Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Dukla remizovala v Martine

Ani 5. kolo neprinieslo prvý trojbodový zápis Banskobystričanov.

Gól Martina strelil R. Ďanovský. Gól Martina strelil R. Ďanovský. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

MŠK FOMAT Martin – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Momenty zápasu

3. min – po rohovom kope P. Kloleno hlavičkoval do bližšej žrde

9. min – hostia mali problémy s rozohrávkou, k lopte sa dostal P. Koleno, no tiesnený brankárom Maťašovským, ktorý vybehol až za šestnástku, následnou strelou minul bránu

11. min – strieľaný center Daniela nebezpečne obletel pravú žrď Gonšorovej brány

14. min – po rohovom kope, v dobrej pozícií zakončoval Džoni, našťastie pre domácich, bol Gonšor na mieste, s jeho „mäkkým“ zakončením si poradil

15. min – po brejovej akcii na tri-štyri prihrávky z voleja

30. min – ďalší nepríjemný center na päťku, Džoni hlavou trafil iba bočnú sieť

41. min – pekná kombinácia medzi Žilákom a Ďanovským, škoda, že v rozhodujúcej chvíli bola napokon lopta bližšie k brankárovi Dukly

45. min – po zrážke s Handžičom sa bolestivo zranil Garaj, nahradil ho Sapieta

45. + 1 min – striedajúci Sapieta v pokutovom území pokazil rozohrávku a Daniel poľahky ponúknutú možnosť využil.

48. min – priamy kop Martina, center do šestnástky a gólová hlavička R. Ďanovského, ktorý si opäť raz skvele vybral miesto na zakončenie.

56. min – gól na kopačke mal po centri do otvorenej obrany Fuják, avšak s tutovkou pohrdol, Palenčár ešte pred Gonšorom jeho nevydarenú strelu odvrátil

62. min - po rýchlom brejku Tomku a Žiláka trafil Ďanovský aj s prispením súperovho obrancu žrď

63. min – výpad Žiláka z pravej strany , dostal sa až pred Maťašovského, no ten dobre vykryl strelecký uhol a loptu vyrazil na roh

66. min – prízemný volej Ďanovského donútil Maťašovského zasahovať

90. min – Daniel v samom závere spálil tutovku, volejom vo výhodnej pozícii prekopol bránu

Góly: 48. R. Ďanovský, resp. 45+1 Daniel.

MARTIN: Gonšor – Palenčár, Stašík, Romančík, Garaj (45. Sapieta) – Thomka, P. Koleno – Gríger (66. Kollár), Žilák, P. Ďungel (81. Boďa) – R. Ďanovský.

B. BYSTRICA: Maťašovský – Snitka, Chupáč, Ungar, Savič – Čtvrtníček, Memič – Daniel, Handzič (86. Urgela), Fuják (76. Valent) – Džoni (68 Cvik).

ŽK: 60. Romančík, 76. Ďanovský, 87. Palenčár, resp. 40. Ungar, 85. Snitka.

Rozhodcovia: Libiak – Tomčík, Jánošík.