Bacúch doma nadeľoval Lučatínu

Sumár víkendových zápasov I. triedy.

(Zdroj: FB OFK S. Ľupča)

Rozdielom až troch tried sa skončilo stretnutie dvoch celkov z opačných pólov tabuľky. Béčko Šalkovej si doma vybojovalo remízu proti Osrbliu až po strhujúcom finiši. Strelníky doma nestačili na Nemeckú, keď nezvládli druhý polčas. Líder z Jakuba v závere zápasu rozhodol o debakli Valaskej. Michalovej ani dva góly v posledných minútach nepomohli k bodovému zisku na Ponikách. V šlágri Ľupče s Balogom sa tešili domáci. Zo zápasu Jasenie – Hronec odchádzali spokojnejší domáci, ktorí o víťazstve rozhodli až v hodine dvanástej.

Šalková B – Osrblie 3:3 (1:2)
V zápase strelili dvaja hráči hetrik. Hostia prišli o víťazstvo v samom závere, kedy za dve minúty inkasovali dva góly. Dlho však hrali bez vylúčeného Trnika. V 84. minúte nepremenil domáci Roško pokutový kop.
Góly: 17., 89. a 90. Štulrajter – 37., 40. a 65. Spišiak (prvý z 11m)
ŽK: Hrnčiar, Baran – Vetrák
ČK: Trnik (Osrblie)
Pred 50 divákmi rozhodoval Verdžák.
ŠALKOVÁ B: Hrnčiar – Dobrík (60. M. Tuček), Kútik, Roško, T. Tuček, Baran (67. Lašút), Šimčík, Mesík, Obuch, Bartek, Štulrajter
OSRBLIE: Sekula – Klinčík, Puška (65. Gašpar), Elek, Kujan, Spišiak, Trnik, Šrot, Kupec, Kaločai (30. Gajan), Vetrák

Strelníky – Nemecká 0:3 (0:0)
Prvý polčas góly nepriniesol, diváci si na nemuseli počkať až do toho druhého. Všetky tri však padli do domácej siete. Nemecká v priebehu 16 minút rozhodla o svojom jasnom víťazstve.
Góly: 50. Kubiš, 56. Rosina, 64. Kováč (Nemecká)
ŽK: Debnár, Tajboš (Strelníky)
Pred 85 divákmi rozhodoval Kováč.
STRELNÍKY: Butáš – Debnár, Szomor, M. Majer, Tajboš, Čief (65. Matula), Filadelfi, Š. Majer, Kováč, Hronec, Trizna
NEMECKÁ: Motoška – Koštial, T. Kováč, Lokša, Bartoš, Ľ. Kováč, Rosina, Pikula, Ďurčík (73. Poliak), Kubiš (82. Bobok), Bartoš (67. Múka)

Valaská – Jakub 0:5 (0:1)
Do vedenia šli ako prví favorizovaní hostia. Potom sa hra vyrovnala a hralo sa hore-dole s množstvom nevyužitých šancí. Šestnásť minút pred koncom kopal Jakub penaltu, domáci brankár ju však chytil. Tento moment však nemal na domácich očakávaný pozitívny efekt. Miesto toho odštartoval gólovú smršť hostí, ktorí dokázali za posledných trinásť minút streliť štyri góly a nakoniec vyhrali pohodlným rozdielom.
Góly: 17. Vajda, 77. Spišiak, 81. Jeziorski, 84. Porubský, 89. Čief (Jakub)
ŽK: –
Pred 95 divákmi rozhodoval Bulla.
VALASKÁ: Kučera – Baník, Valigura, Kučerák (74. Bambura), Strelec, Šipoš (61. Hricko), Ondík, Náther (46.Ďurica), Pacera, Makovník, Pleštik
JAKUB: Filadelfi (83. Štrba) – Mišány (71. Jeziorski), Janík, Spišiak, Čief, Porubský, Dikácz, Vajda, Bielik (46. Rubint), Pánik, Polák

Poniky – Michalová  4:2 (1:0)
Domáci boli v zápase lepším mužstvom a dostali sa do vedenia 4:0. V závere však mierne poľavili, čo využila Michalová na skorigovanie výsledku.
Góly:14. a 53. Kubašiak, 58. Kohút, 62. Madoš – 82. Korytiak, 88. Krupa
ŽK: Korytiak (Michalová)
Pred 100 divákmi rozhodoval Chromč.
PONIKY: Zátroch – Styk, Potkan, T. Piar, A. Piar, Kubašiak, Račko, Hrčka, Kohút (60. Madoš), Pinka (66. Hiadlovský), Kača
MICHALOVÁ: Mesiarkin – Mucha, Korytiak, Adamek, Donoval, Suja-pumel (61. Podmanický), Goceliak, Vraniak, Sitarčík, Krupa, Rosiar

Slovenská Ľupča – Čierny Balog 2:0 (1:0)
Zápas v Slovenskej Ľupči divákom priniesol atraktívny duel s množstvom šancí. Výkon oboch celkov zodpovedal ich postaveniu v tabuľke, keď si domáci aj hostia vypracovali množstvo šancí. V oboch polčasoch mali mierne navrch domáci, ktorí to potvrdili dvoma gólmi. Najmä ten druhý bol veľmi dôležitý, keďže hosťom už nezostal čas na reagovanie.
Góly: 18. Minčev, 89. Vaník (S. Ľupča)
ŽK: Giertl, Sitarčík (Č. Balog)
Pred 150 divákmi rozhodoval Majer.
SLOVENSKÁ ĽUPČA: Žlkovan – Holécy, Hermánek, M. Giertl, Minčev, Širka, Zehnal (86. Vaník), Urbančok (75. Vaňo), V. Giertl, Foltáni, Villant (79. Lakomčík)
ČIERNY BALOG: Giertl – Kvietok, Štulrajter, Kováčik, Kliment (57. Sitarčík), S. Švantner (67. Boháčik), P. Švantner, Štulrajter, Vozár, Belko, Pendziviater (82. Muránsky)

Bacúch – Lučatín 9:0 (6:0)
Zápas v Bacúchu mal jednoznačný priebeh, ktorý zodpovedal postaveniu mužstiev v tabuľke. Po prvom polčase bolo prakticky po zápase, keď hostia už od 20. minúty hrali oslabení a do šatní sa išlo za stavu 6:0. V úvode druhého polčasu to bolo už 8:0 a na konečných 9:0 upravil z pokutového kopu domáci brankár Palider.
Góly: 9. Košičiar, 16. a 18. Dekrét, 29. a 54. Skaloš, 42. a 46. Lang, 45. Švéda, 84. Palider (z 11m)
ŽK: Gregor, Ma. Sedliak (Lučatín)
ČK: Gregor (po 2 ŽK)
BACÚCH: Palider – Mozoláni, Gemzický (48. Dolinský), Meškan, Košičiar (64. Varga), Lang, Engel, Dekrét, Skaloš, Kurek (48. Giertl), Švéda
LUČATÍN: Citara – Lakomčík, Hraško, Huťka (46. Ma. Sedliak), Slobodník, Mi. Sedliak, Turčan, Šišiak, Ďurčík, Pikula, Gregor

Jasenie – Hronec 3:2 (0:0)
V Jasení sa všetko podstatné odohralo až v druhom polčase. Ten priniesol drámu ako sa patrí. Domáci dvakrát viedli, no hosťom sa v oboch prípadoch podarilo vyrovnať. O víťazstve domáceho celku rozhodol až v poslednej minúte Juraj Havran, na ktorého gól už hostia nemali čas odpovedať.
Góly: 52. P. Lupták, 58. Veľký (z 11m), 90. Ju. Havran – 54. Gajdoš, 80. Lapin
ŽK: Uriaš (Hronec)
ČK: Boroš (Hronec)
Pred 100 divákmi rozhodoval Majer.
JASENIE: Strečok – P. Lupták, Púpala, Riša, Bango (83. Kochan), Ja. Havran (52. Malček), Veľký, M. Lupták, Múka (84. Belko), Gaboň, Ju. Havran
HRONEC: Pacera – Pavlovský (66. Uriaš), Frimm, Cibuľa, Puška (46. Štulrajter), Sojak, Piliar (60. Chovanec), Gajdoš, Boroš, Kováčik, Lapin

14. Strelníky  23     2     3     18     28:73      9

Program 24. kola: 5.6. o 17:00 Č. Balog – Poniky, Lučatín – S. Ľupča, Michalová – Valaská, Nemecká – Šalková B, Osrblie – Jasenie, Jakub – Strelník SO, Hronec – Bacúch SO.

Autor: AZ, ML