Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Kolo plné prekvapení, Hrochoť z boja o postup vypadla (+ FOTO)

Sumár vikendových zápasov V. ligy sk. C.

Selce strieľajú gól Lieskovcu.(Zdroj: Milan Černák)

Aktuálne kolo piatej ligy sa nieslo v znamení prekvapivých výsledkov. Azda najväčšie sa zrodilo na Hrochoti, ktorá doma prehrala s Čiernym Balogom a stratila tak nádeje na prvé miesto. Priechod doma prehajdákal rozhodujúci zápas s Lovčou, Repište v podobnom duchu doma zmárnilo body proti Hontianskym Nemciam.

Priechod – Lovča  3:4  (3:1)

Domáci Priechod nastúpil do zápasu aj napriek skúsenej zostave v rozháranom dojme a už v 7. minúte pykal. Kubinec vo vápne fauloval rýchleho Neuschla a z nariadenej penalty sám faulovaný Neuschl otvoril skóre bláznivého zápasu – 0:1. V nasledujúcich minútach sa Priechod oklepal a o pár minút mohol vyrovnať Filip Vajda, avšak jeho teč mieril tesne vedľa. V 21. Minúte už však bolo vyrovnané. Po peknej prihrávke práve od Filipa Vajdu sa sám na bankára hostí Rapčana rútil Miro Debnár a umiestnenou strelou vyrovnal. Priechod našiel stratenú chuť a už v 26. Minúte pridal aj druhý gól. Tentokrát opäť Miro Debnár smeroval sám na brankára hostí, ten ho fauloval a z nariadenej penalty práve Miro Debnár poslal Priechod do vedenia – 2:1. Za tento zákrok však hlavný arbiter nepochopiteľne nevylúčil brankára hostí. To Priechod ale mrzieť nemuselo, pretože minútu pred polčasom pridal aj tretí gól. Tentokrát po centri Filipa Vajdu hral hosťujúci stopér vo vápne rukou a z ďalšej penalty dokonal svoj hetrik Miro Debnár. Druhý polčas však domáci Priechod hrubo nezvládol. Namiesto diktovania tempa hry nastúpil ležérne a už v 47. Minúte hrubou chybou daroval Lovči, konkrétne Jozefovi Šebeňovi lacný gól do prázdnej brány na 3:2. Prvá dávka ľadovej sprchy však prišla nielen z neba, ale aj z kopačky Róberta Neuschla, ktorý v 56. Minúte zúročil fantastickú prihrávku Mateja Rapčana a povedľa padajúceho Čavoja vyrovnal na 3:3. To ale nebolo všetko. V 68. Minúte dvakrát zaváhal domáci Milan Slobodník. Najprv zbytočným faulom daroval Lovči štandardku, z ktorej prišla nakopnutá lopta a tú si práve domáci stopér nešťastne zrazil do vlastnej siete – 3:4. V závere mal síce Priechod optickú prevahu, no nabudená Lovča zodpovedne odolávala. Priechod sa predsa len mohol dočkať spravodlivej remízy, no Miro Debnár v rozhodujúcom okamihu zaváhal a vynikajúcu prihrávku Heňa Kollára poslal trestuhodne nad bránu. Lovča tak po bojovnom výkone berie zo 6-bodového zápasu tri body a urobila tak značný krok k záchrane. Priechod si situáciu značne skomplikoval.

Góly: 21., 26. (11m) a 43. (11m) Miro Debnár – 14. (11m) a 56. Róbert Neuschl, 47. Peter Šebeň, 68. Milan Slobodník (vlastný-Priechod)

ŽK: Michal Molnár, Milan Slobodník – Jakub Rapčan, Martin Budinský, Peter Mikuška, Róbert Neuschl

Pred 200 divákmi rozhodoval Pleva.

PRIECHOD: Čavoj – Kubinec, Milan Slobodník, Molnár, Čabala, Filip Vajda, Matúš Vajda, Kollár, Penov (47. Patrik Ivanič /84. Šinkovkin/) , Hejčík, Miro Debnár

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Budinský, F. Páleník, Ondrík, Šebeň, Žiak, Mikuška (90. Bista), M. Rapčan (76. J. Páleník), Greguš, Neuschl

Hrochoť – Partizán Čierny Balog  1:3  (0:1)

Podobné prekvapenie ako v Priechode sa zrodilo na Hrochoti. Tá po minulej strate v Rakytovciach doma potrebovala na udržanie kontaktu s prvou Šalkovou zvíťaziť, no opak sa stal pravdou. Lepšie do zápasu vstúpili v kľudnom strede tabuľky hrajúci hostia a už v 19. Minúte sa ujali vedenia zásluhou skúseného kapitána Miroslava Giertliho. Do konca polčasu sa už nič významné neudialo a tak Partizán udržal prekvapivé polčasové vedenie. Ešte prekvapivejší však bol vstup do druhého polčasu. Konkrétne v 53. Minúte sa totiž Partizánu podarilo skórovať aj druhý krát, tento krát bol šťastným mužom najlepší strelec svojho mužstva Jozef Auxt. To už bola pre domácich azda neodvrátiteľná rana, najmä psychická, a to bola voda na mlyn pre hostí. Tá prúdila dostatočne a v 67. Minúte im priniesla aj tretí gól v podaní Jozefa Peťka. V posledných minútach sa zápas už len dohrával, domáca Hrochoť už len kozmeticky upravila výsledok gólom Michala Poliaka. Hrochoť tak touto prehrou definitívne stratila možnosť vyhrať V. ligu, naopak Partizán si už môže dovoliť posledné dve kolá dohrať vychádzkovým tempom.

Góly: 84. Michal Poliak -  19. Miroslav Giertl, 53. Jozef Auxt, 67. Jozef Peťko

Bez kariet.

Pred 150 divákmi rozhodoval Farsky.

HROCHOŤ: Polóny – Tkáč, Poliak, Bondarchuk, Baitar, Dorotovič, Poničan (46. M. Selecký), Pádár, Bažík, P. Zátroch, Uhliar (18. M. Mazúch)

PARTIZÁN: Hermanský – Martin Auxt, Peťko (87. Műller), Miro Giertl, Mário Auxt (63. Sarvaš), Pečovský, Daxner, Ťažký, J. Auxt (74. P. Kováčik) , Budovec, Betka

Lieskovec – Selce  2:3  (1:1)

Ďalší z kategórie šesťbodových zápasov sa hral v Lieskovci, ktorý doma privítal Selce. Obe mužstvá mali pred zápasom zhodne po 29 bodov a tak sa od zápasu čakalo mnoho. Diváci si napokon na svoje aj prišli, akurát spokojnejší odchádzali tí hosťujúci. Selce lepšie začali začiatok zápasu a už po ubehnutí štvrťhodiny hry vyhrávali, keďže sa po dlhšej gólovej odmlke presadil ich najlepší kanonier Filip Koctúr – 0:1. Lieskovcu sa však podarilo ešte v prvom polčase dôležitého zápasu vyrovnať, keď sa v 29. minúte presadil navrátilec do zostavy – kontroverzný Martin Svintek. Nasledujúce minúty prvého ako aj druhého polčasu sa niesli v opatrnom duchu s cieľom nič nepokaziť a takto nastolené tempo hry sa držalo až do 73. Minúty. Po nej však prišlo smrtiacich 120 sekúnd v podaní Seliec, ktoré dvoma zlepenými gólmi v podaní Michala Matonoka a opäť Filipa Koctúra rozhodli o prekvapivom víťazstve hostí. Selce si tak ziskom extrémne dôležitých troch bodov výrazne polepšili na priebežných 32 bodov, navyše o týždeň majú doma Sásovú. Naopak Lieskovec zbytočne stratil a o týždeň cestuje na nesmierne ťažkú pôdu Rakytoviec.

Góly: 29. Martin Svintek, 86. Boris Mihál – 15. a 74. Filip Koctúr, 73. Michal Matonok

ŽK: Boris Mihál, Vladimír Konček, Štefan Sudimák – Roman Radoš, Karol Rakyta

Pred 120 divákmi rozhodoval Šmidriak.

LIESKOVEC: Kubajda – Gajdoš, Mihál, Valach, Konček, Sudimák (80. Konôpka), Svintek, Pepich, Výboštok, Lunter, Mlynárček (72. Dvorský)

SELCE: Kučera – J. Strečok, Radoš, P. Slobodník, Ríša (76. Figúr), F. Koctúr (83. Smatana), P. Matonok, M. Matonok, Hapak, Dirbák, M. Mesík (62. K. Rakyta)

Šalková – Sásová  5:2  (3:0)

Domáca Šalková začala mestské derby s miernou prevahou v strede pola z čoho pramenil aj prvý gól Chovanca už v 6. minúte, ktorý si sám spracoval prihrávku zo stredu poľa a z otočky presne mierenou strelou k tyčke poslal Šalkovú do vedenia. Neskôr pohrozili aj hostia, ktorí v priebehu 1. polčasu hrozili najmä po krídlach. V 16. minúte vysunuli domáci na pravej strane Rusnáka, ktorý krásnou krížnou strelou prekonal Slobodníka po druhý raz. Potom nasledovali chyby v obrane hostí, ktoré však domáci Palovič a neskôr ani Chovanec z vyložených šancí nedokázali premeniť. Rovnako sa neujalo ani niekoľko nebezpečných centrovaných lôpt šalkovej. Po hrúbke v obrane hostí však už v 30. minúte Zimnikoval nezaváhal a upravil tak na polčasových 3:0. V druhom polčase sa už po troch minútach hry dostal k odrazenej lopte pred šestnástkou opäť Chovanec a zvýšil na 4:0. V 55. minúte potiahli domáci akciu po ľavej strane a Kútik zvyšoval už na 5:0. O zápase tak bolo rozhodnuté a od tohto momentu sa v Šalkovej prestal hrať futbal, nakoľko samotnú hru buď kúskoval hlavný rozhodca a tiež hostia ťažko niesli priebeh zápasu, čo sa odrazilo v ich zbytočnej nervozite voči súperovi aj arbitrom. Sásovej sa však predsa len podarilo znížiť, keď v 72. minúte po nedorozumení v domácej obrane skóroval Vidiečan. Ten bol o minútu vylúčený po druhej žltej karte, keď obe dostal za slovné ataky voči rozhodcom. V 83. minúte upravil stav stretnutia po odrazenej lopte hosťujúci Fábry na konečných 5:2.

Góly: 6. A 48. Juraj Chovanec, 16. Michal Rusnák, 30. Maroš Zimnikoval, 55. Maroš Kútik – 72. Dušan Vidiečan, 84. Tomáš Fábry

ŽK: Daniel Vernarský, Martin Štulajter – Rastislav Kollár, Maroš Choma, Andrej Dubovický, Dušan Vidiečan

ČK: 73. Dušan Vidiečan (po 2ŽK- Sásová)

Pred 250 divákmi rozhodoval Považan.

ŠALKOVÁ: Vernarský – Pavol Dobrík, Peter Dobrík, Štubniak, Palovič, Rusnák, Bursa, T. Tuček (63. Šimčík), Kútik, Zimnikoval, Chovanec (70. Štulajter)

SÁSOVÁ: Slobodník – Striežovský (61. Fábry), Kollár, Ondrejka, Turčan, Gibala (76. Haring), Libič, Choma, Dubovický, Bútora (46. Vidiečan), Kuník

Braväcovo – Rakytovce  2:4  (0:4)

Zápas v krásnom prostredí na výbornom ihrisku začali hosťujúce Raky výborne, v 3. minúte sa oprel do lopty spoza šestnástky Turčan a svojou slabšou pravou nohou poslal hostí do vedenia. V 14. minúte Považanec našiel krásnou prihrávkou Murína a ten strelou z prvej nedal domácemu brankárovi šancu. V 20. minúte pekná akcia hostí, Kohút vysunul J. Váleka ten presným centrom našiel Malatinca a ten na dvankár prekonal Medveďa v bráne domácich. V 34. minúte príkladne zabojoval Malatinec, lopta sa dostala k Vargovi, ten si najskôr položil domáceho obrancu a presnou strelou k žrdi zvýšil na 0:4. Hneď po rozohrávke mohli domáci znížiť, ale strelu Srnku Gardošík kryl. Hosťujúci brankár podržal svoje mužstvo tesne pred polčasom, keď sa zoči voči nemu ocitol voľný Kubica no ani ten nenašiel recept na prekonanie hosťujúceho brankára. V druhom polčase sa rapídne zmenil obraz hry, hostia uspokojení náskokom začali vymýšlať a to bojovní domáci dokázali využiť. V 56. minúte sa lopta odrazila od Ľuptáka k voľnému Srnkovi a ten ju pohodlne upratal do prázdnej brány. V 60. minúte Murínova strela zazvonila iba na brvne domácej brány. Dve vyložené príležitosti Malatinca hosťom piatý gól nepriniesli. V 82. minúte rozhodca nariadil pokutový kop, loptu si na biely bod postavil Schmidtmayer, namiesto strely chcel prihrať Turčanovi no domáci obranca úmysel hostí vystihol. V 86. minúte sa z priameho kopu oprel do lopty Ambróz jeho strelu Gardošík vyrazil, no lopta sa ocitla na kopačke voľného Maguru a ten znížil na 2:4. Bodku za stretnutím dala Schmidtmayerová strela, ktorá opečiatkovala pravú žrď brány Braväcova.

Góly: 56. Marek Srnka, 86. Tomáš Magura- 3. René Turčan, 14. Peter Murín, 20. Lukáš Malatinec, 34. Ivan Varga

ŽK: Mário Gašperan, Michal Kubica – Matej Považanec, Peter Murín

Pred 130 divákmi rozhodoval Bednárik.

BRAVACOVO: Medveď – Laurinc, Ambróz, Magura, Gašperan, Kubica, Srnka, Dubašák, Nagy, Ľupták, Plieštik

RAKYTOVCE: Gardošík – Považanec, J. Válek (66. Š. Válek), Fojtík (60. Schmidtmayer), Turčan, Malatinec (79. Martinec), Varga, Gašpar, Murín, Podkonický, Kohút

Ostatné výsledky: Repište – Hontianske Nemce  0:3, Štiavnické Bane – Brusno  (odložené pre nepriaznivé počasie)

7. Sásová       24        10        3          11        43:39   33        -3

8. Selce          24        9          5          10        43:50   32        -4

9. Repište       24        8          5          11        43:45   29        -7

10. Lovča       24        8          5          11        43:49   29        -7

11. Lieskovec  24        8          5          11        34:52   29        -7

12. Priechod   24        8          4          12        44:50   28        -8

13. Brusno      23        6          4          13        23:58   22        -14

14. Braväcovo 24        3          3          18        31:77   12        -24

Program 25. kola: 12. 6. o 17:00 Priechod – Šalková, H. Nemce – Hrochoť, Č. Balog – Braväcovo, Rakytovce – Lieskovec, Selce – Sásová, Brusno – Repište, Lovča – Š. Bane. (AH)

1. Päť kandidátov na predsedu BBSK zadáva spoločne prieskum u dvoch agentúr 901
  2. Boj proti čiernym stavbám pokračuje. V Brezne zbúrali ďalšiu nehnuteľnosť 319
  3. V Banskej Bystrici dnes otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku Foto 234
  4. Sandálky na snehu, umývanie áut pri potoku. Aj tak sme si užívali hory a Chopok v roku 1966 Video 171
  5. Pozrite si kandidátov na poslancov BBSK za okres Banská Bystrica 115
  6. Na Tatranskej sa zmení organizácia dopravy. Prinesie to nové parkovacie miesta ( FOTO + NÁVRH) Foto 95
  7. SME naživo: Diskusia s kandidátmi na banskobystrického župana 84