Barani rozhodli v tretej tretine

Na ľade Liptovského Mikuláša zvíťazili 5:1.

Barani triumfovali na Liptove.(Zdroj: tasr)

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC ‘05 Banská Bystrica 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Do zápasu lepšie vstúpili domáci hráči, ktorí sa v 5. minúte zásluhou Krišku dostali do vedenia 1:0. Liptáci sa z jednogólového náskoku dlho netešili, keď už o 36 sekúnd mieril spomedzi kruhov presne Tamáši. V závere prvej tretiny mali obrovskú šancu Bystričania, ale Kubka spomedzi kruhov mieril iba do Nagya.

Hostia herne dominovali aj v druhej tretine, čo sa potvrdilo aj v 33. minúte, keď sa na Liptove dostali po prvýkrát do vedenia, po tom čo Trukhno poslal puk pomedzi betóny mikulášskeho brankára. Domáci hokejisti sa trápili aj v posledných minútach druhého dejstva, kde sa im nepodaril vypracovať skoro žiadnu väčšiu šancu. Pozornosť divákov sa v 38. minúte upriamila na menšiu výmenu názorov medzi Kabáčom Mainonem.

Už v 42. minúte sa Bystričania tešili z gólu na 1:3, ale ten po konzultácii s videorozhodcom neplatil. To čo sa nepodarilo v samotnom úvode, to sa podarilo v 44. minúte, keď Kubka dopravil puk za chrbát Nagya. Efektivita hostí v zakončovaní sa naplno preukázala aj v 52. minúte, v ktorej na konci prečíslenia mieril presne Buc. Aby toho nebolo málo, tak päť minút pred koncom korunoval výkon hostí presnou strelou do pravého rohu Hickmontt.

Góly: 5. Kriška (Uram, Sukeľ) – 6. Tamáši (Bezúch), 33. Trukhno (Kafka), 44. Kubka (Ďatelinka), 52. Buc (Surový, Kubka), 55. Hickmott (Buc).

Rozhodovali: T. Orolin – Jobbágy, Smrek, vylúčení: 4:5, navyše: Kabáč (Liptovský Mikuláš) 10 minút za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2530 divákov.

Liptovský Mikuláš: Nagy – Mezovský, Šiška, Bobček, Stehlík, Kadlubiak, Moravčík, Oravec, Brezniak – Rudolf Huna, Róbert Huna, Richard Huna – Kriška, Sukeľ, Uram, Lištiak, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matushkin, Mihalik, Bezúch – Hickmott, Surový, Buc – Trukhno, Bortňák, Kafka – Matoušek, Češík, Lunter – Andrisík, Tamáši, Róth

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Úvod stretnutia bol celkom dobrý, dostali sme sa do vedenia, ale potom po chybách sme dostali dva góly. Súper bol lepší, jeho hráči veľa situácii riešili veľmi dobre a zaslúžene vyhrali."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Videli sme dobrý zápas, prišli sme sem s cieľom zvíťaziť. Hrali sme koncentrovane počas celého zápasu, za čo musím chlapcov pochváliť. Na konci zápasu sme boli trpezliví, vedeli sme, že to Mikuláš bude musieť otvoriť, no a nám to tam potom padalo."

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí