Nedeľa, 18. november, 2018 | Meniny má Eugen

Pohronské derby Barani nezvládli

Fanúšikovia Banskej Bystrice dnes odchádzali zo zimného štadióna sklamaní po vysokej prehre 2:6.

Patrik Lamper v obkolesení hráčov Zvolena.(Zdroj: tasr)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 2:6 (2:3, 0:3, 0:0)

Úvod pohronského derby patril Banskej Bystrici. Už vo 4. minúte sa Matoušek presadil strelou spoza brániaceho hráča a otvoril skóre stretnutia. V 11. minúte hosťujúci F. Fekiač našiel peknou prihrávkou P. Zuzina, ktorý nedôrazne bránený prekonal Bacashihuu. V 18. minúte využil presilovku po Bastovom vylúčení L. Jurík, ale z vedenia sa Zvolenčania dlho netešili. V útočnom pásme zbytočne stratili puk, zmocnil sa ho Tománek a svojmu samostatnému úniku dal gólovú bodku - 2:2. Posledné slovo v gólovo úrodnej úvodnej tretine však predsa len mali hostia, keď sa z medzikružia presadil L. Jurík.

V 26. minúte Roussel prenikol až pred zvolenskú bránku, našiel Majdana, ten si však dlho prehadzoval puk z bekhendu na forhend a ležiaceho Baroša neprekonal. Hosťujúci brankár podržal svoj tím aj pri šanciach Luceniusa a Basta, herne lepší "barani" tak z prevahy nevyťažili nič. V 32. minúte ich za nepremenené príležitosti postihol dvojitý trest. Najskôr využil presilovku Andersons a o 33 sekúnd J. Jurík zvýšil náskok hostí - 2:5. Silnú pasáž HKM podčiarkol šiestym gólom Semorád, ktorý využil už tretiu presilovku svojho tímu.

Bystrica sa v úvode tretej tretiny pokúsila zdramatizovať zápas, no Lamper na Baroša nevyzrel. Záver derby poškvrnili zbytočné roztržky, no ďalší gól už diváci nevideli. V tabuľke si tak Zvolenčania po treťom víťazstve v sérii poistili 3. miesto práve pred regionálnym rivalom z Bystrice.

Góly: 4. Matoušek, 19. R. Tománek - 11. P. Zuzin (V. Fekiač, J. Žilka), 18. L. Jurík (Andersons), 20. L. Jurík (Škvaridlo, Semorád), 32. Andersons (Krejči, L. Jurík), 32. J. Jurík (B. Mráz), 34. Semorád (L. Jurík, Andersons)

Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše I. Ďatelinka (Banská Bystrica) a Demiters (Zvolen) 10 min osobný trest, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Novák - Junek, Šefčík, 2841 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua (32. Corbeil) - I. Ďatelinka, Sandgren, Grundling, Šmach, Roussel, Petran, Sandgren, V. Čížek - Majdan, Zigo, R. Tománek - Lucenius, Bast, Lunter - Lamper, Kytnár, Matoušek - Ambroz, M. Surový, Ferleťák

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, A. Sloboda, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Obdržálek - Škvaridlo, L. Jurík, Semorád - Klhúfek, B. Mráz, J. Jurík - P. Zuzin, T. Klíma, J. Žilka

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  3. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  4. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  5. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  6. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  7. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  8. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  9. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  10. Volkswagen T-Cross má z každého niečo
  1. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  9. Ekonomická diplomacia Indonézie
  10. Ako si vieme zabezpečiť štedrý a spokojný dôchodok?

V meste pod Urpínom si pripomenuli posolstvo Nežnej revolúcie

Približne 800 ľudí si dnes podľa odhadov organizátorov prišlo na banskobystrické Námestie SNP pripomenúť udalosti a posolstvo Nežnej revolúcie.

Práce na centrálnom parkovisku v Brezne sú v plnom prúde

Od konca septembra je uzavretý známy brezniansky tankodrom. Na jeho mieste má vyrásť dlhoočakávané záchytné parkovisko, ktorého výstavba sa aj kvôli úradným ťahaniciam odďaľovala takmer dva roky.