazík, P. Kňazík, Zajak, Vrtal (27. Lupták), Gašperan (46. Vozár), Medveď (46. Šecčík), Daniš, Amrich, Donoval. PONIKY: Polievka - Hríbik, Javorčík, V. Maľa, Potkan, Dorotovič, W. Poliak, Piar, Hakeľ, Valigura, Klementis.

Dolné Hámre - Radvaň 1:0 (0:0)
Hostia pôsobili kompaktnejším dojmom a od úvodu mali prevahu. Vypracovali si viacero šancí, no zrejme im nebolo súdené dať gól. Šťastie sa však naplno usmialo na domácich, ktorí skórovali v poslednej minúte z priameho kopu. Hosťom už na zvrat neostával čas a napriek tomu, že boli technickejší, odišli bez bodu.
Gól: 90. Kramár. ŽK: Frim, Supuka, Muha, Káčer - Uličný, Janík. Pred 150 divákmi rozhodoval Balázs. RADVAŇ: Timek - Uličný, Snopko, Nemec, Janík, Ševčík, Dovčiak (78. Náčik), Tomčík, Ország, Ondrejka, Kaščák.
Ostatné výsledky: Dudince - Krupina 0:1 (0:0), 80. Selecký, zápasy Št. Bane - Kováčová a Priechod - D. Niva odložili pre nespôsobilý terén.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. Pomáhajte čítaním
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Archeológ predstaví tajomstvá ukryté v meste pod Urpínom online

Záchranné archeologické výskumy v Banskej Bystrici uskutočnené v posledných piatich rokoch predstaví archeológ Martin Kvietok v Stredoslovenskom múzeu (SSM).

Archeológ Martin Kvietok

Železiarne Podbrezová nebudú zriaďovať samostatné testovacie miesto

Firma má minimálne výpadky zamestnancov v dôsledku ochorenia COVID-19 a zvláda ich riešiť bez väčších problémov.

Verejní zdravotníci sa na plošnom testovaní podieľajú nepriamo

Ich úlohou je posudzovanie priestorov určených na odber, spracovávanie údajov z testovania a kontaktovanie pozitívnych osôb.

Testovanie na nový koronavírus.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.