Obrat so Skalicou

Hokejisti v úvode zápasu prehrávali doma s trápiacou sa Skalicou už 0:2.

Barani si pripísali povinné body.Barani si pripísali povinné body. (Zdroj: tasr)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK 36 Skalica 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)

Úvod stretnutia mal nečakaný priebeh. Bystričania sa dopúšťali vzadu množstva chýb a diery v ich defenzíve využívali hostia na rýchle brejky. V 4. minúte potrestal zlú rozohrávku "baranov" Mickievics, ktorý sa dostal do nájazdu a chladnokrvne zavesil pod hornú žŕdku. O štyri minúty neskôr Petran fauloval v úniku Bezúcha a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Bezúch si Bacashihuu rozhýbal ramenami a zvýšil už na 2:0 pre hostí. Bystričania po tomto momente pridali, dobré šance mali Bast i Majdan, Košút bol však na mieste. Domácich nakopli až presilové hry. V 16. minúte sa presadil zblízka Tománek, o necelé tri minúty vyrovnal na 2:2 opäť v početnej výhode Bast, ktorý tečoval strelu Tománka od modrej čiary. Obrat dokonal v 19. minúte aktívny Tománek, ktorý nastavil čepeľ hokejky do prihrávky Basta.

V druhej tretine sa gólový uragán stíšil, pestré pasáže sa striedali s hluchými. V 25. minúte vytesnil Bacashihua iba s námahou strelu Trenčana ponad hornú žŕdku. Na druhej strane mohol zvýšiť náskok Kytnár, no neuspel pred Košútom, rovnako ako o pár momentov neskôr Ďatelinka s Majdanom.

Nádeje Záhorákov na dobrý výsledok definitívne vzala 42. minúta, keď po peknej prihrávke od Luceniusa prekonal Košúta strelou z ľavého kruhu Gillies a Bystričania odskočili súperovi na dva góly. Skaličania potom síce častejšie držali puk na hokejkách, ale veľa s ním nevymysleli, navyše po stratách sa dopúšťali ďalších faulov, ktoré domáci nemilosrdne trestali. V 48. minúte využili tretiu presilovku, keď Hvila z ľavej strany prestrelil Košúta - 5:2. Hosťom naopak hra v početnej výhode vôbec nevychádzala, ak sa aj dostali do streleckých príležitostí, stroskotali na Bacashihuovi, ako to bolo v 55. minúte, keď americký brankár zneškodnil šance Pašeka a Zálešáka. Bystričania v závere už súperovi nič nedovolili a mohli sa tak tešiť z trojbodového zisku.

Góly: 16. Tománek (Hvila, Majdan), 17. Bast (Tománek, Pujacs), 19. Tománek (Bast, Majdan), 42. Gillies (Lucenius, Petran), 48. Hvila (Majdan) - 4. Mickievics, 8. Bezúch (tr. strieľanie)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Gillies (B. Bystrica) 10 min osobný trest, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín - Bogdaň, Rovenský, 1957 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Pujacs, Šmach, V. Čížek, Petran, Adamčík, Košecký - Majdan, Bast, Tománek - Hvila, Kytnár, Matoušek - Lamper, Lucenius, Gillies - Ambroz, M. Surový, Ferleťák

Skalica: Košút - Barák, J. Reichel, Opalek, Jan Novák, Jankovič, Peter Horváth, M. Zukal - Martin Ďaloga, Brendl, Mickievics - D. Pašek, Zálešák, J. Bezúch - Markulinec, Studenič, Briestenský - Korytko, M. Trenčan, Lantoš

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
  3. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  4. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  5. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  6. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  7. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  8. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?

Július Koval.

Športový manažér HC ´05 Banská Bystrica – Július Koval, hodnotil pre MY uplynulý ročník „Baranov“ v Tipos Extralige.

Patrik Lamper (vpravo) v prípravnom zápase proti Lotyšsku pred MS 2021.

Piešťany 22. apríla (TASR) - Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie urobilo pred víkendovým dvojzápasom s Nemeckom dve zmeny v nominácii.