Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Z Nitry bez bodu

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali aj druhý zápas finálovej série na ľade Nitry.

K titulu má momentálne bližšie Nitra.(Zdroj: SITA)

HK Nitra - HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) /stav série 2:0/

Nitrania nemenili víťaznú zostavu z utorka, v tej banskobystrickej Bajaruns nahradil vo štvrtom útoku Bezúcha. Prvá tretina mala zásluhou odvážnejších hostí iný hernú tvár ako v prvom súboji, ale skóre na jej konci bolo napokon rovnaké. V 11. minúte Bajtek parádnou strelou z otočky od pravého kruhu umiestnil puk do ľavého horného rohu bystrickej bránky a Nitra viedla 1:0. Bystričania mohli ešte predtým otvoriť skóre Hvilom, neskôr mali niekoľko pološancí, ale v prvej tretine, ktorá sa vyznačovala vysokou intenzitou z oboch strán, nevyrovnali. "Dali sme gól z prvej šance, tak to niekedy býva," povedal pre RTVS strelec prvého gólu Filip Bajtek.

Na rozdiel dvoch gólov zvýšil náskok domácich v 27. minúte kanadský krídelník Laliberté, ktorý dostal za Bacashihuu odrazený puk po strele Slováka - 2:0. Hostia odpovedali kontaktným gólom v 36. minúte, keď sa v presilovej hre presadil Zigo. Zblízka nedal Valentovi šancu, keď namieril nad lapačku okolo jeho hlavy - 2:1. Už o minútu neskôr mohlo byť vyrovnané, ale kapitán hostí Kytnár nepremenil trestné strieľanie. Valentov ľavý betón bol dostatočne rýchly a veľký, aby vyrazil puk po jeho strele zblízka.

V tretej tretine sa domáci zamerali na bránenie náskoku, zatiaľ čo hostia sa zo všetkých síl snažili vyrovnať. V 50. minúte sa však po chybe hráčov spod Urpína Kutálek ocitol sám pred Bacashihuom a nekompromisne zvýšil na 3:1. Bol to v podaní 29-ročného krídelníka už deviaty gól v tohtoročnom play-off, z toho druhý vo finálovej sérii. Banskobystričania v 52. minúte kanonierom Tománkom ešte znížili na 2:3 z ich pohľadu, ale na vyrovnanie už nedosiahli ani v záverečnej hre bez brankára. A to aj napriek tomu, že v stredajšom zápase boli herne lepší, aktívnejší a v strelách na bránku dominovali 33:16.

Góly: 11. Bajtek (J. Štefanka, Baker), 27. Laliberté (M. Slovák, Milam), 50. Kutálek (Beca, H. Ručkay), - 36. Zigo (Bast), 52. Tománek (Sandgren)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, Mezei (Nitra) 5 min + DKZ za napadnutie hlavy a krku a Ďatelinka (B. Bystrica) 10 min osobný trest, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jonák, Müllner - Šefčík, Výleta, 3600 divákov

Nitra: Valent - Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, Baker, P. König, Milo - Stloukal, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Macík - Pupák, Bene, Piačka

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Šmach, Ivan Majeský, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Roussel, Sandgren - Majdan, Bast, R. Tománek - Hvila, Kytnár, Gillies - Matoušek, Zigo, Lunter - Bajaruns, Handzuš, Bortňák

V. Országh, B. Bystrica: "Boli sme dnes oveľa aktívnejší, mali sme viac z hry. Boli sme lepším mužstvom. Urobili sme však tri chyby a domáci nás za to potrestali. Žiaľ, aj taký je hokej. Prehrávame 0:2 na zápasy a ideme domov. Bude to ťažké, ale musíme pokračovať v rovnakom nasadení, aké sme mali dnes. Je to play-off, každý musí na celkový triumf vyhrať štyri zápasy. Včera mali viac z hry Nitrania, dnes my, no sme zatiaľ bez víťazstva. Urobíme všetko preto, aby sme sa do Nitry vrátili s vyrovnaným stavom.“

Antonín Stavjaňa, HK Nitra: "Dali sme gól naviac a to sa v konečnom dôsledku ráta. Každý by bol za stavu 2:0 na zápasy spokojný a my aj sme spokojní. Banská Bystrica sa teraz dostala trochu pod tlak, nám sa uvoľnili ruky. Bolo by fajn, keby sme doniesli nejaké víťazstvo z ľadu súpera, ale zostávame pri zemi. Vedieme 2:0, ale táto séria je stále vyrovnaná."

1. Totožnosť utopeného mladého muža už zistili, ide o 17 - ročného Dominika Foto 13 309