Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Baláže neustrážili svoje vedenie, derby v prospech Lučatína

II. Trieda

Mičiná - Staré Hory 0:1 (0:0)
V stretnutí solídnej úrovne dokázali hostia, prečo sú v tabuľke na prvom mieste. Domáci svojou bojovnosťou vytvorili dôstojné futbalové prostredie.
Góly: 65. Kováč. Pred 100 divákmi rozhodoval Piar. MIČINÁ: Krnáč - Lupták, Štubnniak, I. Marko, Horný (67. B. Saktor), Porubský, Belaj, Klibáni, Prostredník, J. Saktor, M. Marko. STARÉ HORY: Jaroušek - Antoš, Ulehla, Brhlík, Matejka, Chrastina (69. Debnár), Štulrajter (60. Gavalda), Maďar, Filip, Kováč (85. Olejár), Babjak.

Baláže - Malachov 2:2 (1:0)
Zápas bol pre domácich dňom zahodených šancí. Hostia domácu bránu ohrozili len sporadicky strelami spoza šestnástky. Prvý polčas však skončil len 1:0. V druhom polčase začali aktívne domáci, čoho vyvrcholením bol ďalší gól. Mnoho ďalších šancí v šestnástke súpera už nezužitkovali. V závere sa po malom zaváhaní domácej obrany podarilo hosťom znížiť a päť minút pred koncom brankár hostí premenil priamy kop spoza šestnástky. Domácim sa už víťazstvo nepodarilo strhnúť na svoju stanu.
Góly: Mesík 2 - Roman, Dvorský. ČK: Kučerák. Pred 90 divákmi rozhodoval Mecele. BALÁŽE: Kostiviar - P. Strečok, Čermák (Hrdina), Ján Strečok, Heric, Latinák (Čunderlík), Slobodník, M. Mesík, Jozef Strečok, Chaban, Tišliar, MALACHOV: Dvorský - Kučerák, Maľa, Klimo, Dobrota, Sečkár, Uhrík, Očenáš, Roman, Baculík, Murín.

Hiadeľ - Strelníky 0:0
Prítomní diváci mali možnosť vidieť slabé stretnutie, a to v podaní oboch mužstiev. Jedinú šancu, zaváňajúcu gólom, mohli zužitkovať hostia v 30. minúte, ale lopte stál v ceste do prázdnej brány domáci Vajs.
Pred 60 divákmi rozhodoval Marček. HIADEĽ: Kán - Mlynarčík, Srniak, Mi. Fúdor, Chomič, Brna, Vajs, A. Brodek (20. Mi. Štefanovie), Zmajkovič, Ľ. Brodek, Ma. Štefanovie (75. Ma. Fúdor). STRELNÍKY: R. Majer - Mi. Moncoľ, D. Majer, R. Čief, M. Majer, M. Majer, Debnár, Matyó, R. Majer, Filadelfi, Ľ. Čief.

Dúbravica - Harmanec 3:0 (0:0)
Celý zápas sa hral na jednu bránu, no v prvom polčase gól nepadol. Domáci zo stáleho tlaku z množstva šancí vyťažili tri góly, keď sa v druhom polčase presadili Pinkovci a Habány.
Góly: 50. Ľ. Pinka (z 11 m), 58. Habány, 70. P. Pinka. Pred 80 divákmi rozhodoval Kadlec. DÚBRAVICA: Diško - Hlinka, Ľ. Pinka, Karkalík (80. Lukáč), Kohút, Mala (82. Drako), Habány, Bubelíny, Majer, Holík (46. P. Pinka), Kováč. HARMANEC: Danko - Rečkovič, Martiška, Daubner (70. Štefanec), Grajzer, Floch, Babjak, Slančík (53. Bajs), Murgaš, Lovás, Hudáček (83. Richter).

Podkonice - Tajov 1:2 (0:1)
Aj keď celé stretnutie vyznelo v prospech hostí, ktorí okrem gólov strelili aj tri žrde a brvno, domácim sa v druhej polovici hry podarilo zásluhou Ivana vyrovnať na 1:1. Cenné tri body zabezpečil Tajovčanom v 70. minúte Kollár.
Góly: Ivan - Pipka, Kollár. Pred 70 divákmi rozhodoval Vaník. PODKONICE: Pavlák - Turčan, M. Barla (70. P. Polóny), Pančík, Bodzik, L. Barla, Bobák, M. Polóny, Ivan, Kmeť, Kádaši. TAJOV: Eliáš - D. Murgaš, Solivajs, Patrnčiak, Mažgut, Čermák (80. I. Greško), Vaterka, Kollár, Krnáč, M. Murgaš, Pipka.

Ľubietová - Hronsek 0:4 (0:1)
Po vyrovnanom prvom polčase, prevýšili hostia domácich bojovnosťou a po troch štandardkách rozhodli o osude zápasu.
Góly: Muríň, Bursa, Potančok, Vetrák. Pred 50 divákmi rozhodoval Bučko. ĽUBIETOVÁ: Muránsky - Bidlo (60. Turčan), Urva, L. Majer (65. Procházka), M. Sauka, V. Sauka, Benč, Kútik, D. Majer, Mochnáč, Potančok. HRONSEK: Pulkert - Solivaj, Kvasna, Herkel, Garaj (62. Vetrák), Potančok, Pikula, Majer, Bursa, Šulek (71. Moravčík), Muríň.

Lučatín - Medzibrod 2:0 (0:0)
Susedské derby prilákalo návštevu kola. V prvom polčase sa hralo z oboch strán opatrne a akcie väčšinou končili pred oboma šestnástkami. Príťažlivý futbal sa začal hrať až v druhom polčase, keď v 50. minúte po Seleckého centri Prostredný hlavou otvoril skóre. Od tohto momentu hostia otvorili hru a domáci hráči sa častejšie dostávali do gólových šancí. Nedarilo sa hlavne Zbyňovskému, ktorý v 58. a 63. minúte brejky nepremenil, a v 78. minúte jeho lob skončil na brvne. V 62. minúte však Zbyňovský stanovil z priameho kopu tvrdou strelou popri múre. Lučatín mohol zvýšiť v 88. minúte po samostatnom nájazde Seleckého, ale jeho úmysel brankár Strážovec vystihol. Podobnú akciu zahodili Hruška so Sedliakom, ktorých strely išli tesne vedľa hosťujúcej brány.
Góly: 50. Prostredný, 62. Zbyňovský. Pred 120 divákmi rozhodoval Dráždik. LUČATÍN: Oboňa - Prostredný (68. Lakomčík), Mokroš, Hraško, Uhrík, Turčan (88. Štefanovie), I. Hruška (85. R. Majer), Selecký, Garaj, Zbyňovský, Sedliak. MEDZIBROD: Strážovec - Mi. Huťka, Kelemach (85. Meško), Pipich (65. Zázrivec), Plavec, Oravec, Štefanovie, Mar. Huťka, Mat. Huťka, Hirka, Hraško.

Zaujali
brankári: Danko (Harmanec), Muránsky (Ľubietová), obrancovia: Ľ. Brodek (Hiadeľ), Porubský (Mičiná), Karkalík (Dúbravica), Hraško (Medzibrod), Potančok (Hronsek), záložníci: M. Majer (Strelníky), Filip (St. Hory), Kováč (Dúbravica), Sedliak (Lučatín), Vaterka (Tajov), útočník: Kmeť (Podkonice).