Košarišťan udržal čisté konto

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali Martin hladko 3:0.

Mislav Rosandič v súboji s Martinčanmi.Mislav Rosandič v súboji s Martinčanmi. (Zdroj: tasr)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHC Martin 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Prvá tretina gól nepriniesla, hoci mohli skórovať oba tímy. Na bystrickej stroskotali pred brankárom Giblom Tománek a Pujacs. Pred domácim Košarišťanom neuspeli zoči-voči Jass a neskôr Surovka v presilovke. V početnej výhode mohli ísť do vedenia i hráči spod Urpína. V sedemnástej minúte sa pekne uvoľnil Bast na ľavej strane, ale puk poslal do hornej žŕdky. Gólom sa neskončila v závere tejto časti hry ani šanca tiesneného Spurktsa zblízka.

Na začiatku druhej tretiny si vytvorila tlak útočná formácia Banskej Bystrice Majdan, Bast a Tománek. Po vyhratom buly sa tešil z gólu napokon Roman Tománek, ktorý na dvakrát pokoril v 22. minúte Gibla. Domáci viac hrozili a chceli vedenie zvýšiť. Dopriate to nebolo Lunterovi a Matouškovi. Martin iba sporadicky vyrážal dopredu a keď sa tam dostal, medzi žrďami zasahoval spoľahlivo Košarišťan, ktorý dostal dôveru a nahradil Bacashihuu. Pokoriť ho nedokázali Cipulis a ani voľný Jáchym v oslabení. Na opačnej strane márne hľadal streleckú mušku Bast a nedarilo sa v zakončení ani aktívnemu Kytnárovi. Ten sa pekne preštrikoval v 37. minúte pred Gibla, ale neprekonal ho.

V úvode tretej tretiny sa vyskytli dobré príležitosti na oboch stranách. Gólmani však predviedli rovnako kvalitné zákroky, takže smutní zostali Matejka a Poliaček na strane hostí a Lunter s Majdanom na strane domácich. Väčšou aktivitou sa prezentovali Bystričania a boli za ňu aj odmenení druhým gólom. V 45. minúte Tománek naservíroval puk Majdanovi ako na podnose a ten sa voľný z pravej strany nemýlil. Martin sa potom snažil znížiť, ale inkasoval aj tretí gól. Šmach totiž uvoľnil v 55. minúte Majdana a ten sólo zavŕšil druhým presným zásahom v zápase. Bystričania si už záver postrážili a vyhrali 3:0.

Góly: 22. R. Tománek (Majdan, Bast), 45. Majdan (R. Tománek), 55. Majdan (Šmach, Kytnár)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: P. Jonák, Snášel - Synek, Orolín, 1610 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan - I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Grundling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren - Majdan, Bast, R. Tománek - Bortňák, Kytnár, Bajaruns - Lunter, Zigo, Matoušek - Ambroz, M. Surový, J. Bezúch

Martin: Gibl - L. Matejka, Pokrivčák, Jáchym, T. Rusina, M. Dvořák, J. Dlouhý, Trávniček, Tomáš Varga - Surovka, Galamboš, F. Nemček - Jass, Sprukts, Cipulis - Poliaček, Murček, Uhrík - Kabáč, Jurášek, D. Rzavský

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: Spokojní sme s tromi bodmi, ale mali sme v zápase veľa hluchým miest. Striedali sme dobré momenty so slabšími. Veľmi dobre zachytal brankár Košarišťan. Chytal za nás prvý zápas po návrate z hosťovania a vyšiel mu. Musíme sa však smerom do play-off vyvarovať hluchých pasáží a hrať zodpovedne celých šesťdesiat minút . Najdôležitejšie je, že sme s Martinom získali dôležité body.

Ivan Dornič, tréner Martina: Zápas sa mi hodnotí ťažko. Nehrali sme až tak zle, ale výsledok je pre domácich jednoznačný 3:0. Bohužiaľ ak nedáme gól, nemôžeme myslieť na víťazstvo. Mám pocit, že chlapcom zväzuje ruky to, že sa musíme dostať do play-off. Je to všetko v ich hlavách. Musíme sa z toho čo najskôr dostať a strieľať hlavne góly.

Juraj Majdan, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: Prvý gól som dal po tom, čo sme išli dvaja na jedného a Tománek mi to krásne prihral. Ja som to trafil k tyčke. Pri druhom Šmach vyhodil puk a išiel som sám na bránku. Zavrel som oči a vystrelil, padlo to tam. Mali sme už v prvej tretine veľa šancí, ale nepremenili sme ich. Až Tománkov gól nás nakopol a potom som pridal ďalšie dva i ja. V posledných zápasoch mi to tam nepadalo. Vymenil som hokejku, rukavice a možno aj v tom to bolo. Som za to rád, no dôležité je, že sme vyhrali a ideme ďalej. Musíme sa ešte zlepšiť v presilovkách.