Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

S otvorením ihriska na sídlisku Mazorníkovo ožíva celý priestor vnútrobloku

Nové multifunkčné ihrisko na Ulici 9. mája na sídlisku Mazorníkovo slávnostným prestrihnutím pásky otvoril primátor Tomáš Abel. Následne plochu exhibičným zápasom pokrstili futbalisti viacerých generácií.

(Zdroj: MsÚ)

BREZNO. Vo štvrtok 29. septembra najskôr dopoludnia patrilo ihrisko žiakom zo ZŠ MPČĽ, ktorí nové športovisko budú môcť využívať pravidelne. Po nich už popoludní prišiel na rad očakávaný súboj medzi futbalistami FK Brezno a tímom zloženým z mestských poslancov, zamestnancov a zástupcov vedenia mesta. Ako úsmevne poznamenal kapitán tohto hviezdneho výberu prednosta Martin Juhaniak: „O kvalite tohto tímu najlepšie svedčí to, že naším najlepším hráčom je brankár.“ Napriek tomu sa amatérom podarilo zaskočiť favorita, keď po polčase a niekoľkých pekných kombináciách viedli 4:2. Po prestávke futbalisti zapli na vyššie obrátky a v priebehu pár minút otočili skóre vo svoj prospech. V závere sa však mestskému výberu s výrazným prispením šťastia (a nestranného rozhodcu, ktorý im párkrát prihral do gólovej šance) podarilo vyrovnať na konečných 8:8.
V penaltovej lotérii sa s jedným pokusom predstavil aj pán primátor. Ani jeho snaha ale neodvrátila výhru tímu FK Brezno, ktorého hráči v záverečnom rozstrele predsa obhájili svoju futbalovú česť.

Sídlisko ožíva športom

Za azda najväčšie pozitívum akcie možno považovať fakt, že zápas sa odohral pred veľmi peknou diváckou kulisou. Okamžite po skončení sa plocha zaplnila deťmi, ktoré si chceli čo najskôr vyskúšať nový umelý trávnik. Takýto pohľad musel tešiť všetkých športových nadšencov a zaspomínal si pri ňom aj predseda FK Brezno a účastník zápasu Milan Belko: „Pamätám si ešte časy, keď sa v bývalej mazorníckej „klietke“ odohrávali neľútostné súboje mestskej ligy v malom futbale. Boli to nezabudnuteľné zážitky, kedy sme sa na zápasy prezliekali vo vchodoch okolitých činžiakov. Verím, že aj tento krok mesta podporí miestnu športovú komunitu a pomôže tak nielen futbalu.

Novému multifunkčnému ihrisku prajem veľa ohľaduplných hráčov a dlhé roky ďalšieho fungovania. Pevne verím, že tu vyrastú nové talenty, ktoré budú v budúcnosti úspešne reprezentovať náš klub i mesto.“ Po skončení zápasu sa skupina hráčov z oboch tímov zúčastnila aj na charitatívnom krste knihy s výťažkom pre ťažko postihnutého bývalého futbalistu Lukáša Amricha, čím dali peknej športovej akcii ešte aj ďalší, dobročinný rozmer.