Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

Dukla zdolala Sereď a verí v postup

Predposledné kolo II. ligy skupiny západ prinieslo dôležité tri body pre Duklu. Ak sa v klube chcú vyhnúť bojom o záchranu, musia naplno bodovať aj o týždeň.

Dukla zdolala Sereď 1:0.Dukla zdolala Sereď 1:0.(Zdroj: ML)

Dukla B. Bystrica – ŠKF Sereď 1:0 (0:0)

V mimoriadne dôležitom zápase išlo obom mužstvám o každý bodík, ktorý by ich posunul do prvej šestky - skupiny o postup. Prvú šancu mali v 6. minúte hostia, keď sa k odrazenej lopte dostal hosťujúci kapitán Bartoš, no nemieril presne. Dukla prišla už v 13. minúte o stopéra Chupáča, ktorý striedal pre zranenie, po chvíli stihol podobný osud aj jeho nástupcu na tomto poste Willwébera. Ako tretí sa do stredu obrany postavil už v 23. minúte mladý Gaško. Domáci sa do prvého zakončenia dostali v 20. minúte, ale Kostadinov nemieril presne. Hra bola v týchto chvíľach vyrovnaná. V 25. minúte sa pekným zákrokom predviedol domáci Boroš, ktorý zlikvidoval dobre kopnutý priamy kop Mečiara. O sedem minút sa ocitol v dobrej šanci striedajúci Kurák, no zakopol o loptu a nezakončil. Najväčšiu šancu mali domáci v 36. minúte, kedy odrazenú loptu poslal z voleja na bránu Snitka, no Šálka v bráne Serede sa vyznamenal parádnym zákrokom. V závere polčasu ešte domáca obrana v poslednej chvíli zblokovala prudkú strelu Mečiara.

Úvod druhého dejstva začali lepšie hostia, keď už po dvoch minútach hlavičkoval po rohu zo siedmych metrov osamotený Kotora, no tesne nad. O dve minúty postupoval sám na bránu Kurák, no Šálka bol na mieste. Po chvíli boli ku gólu blízko hostia, Bartoša vychytal Boroš a neujala sa ani následná dorážka. Jediný gól tak padol v 58. minúte. K odrazenej lopte po rohu sa dostal Snitka a tentoraz už z voleja prepálil húštinu tiel – 1:0. Hostia potrebovali streliť gól a postupne mali viac z hry. V 70. minúte po rohu domácich predviedli parádny brejk, no chýbala mu presná finálna prihrávka v pokutovom území Dukly. O tri minúty hlavičkoval po rohu Susika, Boroš reflexívne vyrazil. V závere mala Sereď prevahu, rohy, strely ani zopár skrumáží však už k vyrovnaniu neviedli.

Gól: 58. Snitka

ŽK: Válovčan, Handžič –

Pred 483 divákmi rozhodoval Pavlík.

Dukla: Boroš – Chupáč (12. Kurák), Snitka, Válovčan, Kostadinov, Pančík, Handžič (85. Poliaček), Vila, Willwéber (23. Gaško), Savič, Pantidos

ŠKF: Šálka – Chynoradský, Kotora, Mečiar, Bartoš, Sukisa, Laura, Pellet (62. Vindiš), Loduha (62. Lovás), Abrahám (82. Bosý), Djiby Ba

Ostatné výsledky 21. kola: Slovan B – Žilina B 1:0, D. Lužná – N. Mesto 1:2, Pohronie – Borčice 0:1, Trnava B – Nitra 1:2, Šaľa – Senec 2:0.

12. Senec        21        5          3          13        26:39   18

Program 22. kola: 26. 3. o 15:00 Nitra – Šaľa, Sereď – Trnava B, Žilina B – Pohronie, Senec – Slovan B, N. Mesto – B. Bystrica, Borčice – D. Lužná. (ML)

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?