Barani zvrátili zápas v Poprade a tesne vyhrali

Na víťazstve hostí mal veľký podiel obranca Maione s bilanciou 2+1.

Hokejisti Banskej Bystrice sa tešili z tesného víťazstva.(Zdroj: TASR)

HK Poprad - HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)

Súboj posledného s prvým začali lepšie Popradčania. Diváci si ešte ani nestihli sadnúť a navrátilec Lukáš Hvila sa hneď vo svojom prvom striedaní u nového zamestnávateľa uviedol gólovým bekhendom - 1:0. O päť minút udreli domáci znova, strelu Štraucha dostal za Košarišťanov chrbát Abramov. Hostia z Banskej Bystrice znížili v 10. minúte, keď sa parádne z prvej trafil Dávid Buc. Hvila mohol v prvej tretine skórovať ešte raz, ale jeho samostatný únik nemal gólovú koncovku.

Po prvej prestávke sa Bystričania zahryzli do súpera, výsledkom čoho bolo vyrovnanie z hokejky Surového. V 33. minúte domáci po prvý raz prehrávali. Pohyblivý obranca Maione vystrelil od modrej a puk doplachtil až do siete - 2:3. Hostia Poprad naďalej tlačili a nedali mu vydýchnuť. Domáca lavička na tlak Bystrice reagovala oddychovým časom, po ktorom unikol po ľavej strane Lapšanský a nedal blafákom Košarišťanovi šancu - 3:3. Tesne pred koncom druhej tretiny sa však opäť presadil Maione. Jeho strieľanú prihrávku na Buca si nešťastne do vlastnej brány zrazil Hvila - 3:4.

V treťom dejstve sa na ľade poriadne iskrilo a pribúdalo šarvátok. Hra sa tak najmä v samom závere kúskovala častými vylúčeniami. Vo vlastnom oslabení unikol necelé 4 minúty pred klaksónom Lunter, ktorého ale fauloval Zagrapan a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. S jeho strelou medzi betóny si ale Šúrek poradil. Vyrovnanie nepriniesla ani hra domácich bez brankára a Poprad tak pod vedením novej rozhodcovskej dvojice Ozimák - Štolc bodovú sériu na štyri zápasy nenatiahol. Pred návštevou sezóny v Poprade preto triumfovali barani tesným pomerom 4:3.

Góly: 1. Hvila (Kroták, Pokovič), 6. Abramov (Štrauch, Bagin), 36. Lapšanský (Henderson) – 10. Buc (Surový, Maione), 23. Surový (Truchno, Róth), 33. Maione (Truchno, Róth), 40. Maione (Truchno, Hickmott).

Rozhodovali: Lauff, Jura – Bogdaň, M. Korba, vylúčení: 5:4, navyše: B. Rapáč (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1601 divákov

Poprad: Šúrek – Pokovič, Fabian, Bagin, Brejčák, Ježek, Kurali, Krepamský, Semorád – Hvila, Mlynarovič, Kroták – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Rapáč, Troliga, Bondra – Abramov, Lichanec, Štrauch.

Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Matuškin, Bezúch, Cebák – Buc, Surový, Hickmott – Tománek, Sarault, Lunter – Lamper, Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Róth.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Prvá tretina nám celkom vyšla. Dali sme tam dva góly, Lukáš Hvila mohol dať i tretí gól, súperovi by sme to sťažili. Bystrica disponuje kvalitným kádrom, od druhej tretiny už pristúpili k zápasu inak. V tretej tretine to bol boj z oboch strán. Nešťastný štvrtý gól v našej sieti sme už nedokázali zvrátiť. Bojovali sme až do konca. Napriek tomu, že sa v našej hre objavilo množstvo chýb, myslím si, že sme na dobrej ceste a pracujeme na ich odstránení."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "My sme mali zlý vstup do zápasu. Prvá časť prvej tretiny patrila domácim. V druhej sme konečne začali hrať to, čo sme mali od začiatku. Otočili sme výsledok, vytvorili sme si i náskok, ale potom sme ho stratili. Sme radi, že na ľade Popradu, kde sa hrá súperom ťažko, sme dokázali zvrátiť nepriaznivý stav a naplno bodovať. Nemôžeme byť ale spokojní, bolo tam viacero nedostatkov."

1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  7. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  8. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  9. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  10. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  4. Brieždenie pod lomenicou
  7. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?

Terminál 2 - minúta po minúte z konferencie Doprava 2018

Online prenos z sály medzinárodnej konferencie DOPRAVA 2018 v Žiline s názvom Terminál 2.

Terminál 1 - minúta po minúte z konferencie Doprava 2018

Horehronie lámalo dnes ráno mrazivé rekordy

Najchladnejšie bolo v Telgárte, teplota tu klesla na mínus 2,5 stupňa. Naši čitatelia z Horehronia nám však avizujú, že na niektorých miestach bolo ešte chladnejšie.