Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Brankár Polievka z penalty prekonal kolegu z Kováčovej

V. LIGA SK. C

Žarnovica - Partizán Č. Balog 3:2 (3:0)
Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom domáci predviedli futbalový uragán, ktorého zlatou bodkou bol prekrásny gól Gubána strelou z 25 m. V druhom polčase domáci nepochopiteľne poľavili, hostia znížili a do konca sa domáci strachovali o výsledok. Kladom stretnutia bola slušná hra oboch mužstiev.
Góly: 9. Hlavačka, 13. Kopernický, 42. Gubán - 55. a 75. Bednár. ŽK: Gubán, Černák - Kleskeň, Plavec. Pred 100 divákmi rozhodoval György. PARTIZÁN: Gašperík - M. Švantner (46. T. Švantner), S. Švantner 80. Kováčik), Meškan, Štefančík, Sarvaš, Plavec, Kleskeň, Náther, Debnár, Pečovský.

Poniky - Kováčova
4:1 (1:0)
Už v 1. min. z prvého útoku sa domáci ujali vedenia a tento gól ich na dlhé minúty uspokojil. Neskôr mal tri vyložené šance Valigura, ale samostatné nájazdy nepremenil. Hostia boli za svoju bojovnosť odmenení vyrovnávajúcim gólom na začiatku druhého polčasu, ale domáci nenechali nič na náhodu a zvýšenou bojovnosťou dotiahli zápas do víťazného konca.
Góly: 1. Poliak, 53. Polievka (z 11 m), 70. Valigura, 75. Javorčík - 50. Kujan, ŽK: Valigura, J. Maľa - Revay, Bončák, Végh. Pred 200 divákmi rozhodoval Balász. PONIKY: Polievka - Hríbik, Hakeľ (82. Piar), Potkan, Poliak, Dorotovič, Javorčík, Valigura, Klementis, J. Maľa, V. Maľa

Dubová - Radvaň
2:2 (0:0)
V úvode sa oba tímy oťukávali. Postupne prevzali iniciatívu hostia, ktorí mali celý prvý polčas územnú prevahu, ale bez šancí. V úvode druhého polčasu sa vyznamenal domáci brankár Citara, ktorý zmaril dve čisté šance. V 60. min. hostia strelili vedúci gól a potom prevzali iniciatívu domáci. Kapitán Ružinský z trestného kopu najprv vyrovnal a v 89. min. jeho ďalší priamy kop brankár vyrazil pred Ľ. Bartoša, ktorý dokopol na 2:1. Hostia o minútu vyrovnali na konečných 2:2.
Góly: 80. Ružinský, 89. Ľ. Bartoš - 60. Darida, 90. Uličný, ŽK: Darida, Ondrejka, ČK: 87. Ondrejka (po 2 ŽK). Pred 150 divákmi rozhodoval Roštár. DUBOVÁ/NEMECKÁ: Citara - Giertl (80. Piliar), Ružinský, Sojak, Koštiaľ, Klinčík (45. Šrot), M. Bartoš, Rosina, Ľ. Bartoš, Pikula, Kováč (45. Kováčik). RADVAŇ: Timek - Uličný, Náčik (70. Lupták), Nemec, Janík, Ševčík, Dovčiak, Novoroľník, Országh, Ondrejka, Darida.

D. Hámre - Priechod
2:1 (0:0)
Hostia sa zamerali na defenzívu, ale tá dostala po prvom vylúčení trhlinu. Domáci početnú výhodu využili, keď strelili dva góly. Hosťom sa podarilo iba skorigovať nepriaznivý stav.
Góly: 49. Kramár, 53. Frim - 75. Mesík, ŽK: Káčer, Kramár, Stribula, Necpal, Zeleňák, Repiský - Kolár, Slobodník, Mesík. ČK: 30. Ivanič, 59. Chaban. Pred 150 divákmi rozhodoval Melich. PRIECHOD: Slobodník, Chaban, Škařupa, Homola, Barla, Mesík, Kmeť, Kukučka, Kolár, Voskár, Ivanič.
Ostatné výsledky: Brezno - D. Niva 0:0, Žiar B/ Lad. Vieska - Krupina 2:1 (0:0), Sedliak, Mališ - Slašťan (vlastný), Štiavnické Bane - Dudince 2:0 (1:0), 26. a 71. Pastier.
14. Dubová 18 0 5 13 13 : 55 5
Ďalší program - 20. kolo, 8. mája o 16.30 hod.: Č. Balog - D. Hámre, Priechod - Š. Bane, Dudince – Žiar B, Krupina – Brezno, D. Niva – Dubová, Radvaň – Poniky, Kováčova – Žarnovica.(val, lt)