KOŠICE. Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica úspešne vstúpili do semifinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.
Banskobystričania zvíťazili v nedeľňajšom prvom zápase série na ľade úradujúceho šampióna HC Košice, keď otočili výsledok vo svoj prospech z 0:1 na 3:1. Domáci obhajcovia titulu sa ujali vedenia už v 4. min v presilovke vďaka Adamovi Lapšanskému. Hostia rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, ktorej svoju aktivitu pretavili do dvoch presných zásahov.
Najskôr vyrovnal v 23. min Ivan Ďatelinka a gól s prívlastkom víťazný dosiahol v 35. min Dalibor Bortňák. V treťom dejstve spečatil víťazstvo mužstva spod Urpína Jason Bast. "Domáci na nás v úvode ďvybehliď, nám chvíľu trvalo, kým sa zorientovali. V druhe tretine sme sa vrátili k tomu, čo sme chceli hrať. Otočili sme výsledok a ešte ďalšie naše tutovky zostali nevyužité. Potom sme rozumnou hrou zápas dohrali, takže môžem vysloviť veľkú spokojnosť," komentoval víťazný vstup do semifinále kouč "baranov" Vladimír Országh.
Jeho náprotivok vyjadril nespokojnosť s predvedeným výkonom najmä od druhej tretiny. "V nej sme podali veľmii zlý výkon, dostali sme sa do útlmu, z ktorého sme až do konca stretnutia už nepozbierali. Najväčšie nedostatky sme mali v pohybe, silovom prejave, keď sme zaostávali v osobných súbojoch a navyše sme iniciatívu prenechali súperovi," skonštatoval tréner "oceliarov" Rostislav Čada.
Druhý zápas je opäť na košickej pôde na programe v pondelok 28. marca od 17.00 h.
Hokej - Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 - semifinále - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - nedeľa: HC Košice - HC ď05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) - stav série 0:1
Góly: 4. Lapšanský (Češík) - 23. I. Ďatelinka (Kytnár, Matoušek), 35. Bortňák (Zigo), 46. Bast (Tománek, Majdan)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, J. Konc - Smrek, Ország, 5689 divákov



