Podbrezová triumfovala v Prešove

Železiari sú v novej sezóne stále neporaziteľní.

Martin Kuciak udržal v Prešove čisté konto.Martin Kuciak udržal v Prešove čisté konto. (Zdroj: TASR)

1. FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:2)

Po opatrnom úvode sa ako prví zastreľovali domáci, ale Rolincovej strele spoza šestnástky chýbala presnosť. Ako na to ukázala Prešovčanom jednoduchá akcia hostí v 22. minúte. Na center Viazanka ideálne vyskočil Bernardina a hlavou poslal loptu mimo dosahu brankára Taliana - 0:1. Domáci chceli rýchlo vyrovnať, ale ich ofenzívne snahy narážali na pozornú defenzívu Podbrezovej. Najlepšia obrana súťaže potvrdzovala svoju povesť a Prešovčanov v ďalšom priebehu prvého polčasu nepustila do sľubnej príležitosti. Naopak, v 40. minúte hostia zvýšili svoj náskok. Zverencom Mareka Fabuľu vyšiel nacvičený signál pri priamom kope a na Podiovu strelu bol Talian prikrátky - 0:2.

Druhý polčas sa začal veľkou príležitosťou Tatrana. V jednoduchej akcii domácich sa k zakončeniu vnútri šestnástky dostal Olansunjanmi, ale jeho strela bez prípravy znamenala ďalšiu zmarenú príležitosť Prešovčanov. Diváci však márne dúfali, že táto šanca predznamená ofenzívny tlak Prešovčanov. Dlhé minúty nebola k videniu vydarená ofenzívna akcia na jednej ani druhej strane a brankári mali dlho minimum práce. Domáci Talian zasahoval až v 76. po hlavičkovom zakončení hostí zo strednej vzdialenosti. Ofenzívne nevýraznú hru domácich neoživili ani tri striedania a nováčik súťaže si tak pripísal ďalšiu prehru.

Góly: 22. Bernardina, 40. Podio.

Rozhodoval: Kráľovič,

ŽK: Jacko, Petko (obaja Prešov),

1418 divákov.

1. FC Tatran: Talian – Petko, Bartek, Dzurík, Streňo - Kačala (55. Leško), Jacko, Keresteš (72. Dupkala), Olansunjanmi - Katona (61. Tubonemi), Rolinc

ŽP Šport: Kuciak - Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjević - Vajda, Podio - Viazanko (82. Migaľa), Kochan, Breznaník (72. Šafranko) - Bernadina (87. Peševski)

Stanislav Varga, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Je to stará známa pravda, že máme šance, ktoré nepremieňame a potom súper ťaží zo svojich príležitostí. Pre nás bol dnes problém uspieť, pretože sedem hráčov malo žalúdočné ťažkosti. V závere nám už chýbali sily. Stále platí, že sa trápime s nepremieňaním šancí a nevieme dať gól."

Marek Fabuľa, tréner ŽP Šport Podbrezová: "Po takomto zápase sme veľmi šťastní. Predpokladali sme, že proti nám nastúpi húževnatý a nepríjemný súper, ktorý bude chcieť prerušiť svoju sériu. Dôležitým okamihom zápasu bol zákrok brankára Kuciaka pri veľkej šanci domácich. To ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. V druhom polčase sme umnou a taktickou hrou nepustili domácich do ničoho vážneho. Našim chlapcom gratulujem a verím, že načerpáme potrebné sily do ďalších bojov."

Ostatné výsledky 8. kola: Trenčín – Trnava 3:3 (2:2), Slovan – Myjava 1:2 (0:1), Michalovce – Žilina 0:2 (0:1), Senica – Ružomberok 1:1 (0:0), Z. Moravce – D. Streda 1:1 (0:0).

1. Žilina           8          6          1          1          18:6     19        4

2. Podbrezová 8          5          3          0          9:2       18        3

3. Ružomberok 8          4          2          2          16:11   14        2

4. Myjava        8          4          2          2          8:7       14        5

5. Slovan         8          4          1          3          11:11   13        1

6. Trnava         8          2          5          1          11:9     11        -1

7. Senica          8          3          2          3          8:6       11        -1

8. Trenčín        8          3          1          4          13:16   10        -2

9. Michalovce  8          2          2          4          3:10     8          -4

10. Z. Moravce 8          1          3          4          8:9       6          -6

11. Prešov       8          1          1          6          1:14     4          -8

12. D. Streda   8          0          3          5          8:13     3          -6

Program 9. kola: 17. 9. o 17:00 Žilina – Senica, o 19:00 Slovan – Prešov, Myjava – Trenčín, Trnava – Michalovce, D. Streda – Podbrezová, Ružomberok – Z. Moravce.