Barani zvládli zápas v Žiline

Svojmu hostiteľovi nastrieľali poltucet gólov.

Barani sú lídrom tabuľky.Barani sú lídrom tabuľky. (Zdroj: tasr)

MsHK DOXXbet Žilina – HC05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Banskobystričania začali po víťazstve na ľade dvadsiatky lepšie aj na žilinskom ľade a v 4. min. z nenápadnej akcie otvoril skóre obranca Wishart. Vlkmi to otriaslo a keď nepremenili na gól ani početnú výhodu v presilovke, inkasovali po druhý raz, tentokrát z hokejky Buca. V 12. min. však po peknej akcii a prihrávke Hovorku znížil strelou švihom Jurík a o chvíľu na to mohol vyrovnať Hovorka, lenže Bacashihua bol proti. Vlci potom šli do dvojnásobného oslabenia, ktoré hosťujúci Maione strelou od modrej aj potrestal a Barani tak opäť viedli o dva góly.

Druhú tretinu bola v úvode hra v domácej réžii, lenže Vlci nedokázali z viacerých dobrých šancí skórovať. V 29. min. najskôr Surový nastrelil žŕdku, ale onedlho sa tešil už aj z gólu, keď spoza kruhov prekonal Tomeka. O 78 sekúnd hostia pri signalizovanom vylúčení domácich zvýšili už na 5:1, keď sa po prvý raz v sezóne presadil Róth a vyhnal Tomeka z brány. Jeho náhradník Mikoláš sa na nedostatok práce nemohol sťažovať, ale pri šanciach Baranov svoj tím podržal. V 37. min. trafil Húževka iba do žrde brány Bacashihuu, ale 50 sekúnd pred koncom druhej časti ho Hovorka strelou švihom po ľade prekonal.

V záverečnej tretine Žilinčania chceli ešte niečo urobiť s výsledkom, ale líder súťaže nepripustil žiadnu drámu a pohodlne kontroloval náskok. V 48. min. ho ešte vylepšil, keď Maione dostal priveľa priestoru, obkorčuľoval si bránu, položil si aj Mikoláša a skóroval. Zápas sa potom už len dohrával, v záverečnej päťminútovke mali domáci ešte výhodu presilovky, no Konečnému sa nepodarilo osamotenému spred brány znížiť. Banská Bystrica tak výhrou pod Dubňom prerušila Žiline osemzápasovú sériu s minimálne jedným bodom.

Góly: 12. J. Jurík (Hovorka, Handlovský), 40. Hovorka (Handlovský, Den. Rehák) - 4. Wishart (Trukno), 9. Buc (Surový, Hickmott), 16. Maione (Buc, Surový), 29. Surový (Kubka, Hickmott), 30. Róth (Bezúch), 48. Maione (Hickmott, Surový).

Rozhodovali: Snášel – Bednár, Gajan, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: od 21. Banská Bystrica s Róthom, 989 divákov

Žilina: Tomek (30. Mikoláš) – Den. Rehák, P. Mikuš, D. Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Gutwald – Handlovský, Hovorka, J. Jurík – Rogoň, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – E. Švec, Ondruš, Gmitter

Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matuškin, Mihalik, Cebák – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Trukno, Kafka – Matoušek, Češík, Lamper – Tománek, Tamáši, Bezúch

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. O výsledku rozhodli dva momenty, naša nepremenená šanca za stavu 1:2 a zbytočný faul Stupku, kedy sme museli hrať v trojici a dostali sme gól. Banská Bystrica hrala veľmi dobre, bola silnejšia na puku, v osobných súbojoch a v takejto forme to chcelo na jej zdolanie nadštandardný výkon všetkých našich hráčov, ktorý však neprišiel. Dostali sme lacné góly a keď prehrávate o dva góly s takýmto súperom, veľmi ťažko sa zápas dá zvrátiť. Pre nás to bola veľká škola do ďalších zápasov."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Videli sme dobrý zápas vo vysokom tempe, najmä prvé dve tretiny. Šance boli na oboch stranách, dostali sme sa do vedenia a súper musel otvoriť hru, v ktorej sme využili okienka. V tretej tretine sme si výsledok postrážili, podali sme veľmi dobrý výkon proti kvalitnému súperovi. Sme spokojní s výkonom aj s výsledkom."

1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  2. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  3. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  4. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  5. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  6. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME
  7. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  8. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?