Košarišťan udržal čisté konto

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali Martin hladko 3:0.

Mislav Rosandič v súboji s Martinčanmi.(Zdroj: tasr)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHC Martin 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Prvá tretina gól nepriniesla, hoci mohli skórovať oba tímy. Na bystrickej stroskotali pred brankárom Giblom Tománek a Pujacs. Pred domácim Košarišťanom neuspeli zoči-voči Jass a neskôr Surovka v presilovke. V početnej výhode mohli ísť do vedenia i hráči spod Urpína. V sedemnástej minúte sa pekne uvoľnil Bast na ľavej strane, ale puk poslal do hornej žŕdky. Gólom sa neskončila v závere tejto časti hry ani šanca tiesneného Spurktsa zblízka.

Na začiatku druhej tretiny si vytvorila tlak útočná formácia Banskej Bystrice Majdan, Bast a Tománek. Po vyhratom buly sa tešil z gólu napokon Roman Tománek, ktorý na dvakrát pokoril v 22. minúte Gibla. Domáci viac hrozili a chceli vedenie zvýšiť. Dopriate to nebolo Lunterovi a Matouškovi. Martin iba sporadicky vyrážal dopredu a keď sa tam dostal, medzi žrďami zasahoval spoľahlivo Košarišťan, ktorý dostal dôveru a nahradil Bacashihuu. Pokoriť ho nedokázali Cipulis a ani voľný Jáchym v oslabení. Na opačnej strane márne hľadal streleckú mušku Bast a nedarilo sa v zakončení ani aktívnemu Kytnárovi. Ten sa pekne preštrikoval v 37. minúte pred Gibla, ale neprekonal ho.

V úvode tretej tretiny sa vyskytli dobré príležitosti na oboch stranách. Gólmani však predviedli rovnako kvalitné zákroky, takže smutní zostali Matejka a Poliaček na strane hostí a Lunter s Majdanom na strane domácich. Väčšou aktivitou sa prezentovali Bystričania a boli za ňu aj odmenení druhým gólom. V 45. minúte Tománek naservíroval puk Majdanovi ako na podnose a ten sa voľný z pravej strany nemýlil. Martin sa potom snažil znížiť, ale inkasoval aj tretí gól. Šmach totiž uvoľnil v 55. minúte Majdana a ten sólo zavŕšil druhým presným zásahom v zápase. Bystričania si už záver postrážili a vyhrali 3:0.

Góly: 22. R. Tománek (Majdan, Bast), 45. Majdan (R. Tománek), 55. Majdan (Šmach, Kytnár)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: P. Jonák, Snášel - Synek, Orolín, 1610 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan - I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Grundling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren - Majdan, Bast, R. Tománek - Bortňák, Kytnár, Bajaruns - Lunter, Zigo, Matoušek - Ambroz, M. Surový, J. Bezúch

Martin: Gibl - L. Matejka, Pokrivčák, Jáchym, T. Rusina, M. Dvořák, J. Dlouhý, Trávniček, Tomáš Varga - Surovka, Galamboš, F. Nemček - Jass, Sprukts, Cipulis - Poliaček, Murček, Uhrík - Kabáč, Jurášek, D. Rzavský

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: Spokojní sme s tromi bodmi, ale mali sme v zápase veľa hluchým miest. Striedali sme dobré momenty so slabšími. Veľmi dobre zachytal brankár Košarišťan. Chytal za nás prvý zápas po návrate z hosťovania a vyšiel mu. Musíme sa však smerom do play-off vyvarovať hluchých pasáží a hrať zodpovedne celých šesťdesiat minút . Najdôležitejšie je, že sme s Martinom získali dôležité body.

Ivan Dornič, tréner Martina: Zápas sa mi hodnotí ťažko. Nehrali sme až tak zle, ale výsledok je pre domácich jednoznačný 3:0. Bohužiaľ ak nedáme gól, nemôžeme myslieť na víťazstvo. Mám pocit, že chlapcom zväzuje ruky to, že sa musíme dostať do play-off. Je to všetko v ich hlavách. Musíme sa z toho čo najskôr dostať a strieľať hlavne góly.

Juraj Majdan, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: Prvý gól som dal po tom, čo sme išli dvaja na jedného a Tománek mi to krásne prihral. Ja som to trafil k tyčke. Pri druhom Šmach vyhodil puk a išiel som sám na bránku. Zavrel som oči a vystrelil, padlo to tam. Mali sme už v prvej tretine veľa šancí, ale nepremenili sme ich. Až Tománkov gól nás nakopol a potom som pridal ďalšie dva i ja. V posledných zápasoch mi to tam nepadalo. Vymenil som hokejku, rukavice a možno aj v tom to bolo. Som za to rád, no dôležité je, že sme vyhrali a ideme ďalej. Musíme sa ešte zlepšiť v presilovkách.

1. V Banskej Bystrici dnes otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku Foto 37 141
  2. Pozrite si kandidátov na poslancov BBSK za okres Banská Bystrica 2 198
  3. Vodiči jazdiaci cez Horehronie môžu oddnes využívať nový obchvat 1 196
  4. Novú autobusovú stanicu budeme oslavovať tri dni. Pozrite si kompletný program Foto 893
  5. Poznáme už kandidátov na poslancov BBSK za okres Brezno 319
  6. Obnovu vojenského cintorína chcú stihnúť do veľkého výročia Foto 300
  7. Bývalý brezniansky policajt na pojednávanie v kauze vraždy Jána Kubašiaka neprišiel 261
  8. Päť kandidátov na predsedu BBSK zadáva spoločne prieskum u dvoch agentúr 190
  9. Bystricu čaká Dielo skazy. Našťastie, iba na Festivale svetla a tieňa 168
  10. FOTO: NC Terminal je tesne pred otvorením. Pozrite sa, ako vyzerajú finálne úpravy 146