Derby zápasy v Podbrezovej, Badíne a v Sásovej (+VIDEO)

Víkendový sumár III., IV. a V. ligy.

O cennom víťazstve Priechodu v Krupine rozhodol gólom z pokutového kopu Peter Penov.O cennom víťazstve Priechodu v Krupine rozhodol gólom z pokutového kopu Peter Penov. (Zdroj: pp)

III. liga

Podbrezová B - Kremnička 1:1 (1:0)

Regionálne derby sa po výdatných dažďoch odohralo na umelej tráve v časti Skalica. Domáci mali od úvodu viac z hry, lepšie kombinovali. Kremnička sa snažila bojovať, no do šancí sa jej hráči dostávali len zriedka. Vedúci gól domácich strelil v 37. minúte Juraj Pančík po peknej kolmici Migaľu, kedy s prehľadom umiestnil strelu povedľa vybiehajúceho Krejčího. V druhom dejstve sa však hostia z Kremničky dočkali vyrovnania. Herich vysunul Laksika, ktorého strelu vyrazil Lukáč len pred Hericha a ten už nemal problém ju doraziť do odkrytej brány. Domáci hrali aj naďalej na víťazstvo, no druhý gól už nepridali, hoci šance na to mali. Tú najväčšiu nepremenil v 90. minúte striedajúci Petrík, keď jeho hlavičkové zakončenie len tesne minulo Krejčího bránu.

Góly: 37. Pančík – 70. Herich

ŽK: Kupčík – Tóth, Herich

Pred 50 divákmi rozhodoval Hraško.

Podbrezová B: Lukáč - Magda, Očenáš, Kupčík (50. Križanovský), Lihan, Migaľa, Lipčák, Pančík, Szczepaniak (85. Petrík), Káčerík (77. Turlík), Marchuk
Kremnička: Krejčí - Búry, Herich, Bíreš, Kollár, Kolláti (87. Kamenský), Tóth, Šefčík, Rafanides, Laksik (90. Výlupok), Kostúrik (88. Hornyák)

Ostatné výsledky 12. kola: Žarnovica – Detva 4:2, Čadca – L. Štiavnica 4:3, L. Hrádok – N. Baňa 5:1, Krásno – Lučenec 1:2, Teplička – Kalinovo 3:1, Makov – Námestovo 1:3, Fiľakovo – Stráža 1:1.

16. Makov 13 3 1 9 15:29 10 -11

Program 13. kola: 29. 10. o 14:00 Detva – Podbrezová B, Lučenec – Žarnovica, L. Štiavnica – Makov, Námestovo – L. Hrádok, Stráža – Čadca, 30. 10. o 10:30 Kremnička – Teplička, o 14:00 Kalinovo – Fiľakovo, N. Baňa – Krásno.

IV. liga

Jupie Badín - Šalková 1:1 (1:0)

Na podmočenom teréne začali derby zápas lepšie domáci, no strieľaný center Ďurtu chytil pred nabiehajúcim Giertlom Vernarský. Potom sa pripomenuli aj hostia, gólové zakončenie Vučkoviča však pre ofsajd neplatilo. O pár minút mohol skóre po centri Rusnáka otvoriť Vučkovič, no jeho nedôrazná hlavička skončila v náručí Škubáka. A tak udreli domáci. Ďurta naviedol loptu z pravej strany, jeho strelu Vernarský vyrazil pred Baláža, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránu hostí. Domáci mali miernu územnú prevahu a z nej sa do dobrej strelckej pozície pretlačil M. Giertl, no jeho strela letela nad. Potom to z priameho kopu skúšal Palovič, no Škubák jeho pokus zneškodnil. Hostia mohli vyrovnať po rohovom kope Rusnáka, ale domáci Švec si v skrumáži nastrelil iba brvno vlastnej brány. Do druhého polčasu vstúpila lepšie Šalková, domáci však hrozili z brejkov. Aktivita hostí vyústila do priameho kopu Vučkoviča, ktorý parádnym zákrokom vyrazil zo šibenice Škubák na rohový kop. Z neho posadil loptu na hlavu Petra Dobríka Rusnák a bolo vyrovnané. Šalkovú gól nakopol, no prízemné centre sprava dvakrát prešli cez päťku a zakončenie Rusnáka mierilo iba do Škubáka. Badín dvakrát pohrozil z brejkov. Po jednom z nich zastavil zakončenie Vernarský, ktorý o chvíľu zneškodnil aj nedôrazné zakončenie Kondera po úniku Hlavatého. Hostia mohli ešte rozhodnúť, ale zakončenie Zimnikovala z desiatich metrov skončilo tesne vedľa pravej žrde. Na kvalitnom, no mimoriadne podmočenom trávniku sa tak zrodila zaslúžená remíza.

Góly: 10. Baláž – 62. Pe. Dobrík

ŽK: Švec, Veselovský, Hlavatý – Pa. Dobrík, Zimnikoval, Vučkovič

Pred 150 divákmi rozhodoval Tutura.

Jupie Badín: Škubák – Ďuriš, Hudec, Švec, Konder, M. Giertl (84. Marko), Veselovský, Baláž, Hlavatý (73. Ulehla), Ďurta

Šalková: Vernarský – Štubniak, Libič, Pa. Dobrík, Pe. Dobrík (80. Kútik), Rusnák, Palovič, Mikulec (13. Chovanec), Vučkovič, Šimčík, Zimnikoval (86. Lašút)

Načítavam video...

Medzibrod – Hriňová 2:1 (2:0)

Domáci boli v úvode zaskočení aktívnou hrou Hriňovej a trvalo im asi 20 minút pokiaľ prevzali iniciatívu. Michalík najskôr reflexívne vyrazil hlavičku Miroslava Haviara a v skrumáži po následnom rohu mu pomohla konštrukcia brány. Medzibrod sa dostal do vedenia v 33.minúte, keď sa z penalty presadil Pipich a ten istý hráč pridal ďalší gól strelou z vnútra šestnástky. V 2.polčase domáci poľavili a zaslúžený trest prišiel v 59.minúte, keď po akcii Purdeka zblízka znížil Marcinek. Vzápätí mohol Medzibrod upokojiť Vančo, ale nastrelil iba brvno hosťujúcej brány. Útočná aktivita hostí sa oslabila po zranení a vynútenom striedaní kapitána Purdeka. Domáci mohli ešte v závere zápasu prikrášliť výsledok, ale viaceré sľubné akcie do otvorenej hosťujúcej obrany nevyriešili dobre.

Góly: 33. a 42. Pipich (prvý z pk) - 59. Marcinek

ŽK: Samuelčík - Paprčka, Mičuda, Chriašteľ

Pred 200 divákmi rozhodoval Žeriava.

Medzibrod: Vaník - Belluš (82.Očenáš), Belko, Rajčok, Majerník, Sedliak (70.Bartoš), Vančo, Peter Haviar, Pipich (90.Kelemach), Samuelčík, Miroslav Haviar

Ostatné výsledky 12. kola: Pliešovce – S. Ďarmoty 0:1, Vinica – Olováry 1:0, V. Krtíš – Tornaľa 0:1, Poltár – Revúca 1:3. Zápas Rakytovce – Kováčová sa neodohral pre nespôsobilý terén.

14. Olováry 11 1 2 8 8:32 5 -7

Program 13. kola: 29. 10. o 16:00 Šalková – Rakytovce, 30. 10. o 14:00 Olováry – V. Krtíš, Revúca – Vinica, Kováčová – Poltár, Tornaľa – Medzibrod, S. Ďarmoty – Jupie Badín, Hriňová – Pliešovce.

V. liga

Krupina – Priechod 1:2 (0:2)

Náš regionálny zástupca Priechod cestoval na ťažkú pôdu favorizovanej Krupiny s cieľom odčiniť blamáž z Jakuba. Nastúpil s viacerými zmenami v zostave, keďže pre zranenia nemohli cestovať Mendel, Mořingl, Richard Slobodník ani stabilný člen kapitán Čabala, no po dvoch mesiacoch sa do zostavy vrátil klasický stopér Milan Slobodník. Krupina sa pred zápasom pýšila doposiaľ najlepšou defenzívou súťaže, no ihneď v úvode sa musela poriadne červenať, pretože už v tretej minúte centrovanú loptu hlavou mierne nadvihol Knižka ideálne na nohy Hejčíka a ten umiestnenou ranou otvoril skóre – 0:1. Domáca Krupina bola ako obarená a už v 11. minúte, sa dopustila ďalšej hrubej defenzívnej chyby, keď unikajúceho Schmidtmayera zastavil stopér Murín len za cenu faulu a z nariadenej penalty zaskakujúci kapitán Peter Penov s mimoriadnym prehľadom premenil – 0:2. Následne sa favorit z Krupiny mierne prebudil, no jeho pološance buď mierili vysoko nad, alebo len jemne precvičili pozornosť brankára hostí Vesela. V 29. minúte sa dopustil hrubej chyby brankár Krupiny Pavlenda a jeho bezhlavý výbeh hosťujúci Šulaj takmer potrestal, keď takmer z 25 metrov dlhým lobom nastrelil brvno. Pár minút predtým mal veľkú príležitosť opäť Hejčík, avšak po peknej individuálnej akcii ho vychytal brankár Pavlenda. V druhom polčase domáca Krupina pridala na obrátkach, no Priechod veľmi zodpovedne bránil a tak sa domáci do vyložených šancí prakticky nedostávali. S výnimkou 61. minúty, kedy po presnom centri Petrovského najvyššie vyskočil domáci Slúka a milimetrovo umiestnenou hlavičkou znížil na 1:2. Záverečnú polhodinu mala domáca Krupina jednoznačne optický tlak, no dokázala si vypracovať už len jednu vyloženú príležitosť, avšak takmer istý gól z malého vápna vyhlavičkoval skvele hrajúci Filip Vajda. V závere pri vabanku Krupiny mohol definitívne zarezať nádeje domácich hosťujúci Patrik Ivanič, avšak pri jeho strele aspoň sčasti napravil nevydarený výkon pekným zákrokom brankár Krupiny Pavlenda. Hostia si tak po bojovnom a zodpovednom výkone odvážajú veľmi cenné tri body.

Goly: 61. Jozef Slúka – 3. Róbert Hejčík, 11. Peter Penov (11m)

ŽK: Jakub Petrovský – Ján Gajdoš, Peter Šulaj

Pred 120 divákmi rozhodoval Havran.

KRUPINA: Pavlenda – Slúka, Kindernaj, Murín, M. Selecký, Križan (32. Babiak), Petrovský, Lietava, Boháčik (55. Paľov), S. Selecký (55. Cibuľa), Želiezka

PRIECHOD: Vesel – Šinkovkin (46. Patrik Ivanič), Penov, Milan Slobodník, Molnár, Filip Vajda, Gajdoš (75. Peter Homola), Knižka (90. Mútňan), Hejčík, Šulaj, Schmidtmayer

Hrochoť – Partizán Čierny Balog 1:2 (0:1)

Vo výbornej fazóne pokračuje jediný horehronský zástupca V. ligy – Čierny Balog. Ten zvládol ťažký zápas na horúcej pôde zachraňujúcej sa Hrochote. Ťažil najmä z dobre zvládnutej úvodnej časti zápasu, keďže už v 17. minúte otvoril skóre vo forme hrajúci Filip Betka. Do konca prvého dejstva si Partizán udržal najtesnejší rozdiel. V druhom polčase bol opäť zlomovým bodom skorý úvod, pretože už v 49. minúte zvýšil na 0:2 pre hosťujúci Partizán skúsený Miroslav Giertl. Domáca Hrochoť síce presne po hodine hry zásluhou Lukáša Terena znížila na 1:2, no za zvyšných 30 minút už aj napriek viacerým šanciam nedokázala zo zápasu vydolovať ani bod. V poslednom kole navyše cestuje do Hontiaskych Nemiec, ktorý bude niesť nálepku najdôležitejšieho zápasu jesene pre obe mužstvá. Naopak Partizán má oveľa príjemnejšie starosti, s mladým sympatickým kádrom stráca jediný bod na čelo tabuľky, navyše v poslednom kole doma privíta outsidera z Lieskovca a po skončení má ešte k dobru dohrávku so Štiavnickými Baňami.

Góly: 60. Lukáš Teren – 17. Filip Betka, 49. Miroslav Giertl

ŽK: Slavomír Selecký, Róbert Sláva – Filip Betka, Lukáš Betka

Pred 150 divákmi rozhodoval Rendla.

HROCHOŤ: Polóny – Hraško, Baitar, Poliak, M. Mazúch, S. Selecký, Sláva, Uhliar, Maľa ml., J. Zátroch (46. Teren /87. M. Selecký/), P. Zátroch

PARTIZÁN: Hermanský – E. Pančík, Vozár, Peťko, Mózer, F. Betka (46. J. Auxt), L. Betka, M. Giertl (65. P. Kováčik), Pečovský, Daxner (79. M. Gajdošík), Ťažký

Štiavnické Bane – Jakub 0:4 (0:2)

Ďalšia zo senzácií predposledného kola sa uskutočnila na pôde Štiavnických Baní, ktorú vylúpil zachraňujúci sa Jakub. Ten po sérii trápiacich sa výsledkov nabral impozantnú formu a z posledných dvoch zápasov má šesť bodov a skóre 10:0. Po oťukávacej a vyrovnanej prvej 20-minútovke udreli hostia presne po jej skončení, skóre otvoril, podobne ako v zápase s Priechodom Zdenko Cimerman. Druhý presný zásah si Jakubčania načasovali takmer ideálne, konkrétne v 42. minúte zápasu si gólom do šatne zabezpečili dvojgólové vedenie. Jeho autorom bol opäť Cimerman. Do druhého polčasu vstúpili domáci hrajúci v oklieštenej zostave s dvojgólovým mankom a značnou psychickou frustráciou. To bola voda na mlyn pre dobre naladený Jakub, ktorý si ďalšie gólové vyčíňanie nechal na 67. minútu, kedy zvýšil už na hrozivých 0:3 z pohľadu domácich. Strelcom gólu bol opäť Zdenko Cimerman, ktorý tak zavŕšil svoj skvelý výkon hetrikom. 15 minút pred koncom ešte glorifikoval jasné víťazstvo hostí stredopoliar Michal Čief na konečných 0:4. Jakub v poslednom kole doma privíta taktiež znovuzrodenú Lovču a tak sa očakáva veľmi zaujímavé stretnutie dvoch tabuľkových konkurentov.

Góly: 20., 42. a 67. Zdenko Cimerman, 75. Michal Čief

ŽK: Marek Pastier, Róbert Dlhoš, Peter Michalek – Peter Polák

Pred 100 divákmi rozhodoval Kelemen.

ŠT. BANE: M. Neuschl – I. Pastier, P. Neuschl (81. Hanusz), M. Pastier, Dlhoš, Blaškovič (38. Haboš), Drexler, Michalek, Budinský, Chrenovský (84. Vilmon), Kubina

JAKUB: Filadelfi – Kútik (85. Štefanišin), Janík (75. Kubacký), Polák, Čief, Pánik, Peter Vajda, Pavol Poljovka, Porubský, Cimerman (88. Štrba), Potančok

Sásová – Selce 4:0 (2:0)

Šláger kola medzi prvým a tretím mužstvom súťaže a zároveň regionálne derby sa hralo v Sásovej, kam pricestovali Selce. Tie sa na zápas evidentne nepripravili hlavne po psychickej stránke a svojou nedisciplinovanosťou to Sásovej značne uľahčili. Úvodných 20 minút bolo ešte pomerne vyrovnaných, no presne po ich skončení sa Sásová ujala vedenia gólom Petra Murína na 1:0. O päť minút neskôr bol vylúčený hosťujúci obranca Dirbák a už to išlo so Selcami z kopca. V 36. minúte zvyšoval na polčasových 2:0 René Turčan. To bola pre domácu Sásovú značná vzpruha a preto aj úvod druhého dejstva patril jednoznačne domácim. Tí už v deviatej minúte druhého polčasu vyhrávali rozdielom triedy, strelecky sa presadil vo forme hrajúci Martin Kapusta – 3:0. Následne na to bol vylúčený aj ďalší hosťujúci hráč Martin Blaško a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. V poslednej desaťminútovke ešte kozmeticky navýšil vysoké víťazstvo Sásovej striedajúci Michal Smekal. Sásová v poslednom kole cestuje na pôdu hrateľného Hliníku, Selce doma privítajú nepríjemnú Krupinu.

Góly: 20. Peter Murín, 36. René Turčan, 54. Martin Kapusta, 82. Michal Smekal

ŽK: Marcel Turčan, Michal Smekal – Karol Rakyta, Lukáš Ríša, Filip Koctúr, Martin Blaško, Marian Dirbák

ČK: 25. Marian Dirbák, 59. Martin Blaško – (obaja po 2ŽK-Selce)

Pred 200 divákmi rozhodoval Spišák.

SÁSOVÁ: Čavoj – Marko, Kuník, Kapusta (66. Smekal), M. Turčan, R. Turčan, Dobrota (62. Striežovský), Choma, Dubovický, Tkáč, Murín (82. Jobko)

SELCE: Kučera – K. Rakyta (50. Maruniak), J. Strečok, M. Mesík (72. Hapak), Trnka, Ríša, A. Hlinka, F. Koctúr, Blaško, Dirbák, M. Matonok (56. Kurta)

Ostatné výsledky: Banská Štiavnica – Hontianske Nemce 1:0, Lieskovec – Hliník n. Hr. 7:3, Lovča – Dobrá Niva 4:1

14. H. Nemce 11 2 2 7 14:24 8 -4

Program posledného 13. kola v nedeľu 30. októbra o 14.00: Priechod – Št. Bane, Jakub – Lovča, Dobrá Niva – Banská Štiavnica, Hont. Nemce – Hrochoť, P. Č. Balog – Lieskovec, Hliník – Sásová, v sobotu 29. októbra o 14.00: Selce – Krupina.

Autor: ML, AH