Nedeľa, 18. november, 2018 | Meniny má Eugen

Barani sa ujali vedenia v sérii

V treťom štvrťfinálovom zápase o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy.

Pozápasová radosť.(Zdroj: sita)

Dukla Trenčín - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série: 1:2

Dukla prvý domáci štvrťfinálový zápas začala aktívnejšie. Už v 2. minúte hrali hostia v početnom oslabení pre príliš veľa hráčov na ľade. V presilovej hre bol Melichárek rýchlejší ako obranca, vystrelil z pravého kruhu, ale Bacashihua betónmi skrotil jeho puk. Následná dorážka Šišovského nebola úspešná. Oba tímy šli od úvodných minút do súbojov naplno a hráči si nič nedarovali. V 8. minúte sa predviedli aj hostia. Majdanova strela od modrej čiary poriadne vystrašila Cháberu. O minútu strela z voleja v podaní Lampera našla pripraveného gólmana Dukly. Hostia z Banskej Bystrice sa snažili posielať nastreľované puky od modrej čiary na teč. O niečo podobné sa pokúšal v 15. min Ďatelinka, no ani on neuspel. V závere prvej tretiny hostia hrali prvú presilovú hru a hneď ju aj využili. Bast strelou z ľavého kruhu prestrelil Cháberu 0:1.

Na začiatku druhej tretiny mala Dukla šancu na vyrovnanie, keď na trestnú lavicu zamieril Zigo. Gašparovičov pokus však vytesnil hosťujúci gólman nad bránku. Trenčanov úvodná možnosť vyburcovala k zvýšenej aktivite. Tlačili sa pred bránu, ale tam bezchybne vládol Bacashihua. V 27. minúte mohol poslať "baranov" do dvojgólového vedenia kanonier Hvila, padajúci puk však zamieril tesne vedľa. V 32. minúte sa Dukle podarilo vyrovnať. Súperom odstavený Sojčík prepustil puk Dlouhému, ktorý z ľavého kruhu prestrelil Bacashihuu. O chvíľku mohol Duklu dokonca dostať do vedenia Gašparovič, keď puk poskakoval v bránkovisku, ale za čiaru sa nedostal. V závere druhej tretiny mal Trenčín šancu otočiť stav stretnutia vo svoj prospech, ale počas 42-sekundovej prevahy o dvoch hráčov nedokázal ani poriadne vystreliť.

Trenčín bol blízko k vedúcemu gólu hneď na začiatku tretej tretiny. Puk z Gašparovičovej hokejky poskakoval po bránkovej čiare, ale obrana Banskej Bystrice ho v poslednej chvíli dokázala upratať do bezpečia. Na opačnej strane dokázali hostia trafiť žŕdku. O chvíľu dorážku Ziga dokázal Chábera betónom vytesniť. V 48. minúte zabojoval v rohu klziska Švec a následnú strelu Dominika Nováka brankár chráničmi vykopol. Desať minút pred vypršaním riadneho hracieho času mohol o všetkom rozhodnúť Drgoň. Nikým neatakovaný spomedzi kruhov však namieril do stredu bránky. Riadny hrací čas o víťazovi zápasu nerozhodol a na rad prišlo predĺženie, keďže sa neujala ani strela Šmacha od modrej čiary a najmä Zigova dorážka zblízka pol minúty pred klaksónom.

Desaťminútové predĺženie napriek šanciam na oboch stranách gól neprinieslo a tak o všetkom rozhodli až samostatné nájazdy. V nich mali pevnejšie nervy hostia z Banskej Bystrice. Rozhodnutie priniesol nájazd Tománka.

Góly: 32. R. Dlouhý (Sojčík, Michal Hlinka) - 19. Bast (Roussel, Kytnár), rozh. sam. nájazd R. Tománek

Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Michal Hlinka (Trenčín) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - J. Tvrdoň, Výleta, 4538 divákov

Trenčín: Chábera - Drtina, M. Novák, Drgoň, Denis Rehák, Ryzák, Holenda, Briestenský, Hatala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík - Šišovský, Stmpel, J. Gašparovič - T. Melichárek, V. Nemec, Denis Hudec - D. Novák, Troliga, Švec

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Grundling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren - Majdan, Bortňák, R. Tománek - Hvila, Kytnár, Bast - Matoušek, Zigo, Lamper - Gillies, Handzuš, Lunter

Marcel Hanzal, tréner Trenčína: "Prvá tretina bola opatrnejšia. Každý čakal, čo sa bude diať. Presilovky nás dostali do tlaku. Tretia tretina bola vyrovnaná. V nájazdoch sme nemali šťastie, chalani chceli dať gól, ale víťazstvo si zobral hosťujúci tím."

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Videli sme kvalitný a bojovný zápas. Prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej tretine sme hrali zle. Aj vďaka presilovkám sa Trenčín dostal na koňa. Ustáli sme to, hru sme vyrovnali a dotiahli sme zápas až do nájazdov, kde sme mali šťastnejšiu ruku."

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  3. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  4. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  5. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  6. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  7. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  8. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  9. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  10. Volkswagen T-Cross má z každého niečo
  1. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  9. Ekonomická diplomacia Indonézie
  10. Ako si vieme zabezpečiť štedrý a spokojný dôchodok?

V meste pod Urpínom si pripomenuli posolstvo Nežnej revolúcie

Približne 800 ľudí si dnes podľa odhadov organizátorov prišlo na banskobystrické Námestie SNP pripomenúť udalosti a posolstvo Nežnej revolúcie.

Práce na centrálnom parkovisku v Brezne sú v plnom prúde

Od konca septembra je uzavretý známy brezniansky tankodrom. Na jeho mieste má vyrásť dlhoočakávané záchytné parkovisko, ktorého výstavba sa aj kvôli úradným ťahaniciam odďaľovala takmer dva roky.