Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Fraňo vyhral v Badíne, Viglaský sa revanšoval

Regionálna cyklistická liga o Pohár Smer Magazínu pokračovala ďalšími kolami. V Badíne na pretekoch jednotlivcov na 40 km bolo novinkou bodovanie do celoročnej súťaže o Najaktívnejšieho jazdca.

Tú po skončení poslednách pretekov v Badíne vyhodnotia a prvých päť pretekárov ocení Reštaurácia Červený Rak.
Už v úvode začal aktívny Vladimír Oprenčák (Kellys bicykle Piešťany) svojím zdrvujúcim tempom deliť peloton. V prvom okruhu sa mu to ešte nepodarilo, keď prvé bodovacie kolo získal pre seba Gajdošík (CK Červený Rak B. Bystrica), no v druhom kole favoriti V. Oprenčák s I. Víglaským hlavnú skupinu rozdelili. Po taktickej chybe Oprenčáka zostala vpredu trojčlenná skupina v zložení Víglaský (Witzenmann Vlkanová), Fraňo a Čanecký (obaja CK Červený Rak). V bodovacej súťaži si poradie striedali, no väčšinou mal najviac síl na páske Víglaský. Ten sa viackrát pokúsil aj o únik, ale vzorová spolupráca jazdcov CK Červený Rak slávila úspech. V závere väčšie skúsenosti i špurtérske predpoklady využil Martin Fraňo a s prehľadom zvíťazil v čase 1:01,10 pred Víglaským. Tretí so štvorsekundovou stratou skončil Andrej Čanecký. V priebežnom poradí bodovacej súťaže o Najaktívnejšieho jazdca sa po prvých badínskych pretekoch dostal na čelo Ivan Víglaský (32bodov), pred Fraňom (22) a Čaneckým (20) bodov.
V časovke v Nemeckej na treťom kole seriálu sa v osemnásťčlennej konkurencii v oblačnom počasí so silným vetrom očakával tvrdý súboj Ivana Víglaského s jazcami CK Červený Rak Andrejom Čaneckým a Martinom Fraňom. Vlkanovčan sa chcel revanšovať za predchádzajúci týždeň a tentokrát už od začiatku časovky na 16 km dával o sebe vedieť. Po prvom 8-kilometrovom okruhu získal mierny náskok, ktorý si udržal až do cieľa a zvíťazil časom 22:17 min pred Andrejom Čaneckým 22:57min. Na treťom mieste skončil Martin Fraňo s dvojsekundovou stratou pred dvojicou z CK Witzenmann Stanislav Mikulaj - Milan Černek. V kategórii dorastu zvíťazil Styk (Trian UMB BB) časom 13:43min. V priebežnom poradí je na čele Víglaský so ziskom 59bodov pred M. Fraňom (56 bodov) a A. Čaneckým 54 bodov. Pri neúčasti Vlada Oprenčáka sa na celkové štvrté resp. piate miesto vyhupli Mikulaj s Černekom (42 resp 41 bodov).
Regionálna liga pokračuje 19. apríla v Badíne ďalšími pretekmi jednotlivcov na 40 km, ktorými bude pokračovať aj bodovacia súťaž o Najaktívnejšieho pretekára. Preteky sľubujú zaujímavé boje aj o celkové prvenstvo najmä medzi rivalmi z CK Witznemann Vlkanová a CK Červený Rak B. Bystrica, kde sa formujú favoriti na celkové prvenstvo.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.