Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

MIBA stále čaká na víťazstvo

Banskobystrickí futsalisti nastúpili na svoj tretí domáci zápas v športovej hale Dukla na Štiavničkách, v ktorom chceli konečne bodovať naplno.

Michal Čief (v bielom) pred bránou Nových Zámkou.(Zdroj: MO)

MIBA Banská Bystrica – MFK Tupperware Nové Zámky 5:5 (3:2)

V úvodných minútach si domáci futsalisti vypracovali sľubné šance na strelenie prvého gólu, ale tie zostali nevyužité. V 6. minúte využil Greško chybu hosťujúceho hráča a v samostatnom úniku nedal šancu brankárovi Blaškovičovi, 1:0. V ďalšom priebehu domáci pokračovali v zahadzovaní vyložených šancí. V 14. minúte sa hráčom MIBY po peknej akcii na jeden dotyk podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. O minútu neskôr Nové Zámky po rýchlom brejku znížili na 1:2. V 16. minúte po akcii Rafanidesa s Vajdom opäť domáci vyhrávali o dva góly. V zapätí sa hosťujúcim hráčom podarilo opäť znížiť na rozdiel jedného gólu, keď nedôrazné bránenie domácich hráčov využil Vašek.  Do konca prvého polčasu sa stav nezmenil, domáci pokračovali v zahadzovaní šancí a tak išli do kabín s jednogólovým náskokom.

Do druhej polovice zápasu lepšie vstúpili hráči Nových Zámkov, keď si vypracovali šance, ale tie zlikvidoval domáci brankár Butáš. V 26. minúte sa zápasové skóre menilo, keď akcia Greška s Čiefom skončila v Blaškovičovej sieti a domáci vyhrávali o dva góly. O pár minút neskôr sa dostal do šance Letko a na trikrát prekonal Butáša, 4:3. O minútu neskôr sa podarilo Novým Zámkom prvýkrát v zápase vyrovnať, keď Bombiczovu nahrávku si zrazil do vlastnej brány Tužinský. V ďalšom priebehu si obidve mužstvá vypracovali šance na strelenie piateho gólu, ktoré zostali nevyužité. V 35. minúte Tužinský odčinil vlastný gól, keď prihral na gól Greškovi, ktorý zavŕšil hetrik. Zlomový okamih prišiel o minútu neskôr, keď sa Greško s Čiefom rútili sami na brankára Blaškoviča a najväčšiu šancu zápasu zahodili. Trest prišiel hneď v nasledujjúcej minúte, hostia hrali s powerplay, v ktorej Bombicz vyrovnal na 5:5. V závere mali najprv domáci hráči šancu na strelenie víťazného gólu, nevyužili ju, ani hostia svoje príležistosti v záverečných minútach nepremenili a tak futsalisti MIBY druhýkrát v sezóne remizovali.

Góly: R. Greško 3, P. Tužinský, P. Vajda – R. Gál, P. Vašek, M. Letko, A. Bombicz, P. Tužinský vlastný

ŽK: F. Rafanides, M. Čief – R. Gál

Rozhodovali: Behančin, Wojčík, 150 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš (A. Krejčí) – P. Tužinský, I. Marko, J. Kuník, F. Rafanides, M. Čief, R. Greško, P. Širka, P. Vajda, M. Považanec, M. Konder „K“

Martin Majling (asistent trénera MIBA Banská Bystrica): „V treťom domácom zápase sme chceli jednoznačne bodovať naplno. Od začiatku zápasu sme si vypracovávali viac príležitostí na skórovanie a dve z nich sme aj využili, najmä druhý gól padol po nádhernej akcií našich chalanov a vyzeralo to na jasný zápas. Potom sme sa zbytočne pobláznili a súper sa kontaktným gólom dostal do stretnutia. Od tohto momentu sa hral "netaktický" futsal, ktorý sa však musel páčiť divákom. Naši chalani si vypracovali množstvo vyložených šancí avšak nikdy sme súperovi neodskočili na rozdiel troch gólov. Na druhej strane akoby sme strácali koncentráciu v defenzíve, čo súper dokázal využiť až na dosiahnutie remízy 5:5. V tomto zápase sme stratili dva body, ktoré mali ostať doma, avšak môžeme si za to vlastnou netaktickou hrou a nepremenenými šancami.“

Ostatné výsledky 5. kola: Slov-Matic FOFO Bratislava - Wild Boys´02 Bratislava 6:3 (4:1), Futsal Team Levice - ŠK Makroteam Žilina 5:2 (3:1), 4FSC FTVŠ UK Bratislava - MFsK Nitra 5:3 (2:2), 4.11.2016, ŠK Pinerola Bratislava – FK Dragons Podolie

1.Slov-Matic BA 5          5          0          0          41:12   15        6

2. FTVŠ BA       5          5          0          0          24:15   15        6

3. Pinerola BA    4          4          0          0          31:6     12        6

4. Levice            5          3          0          2          18:15   9          3

5. Podolie           4          1          3          0          17:12   6          0

6. Žilina              5          1          1          3          16:25   4          -2

7.Wild Boys BA   5          1          0          4          14:25   3          -6

8. MIBA BB        5          0          2          3          17:29   2          -7

9. Nitra               5          0          1          4          12:25   1          -8

10. Nové Zámky  5          0          1          4          11:37   1          -2

Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia na palubovke úradujúceho majstra ŠK Pinerola Bratislava. V piatok 28. októbra ich čaká na domácej palubovke v športovej hale Dukla na Štiavničkách stredoslovenské derby proti ŠK Makroteam Žilina.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  3. Nestíhate nakupovať darčeky?
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  5. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  6. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  7. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  8. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  9. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  10. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  1. BIT arbitration within the context of recent CJEU decision
  4. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  6. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!

Turnaj o pohár Jozefa Vengloša nového víťaza nespoznal

Majstrovský titul ostáva v rukách výberu Stredoslovenského futbalového zväzu.

V Brezne otvorili športovú halu, od januára bude prístupná verejnosti

Dlhoočakávané slávnostné otvorenie najväčšej mestskej telocvične v Brezne je za nami. V sobotu 15. decembra sa tu na radosť všetkých futbalových fanúšikov odohral Vianočný halový futbalový turnaj, ktorý tak po niekoľkých úspešných ročníkoch v breznianskej Aréne zahájil prevádzku zrenovovanej športovej haly.

Novinka: Na breznianskom námestí oslávia nielen Silvester, ale aj Nový rok

Silvestrovské oslavy budú po prvýkrát pokračovať aj na druhý deň 1. januára so začiatkom o 15.00 s milým programom.