Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Meudonský beh zvládli Brezňania na výbornú

V rekordne silnej konkurencii viac ako 2500 bežcov sa breznianski atléti nestratili. Trojlístok Kadlečková, Dunajská, Páleník navyše v Meudone príjemne prekvapil.

V tvrdej konkurencii sa nestratili. V tvrdej konkurencii sa nestratili. (Zdroj: M.A. )

BREZNO. Meudon, ako partnerské mesto Brezna, pozvalo na tradičné medzinárodné bežecké preteky aj reprezentačný tím zo srdca Horehronia.

Rekordná účasť

Meudonský beh má svoju tradíciu už viac ako 30 rokov, vďaka čomu bol zaradený aj do kalendára Francúzskej atletickej federácie. Aktuálny ročník zaznamenal zatiaľ najvyššiu účasť vo svojej histórii, keď sa naň prihlásilo rekordných 2543 športovcov. Zúčastnili sa na ňom aj zverenci breznianskej trénerky Janky Chrenovej Michaela Kadlečková, Viktória Dunajská a Matúš Páleník z Atletického klubu Mostáreň MŠK Brezno a za svoj bežecký výkon sa určite nemusia hanbiť. V silnej konkurencii sa podarilo presadiť všetkým trom, keď skončili v prvej päťdesiatke.

Naši sa nestratili

Preteky sa konali v druhú aprílovú sobotu v miestnom parku v Meudone. „Po prevzatí štartových čísel a zaregistrovaní sme sa stretli s Danielom Compagnonom, ktorý mal najväčšiu zásluhu na tom, že sme sa na tejto krásnej akcii mohli zúčastniť. Pán Compagnon je rodený Francúz, ale hovorí krásne po slovensky a bol s nami počas celých pretekov,“ popisuje dojmy vedúca športovej minivýpravy z Brezna Adriana Miseje. Obe breznianske pretekárky sa predstavili na 4,7-kilometrovej trati v konkurencii 190 bežcov, ich mladší kolega si zase zmeral sily až s 571 športovcami v behu na 1800 metrov. Michaela Kadlečková skončila v celkovom poradí na 35. mieste, ale zároveň sa stala víťazkou vo svojej vekovej kategórii. Hneď za ňou sa umiestnila Viktória Dunajská, keď v celkovom poradí obsadila 36. priečku a vo svojej kategórii získala striebro. Darilo sa aj 11-ročnému Matúšovi Páleníkovi, ktorý si vybehal celkovo 30. miesto a medzi svojimi rovesníkmi z celej Európy skončil šestnásty.

Poďakoval im aj primátor

Podľa slov Adriany Miseje boli mladí atléti z Brezna veľmi spokojní, že sa mohli na tomto medzinárodnom podujatí zúčastniť. „Aj zástupcovia mesta boli nadšení, že sme prišli a zároveň nás pozvali na ďalší beh v roku 2017.“

Výkon breznianskych bežcov nezostal bez povšimnutia ani na domácej pôde. S trojicou športovcov sa po návrate z Francúzska stretol aj primátor mesta Tomáš Abel, ktorý im poďakoval za úspešnú reprezentáciu a zároveň sa porozprával s vedúcimi predstaviteľmi breznianskeho atletického klubu o možnostiach ďalšej podpory tohto športu v Brezne. Poďakovanie patrí aj BBSK, ktorý poskytol dotáciu pre účastníkov z Atletického klubu MŠK Brezno na toto medzinárodné podujatie.

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.