Dukla utŕžila debakel v Žiline

Po ďalšej prehre stráca na predposledné miesto v tabuľke už štyri body.

Tento pohľad sa naskytol hráčom Dukly až sedemkrát.Tento pohľad sa naskytol hráčom Dukly až sedemkrát. (Zdroj: MŠK ŽILINA)

MŠK Žilina B – FK Dukla Banská Bystrica 7:0 (3:0)

Od úvodu stretnutia začali domáci aktívne. V 7. minúte sa dostali do zaujímavej šance, keď Michlík vysunul Valla na ľavej strane, ale jeho strela trafila len brankára Ďurča. V 21. minúte sa im však podarilo otvoriť skóre, keď Herrera posunul na pravej strane Haskičovi, ktorý centrom našiel Michlíka a ten s prehľadom prestrelil obranu hostí - 1:0. Hostia sa dostali do dobrej šance po polhodine hry, keď sa Fuják ocitol sám v šestnástke, ale prekopol bránu. Vzápätí Klecova strela natiahla brankára hostí. V 39. minúte najskôr Letičovu strelu spoza šestnástky zblokovala obrana, ale k lopte sa dostal Michal Klec a peknou strelou k tyči zvýšil na 2:0. V závere pohrozili opäť hostia, najskôr Snitka prudkou strelou tesne minul bránu a po rohu hlavou zakončoval Chupáč, ale len do rúk Mandousa. Pravidlo nedáš, dostaneš sa potvrdilo pred odchodom do šatní, keď Letič prihral pred bránu Haskičovi, ktorý len doťukol do prázdnej brány - 3:0.

Na začiatku druhého polčasu Mbah vyviezol loptu do rýchleho protiútoku, loptu si zobral Herrera, ktorý centroval do šestnástky na trojicu Haskič, Vallo, Michlík, ale napokon nenašiel ani jedného z nich. Hneď z druhej akcie v druhom dejstve Klec pekne vysunul Michlíka, ktorý sa sám ocitol pred brankárom, ale lopta ostala pod nohami brankára. Ďalší gól padol po prihrávke Michlíka na kapitána Haskiča, ktorý si vychutnal brankára Ďurča - 4:0. V 70. minúte opäť prihrával na gól Michlík, keď Vallo trafil k pravej žrdi - 5:0. O tri minúty uzavrel svoj hetrik Haskić - 6:0. V 77. minúte opäť bosniansky zakončovateľ pridal napokon aj svoj štvrtý gól, a tým uzavrel skóre na konečných 7:0.

Góly: 21. Michlík, 39. Klec, 43., 63., 73., a 77. Haskič, 70. Vallo.

Pred 312 divákmi rozhodoval Michlian.

ŽK: bez kariet.

MŠK Žilina "B": Mandous - Herrera, Kaša (46. Hancko), Šušolík, Letić - Klec (76. Boženík), Michlík, Václavik - Vallo (70. Jánošík), Haskić, Mbah

FK Dukla: Ďurčo – Snitka, Jarabica, Chupáč, Savič – Gaško – Fuják, Nurediny (46. Vitek), Daniel, Valent (74. Neušel) – Džoni (46. Urgela)

Ľubomír Faktor, tréner Dukly: „Výsledok hovorí za všetko. Domáci boli lepší, kombinačnejší, predčili nás vo všetkom. Do dvadsiatej minúty sme ako tak držali so súperom krok, potom sme však v závere polčasu za tri minúty inkasovali dva góly a bolo 3:0. Po prestávke sme prestriedali, ale nepomohlo to. Niet prakticky čo hodnotiť. Nemáme hráčov a ani potrebnú kvalitu na druhú ligu. Ak by sme nejaký zápas vyhrali, možno by sa mužstvo nakoplo. Avšak ako prví inkasujeme a psychicky sme potom na tom zle. Nie sú v mužstve futbalisti, ktorí by to potiahli, zdvihli hlavu a výsledok otočili.“

Vladimír Veselý, asistent trénera MŠK Žilina B: „Boli sme jednoznačne lepším tímom celý zápas. Tlačili sme sa do šestnástky a vytvorili sme si dostatok šancí, strelili krásne góly. Pozitívom bolo, že aj za stavu 3:0 sme pokračovali v tom, čo sme chceli hrať.“

Ostatné výsledky 13. kola: Martin – Sv. Jur 4:1, Nitra – Šamorín 3:0, Trnava B – Sereď 2:2, Slovan B – N. Mesto 2:0, Pohronie – Skalica 1:0.

1. Skalica        13        7          4          2          21:5     25        7

2. Nitra            13        8          1          4          28:15   25        4

3. Trnava B      13        7          4          2          23:17   25        7

4. Sereď          13        7          3          3          32:18   24        3

5. Šamorín       13        7          3          3          19:13   24        6

6. Žilina B        13        6          4          3          29:17   22        1

7. N. Mesto     13        4          6          3          18:14   18        0

8. Pohronie      13        4          2          7          13:26   14        -7

9. Martin          13        2          5          6          15:25   11        -10

10. Slovan B    13        2          4          7          15:28   10        -11

11. Sv. Jur       13        3          1          9          14:27   10        -8

12. B. Bystrica 13        1          3          9          10:32   6          -12

Program 14. kola: 22. 10. o 14:30 Sv. Jur – Pohronie, B. Bystrica – Sereď, Skalica – Nitra, N. Mesto – Martin, Šamorín – Žilina B, 24. 10. o 15:00 Trnava B – Slovan.