Ten napokon lepšie zvládla Šalková, ktorá doma porazila Selce a o bod dokázala uhájiť prvenstvo. Na opačnom konci tabuľky zostalo zradné 12. miesto v rukách Priechodu, aj keď s najväčšou pravdepodobnosťou zostupujúcimi mužstvami budú len Brusno a Braväcovo.
Štiavnické Bane – Priechod 2:2 (1:1)
Priechod cestoval na Štiavnické Bane bez viacero indisponovaných hráčov a tak bol na pomoc prizvaný aj niekdajší skvelý zakončovateľ Miroslav Chaban. Ten sa postavil na hrot útoku vedľa druhého najlepšieho strelca súťaže – 20 gólového Mira Debnára. A bol to práve Debnár, ktorý mal prvú čistú šancu zápasu, no jeho samostatný únik zneškodnil domáci brankár. Následne na to parádne vypálil spoza vápna Filip Vajda, jeho strela však iba opečiatkovala spojnicu brány. Presne po polhodine hry sa do tretice aktívejší Priechod dočkal, keď po prihrávke Mira Debnára strelou na dvakrát prekonal domáceho gólmana práve staronový muž Miroslav Chaban. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, pretože už o päť minút z trestného kopu Róbert Dlhoš prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 1:1. Do polčasu ešte mohli dať gól obaja aktéri. Za hostí Henrich Kollár z uhla namiesto strely nešťastne zvolil iba ľahký center, za domácich Peter Michalek napálil priamy kop len do múru. V druhom polčase bol obraz hry takmer identický. Jemne navrch mal Priechod a tak sa mu už v 54. minúte znova podarilo ísť do vedenia. Po peknej akcii naservíroval striedajúci Patrik Ivanič ideálnu loptu do vápna Mirovi Debnárovi a ten vstrelil svoj jubilejný 20. gól v súťaži – 1:2. Priechod ďalších 20 minút síce držal tesné jednogólové vedenie, no prišiel pomerne skoro o vylúčeného stopéra Ľubomíra Mendela a zranených Henricha Kollára, Matúša Vajdu a Mira Debnára. Vzhľadom na to, že už mali hostia vyčerpané možnosti striedania, museli zápas dohrávať deviati. To domáce Štiavnické Bane využili na vyrovnanie, keď opäť po skvelom priamom kope Roba Dlhoša dorážkou vyrovnal na konečných 2:2 Mário Blaškovič. Hostia však ešte mohli v 93. minúte zápasu rozhodnúť, no striedajúcemu Túrymu fantasticky vychytal zakončene domáci brankár. Priechod tak síce uhral bod, no potreboval víťazstvo a tak sezónu zakončí na konečnom 12. mieste, najnižšom za posledných 7 rokov. Štiavnické Bane končia na 4. mieste.
Góly: 34. Róbert Dlhoš, 75. Mário Blaškovič – 30. Miro Chaban, 54. Miro Debnár
ŽK: Dávid Budinský, Marek Pastier – Ľubomír Mendel, Sergej Čabala, Róbert Hejčík
ČK: 59. Ľubomír Mendel (po 2ŽK-Priechod)
Pred 200 divákmi rozhodoval Diabelko.
ŠT.BANE: Kalíšek – Michalek, Budinský, Penksa, Košarník, M. Pastier, Chrenovský, Dlhoš, I. Pastier, Blaškovič, Haboš
PRIECHOD: Čavoj – Kubinec (46. Patrik Ivanič), Mendel, Molnár, Čabala, Filip Vajda, Matúš Vajda (68. Túry), Kollár (57. Šulaj), Hejčík, Miro Debnár, Miro Chaban
Lieskovec – Partizán Čierny Balog 5:0 (2:0)
Lieskovec, ktorý sa v jarnej časti neprezentoval v najlepšej forme doma privítal už v kľude hrajúci Partizán a s cieľom odčiniť zbabraný zápas so Selcami musel doma vyhrať. To sa mu začalo napĺňať už od úvodných minút, kedy otvoril skóre skúsený Martin Svintek. Následne sa tempo hry ukľudnilo a druhý poisťujúci gól pridal Lieskovec až v závere polčasu, kedy sa presadil stopér Boris Mihál. Lieskovec hral v pohode, druhé dejstvo načínal dvojgólovým náskokom a tak odovzdanému Partizánu nebol problém vsietiť aj ďalšie góly. V 54. minúte tretí gól Lieskovca pridal Pepich a o osude zápasu bolo rozhodnuté. V zostávajúcich minútach zápasu ešte dvoma gólmi skompletizoval svoj hetrik netradičný strelec Boris Mihál a tak sa Lieskovec mohol tešiť zo zaslúženej a vysokej výhry, ktorá mu napokon vyniesla konečné 10. miesto. Partizán sa bez ohľadu na výsledky nemal kam posunúť a tak sezónu zakončil na 6. mieste.
Góly: 6. Martin Svintek, 38., 62. a 80. Boris Mihál, 54. Rastislav Pepich
ŽK: 0 – Peter Kováčik
Pred 180 divákmi rozhodoval Spišák.
LIESKOVEC: Kubajda (66. Uhrík) – Konček (82. Dvorský), Gajdoš, Mihál, Valach, Sudimák (77. Mlynárček), Svintek, Výbošťok, Lunter, Riška, Pepich
PARTIZÁN: Hermanský – Vraniak, Budovec, Sarvaš, Peťko (80. M. Giertl), Peter Kováčik (72. Műller), Mário Auxt, Daxner, Ťažký, Jozef Auxt, Medveď
Braväcovo – Hontianske Nemce 0:3 (0:2)
V zápase, v ktorom už o nič podstatné nešlo sa zrodilo očakávané víťazstvo favorizovaných Hontianskych Nemiec. V prvom polčase sa dvoma gólmi presadil ich najlepší strelec Ján Rerich, ktorého gólové konto sa napokon zastavilo na čísle 19. V druhom polčase ešte korunoval výhru hostí Jozef Rerich. Braväcovo sa tak s piatou ligou rozlúčilo prehrou, Hontianske Nemce ziskom troch bodov, ktoré im zaručili pekné 5. miesto.
Góly: 17. a 36. Ján Rerich, 61. Jozef Rerich
ŽK: Peter Dubašák, Marek Makuša – Šimon Šnajder, Šimon Wahlandt
Pred 100 divákmi rozhodoval Fajčík.
BRAVACOVO: Medveď (46. Bubelíny) – Ambróz, Laurinc, Gašperan, Magura, Kubica, Švančara, Dubašák, Ľupták (46. Plieštik), Zelenčík, Makuša (70. Nemčok)
HONT. NEMCE: Sedmák – Kocka, Vyletel, Ján Rerich, Marunčiak, Palkovič, Dávid Rerich, Šnek, Jozef Rerich, Šnajder (89. Ďurica), Wahlandt
Hrochoť – Brusno 4:0 (3:0)
Pomerne jednoznačný zápas s hladkým priebehom z pohľadu domáceho mužstva sa hral na Hrochoti, ktorá po skvelej jarnej časti v snahe udržať výborné 3. miesto doma potrebovala poraziť už vypadnuté Brusno. To podľa očakávania nekládlo príliš veľký odpor a tak Hrochoti nebol problém skórovať. V 26. minúte otvoril skóre defenzívny hráč Michal Poliak, na čo ho o osem minút neskôr napodobnil Peter Zátroch a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 2:0. V druhom polčase Hrochoť svoje gólové konto zdvojnásobila a tak bez ohľadu na výsledky ostatných zápasov mohla oslavovať zisk bronzu za tretie miesto. Naopak Brusno sa s piatou ligou lúči.
Góly: 26. Michal Poliak, 34. a 42. Peter Zátroch, 70. Tomáš Uhliar
ŽK: Tomáš Uhliar – Juraj Kováčik
Pred 70 divákmi rozhodoval Petrík.
HROCHOŤ: Polóny – Tkáč, M. Selecký, Bondarchuk, Baitar, Teren (46. M. Mazúch), Poliak, Pádár, Dorotovič (54. S. Selecký), P. Zátroch, Uhliar
BRUSNO: Mútňan – Núdzik, Ľ. Lehocký, A. Lehocký, Kováčik, Dutka, Parobek (70. Badinský), Klinčík, Sáliš, Plško, Pavol Spodniak
Sásová – Rakytovce 3:5 (1:3)
Rakytovce mali výborný vstup do zápasu, hneď z prvej akcie Schmidtmayer našiel Vargu a ten zo vzduchu pätičkou otvoril skóre stretnutia. Potom iniciatívu zápasu prebrali domáci, z čoho vyústil pokutový kop, ktorý Choma premenil. V 20. minúte mohol dostať Sásovú do vedenia Gibala, no jeho hlavička letela nad. V 33. minúte sa z 25 metrov oprel do lopty Kohút a tá skončila v sieti - 1:2. Domáci mohli o minútu neskôr vyrovnať no strelu M. Turčana Longauer vyrazil. V 39. minúte sa Rakytovce dostali do rýchleho brejku, ktorý zakončil Schmidtmayer krížnou strelou do siete domácich. Bodku za prvým polčasom dala po rohovom kope hostí Gašparova vtipná pätička, ktorú však domáci Marcel Turčan vyhlavičkoval z bránkovej čiary. Zápas mohol v druhom polčase rozhodnúť hosťujúci Malatinec, ktorý sa v 54. minúte rútil sám na domácu bránu no trafil len rameno brankára Majera. Domáci vycítili šancu na obrat. V 61. minúte po priamom kope hostia nechali hlavičkovať Chomu a bolo 2:3. V 68. minúte sa zoči-voči hosťujúcemu Longauerovi ocitol Gibala, ale hosťujúci brankár jeho pokus zneškodnil. V 73. minúte po rohovom kope hosťujúcich Rakov mieril Schmidtmayer hlavou vedľa. V 75. minúte sa po chybnej prihrávke hostí ocitol pri lopte Šeliga a presným lobom vyrovnal na 3:3. V 80. minúte však udreli Rakytovce, dlhú loptu od Schmidtmayera sklepol Štefan Válek presne na kopačku Fojtíka a ten poslal Raky do vedenia 3:4. V 84. minúte mohol po prihrávke Fojtíka opäť rozhodnúť Malatinec no mieril ponad bránu. Definitívnu bodku za gólovo bohatým zápasom dal Fojtík, ktorý v brejku ušiel Šeligovi a upravil na konečných 5:3 v prospech Rakytoviec.
Góly: 12. (11m) a 61. Maroš Choma, 75. Stanislav Šeliga – 1. Ivan Varga, 33. Daniel Kohút, 39. Daniel Schmidtmayer, 80. a 86. Maroš Fojtík
ŽK: 0 – Matúš Longauer, Ivan Varga
Pred 300 divákmi rozhodoval Pásztor.
SÁSOVÁ: Majer – Striežovský, Marko, Šeliga, Turčan, Gibala, Haring, Choma, Bútora, Kuník, Ďuriš (46. Jobko)
RAKYTOVCE: Longauer – J. Válek, R. Turčan, Malatinec, Schmidtmayer, Varga, Š. Válek, Gašpar, Podkonický (35. Fojtík), L. Mesík, Kohút
Šalková – Selce 4:2 (2:1)
Šalková sa nemohla spoliehať na zakopnutie Rakytoviec, keďže päť hráčov Sásovej dostalo práve po zápase s lídrom tabuľky dlhodobé tresty. Svoj zápas začala excelentne, keď sa už v 3. minúte po prihrávke Chovanca presadil strelou k žrdi Palovič. O päť minút sa kapitán a najlepší strelec súťaže presadil opäť, tentoraz hlavou po centri Rusnáka. Zdalo sa, že líder nebude mať v zápase problém. Hostia však prišli namotivovaní, zbrane neskladali a rýchlo vyrovnali. V 18. minúte sa po centri presadil na zadnej žrdi Radoš. Tento gól dostal domácich do herného kŕča, zodpovednosť im zväzovala nohy a Selce boli odvtedy lepším mužstvom. V 55. minúte však domáci znova skórovali, po dlhom výkope Vernárskeho a zaváhaní obrany Seliec sa presadil Chovanec. Hostia však už o štyri minúty znížili, v pokutovom území fauloval Kútik a Rakyta znížil. Domáci sa väčšinou bránili a hrali na brejky. Situáciu im ešte skomplikovalo vylúčenie Kútika po zbytočnej druhej žltej karte v 69. minúte. Selce boli v tlaku, domáci hrozili iba z brejkov. Po jednom mohol rozhodnúť Libič, ale v sľubnej šanci volil prihrávku. Hneď z protiútoku takmer vyrovnali hostia. O všetkom tak rozhodol tretím gólom v zápase v 85. minúte Palovič, keď sa presadil tvrdou strelou k žrdi. V zápase boli herne lepší hostia, no domáci boli efektívnejší v koncovke. Šalková tak po utrápenom víťazstve postupuje do štvrtej ligy.
Góly: 3., 8. a 85. Lukáš Palovič, 55. Juraj Chovanec – 18. Roman Radoš, 59. Karol Rakyta (11m)
ŽK: Michal Rusnák, Maroš Kútik – Lukáš Ríša, Filip Koctúr, Michal Matonok, Jakub Mesík
ČK: 69. Maroš Kútik (po 2ŽK-Šalková)
Pred 300 divákmi rozhodoval Kaliňák.
ŠALKOVÁ: Vernarský – Pavol Dobrík, Peter Dobrík, Štubniak, Libič, Palovič, Rusnák, T. Tuček (63. Šimčík), Kútik, Chovanec, Bursa
SELCE: Kučera – Radoš, J. Strečok, Ríša, F. Koctúr, M. Matonok, K. Rakyta, P. Matonok, Dirbák, M. Mesík (83. Maruniak), J. Mesík
Ostatné výsledky: Repište – Lovča 3:4
1. Šalková 26 17 6 3 80:28 57 18
2. Rakytovce 26 17 5 4 74:32 56 17
3. Hrochoť 26 15 2 9 61:38 47 8
4. Š. Bane 26 13 6 7 70:56 45 6
5. H. Nemce 26 13 5 8 48:42 44 5
6. Č. Balog 26 13 0 13 54:58 39 0
7. Sásová 26 10 4 12 47:45 34 -5
8. Lovča 26 9 6 11 51:56 33 -6
9. Selce 26 9 6 11 46:55 33 -6
10. Lieskovec 26 9 5 12 40:55 32 -7
11. Repište 26 8 5 13 46:52 29 -10
12. Priechod 26 8 5 13 47:56 29 -10
13. Brusno 26 7 4 15 30:71 25 -14
14. Braväcovo 26 3 3 20 31:81 12 -27