Barani v Martine neinkasovali

Po víťazstve 3:0 si udržali štvorbodový náskok na čele tabuľky.

Na snímke druhý vľavo Dominik Kadura (MHC Martin), Jordan Hickmott (Banská Bystrica) a Jere Pulli (Martin).Na snímke druhý vľavo Dominik Kadura (MHC Martin), Jordan Hickmott (Banská Bystrica) a Jere Pulli (Martin). (Zdroj: TASR)

MHC Martin - HC05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Súboj piateho mužstva s lídrom tabuľky priniesol v prvej tretine taktický boj. Obe mužstvá predovšetkým pozorne bránili a tak sa strelci ťažšie dostávali do koncovky. Hostia sa mohli ujať vedenia v štvrtej minúte, ale Buc vo vyloženej šanci netrafil. O dve minúty neskôr minul bránku hostí Koyš. V dvanástej minúte sa domáci predčasne tešili z gólu Dokšina, ale rozhodca ho po porade s videorozhodcom neuznal pre posunutie bránky. Potom sa do útoku už viac tlačili hostia. So strelami Hickmotta a Luntera si Corbeil poradil, ale v šestnástej minúte Buc zblízka otvoril skóre zápasu. V sedemnástej minúte Korostinovu strelu zrazili hostia nad bránku, v osemnástej minúte si s pokusom Surového poradil domáci brankár.

Aj druhá tretina priniesla zaujímavý hokej, stále sa na ľade niečo dialo. V 21. minúte sa zblízka nepresadil Koyš a vzápätí Corbeil vychytal Lamperov nájazd. Potom mohli hostia ďakovať Bacashihuovi, ktorý si poradil s viacerými dorážkami martinských hráčov. V 28. minúte mal čo robiť domáci gólman, aby chytil strelu Češíka. Na druhej strane dvakrát v dobrej pozícii netrafil Galamboš. V polovici stretnutia sa opäť vyznamenal bystrický gólman po strele Dokšina. Martinčania boli v tejto časti hry aktívnejší. V 34. minúte Tabaček vyskúšal Bacashihuu, ale ten bol veľkou oporou hostí. V 38. minúte sa ocitol Koyš sám pred brankárom, mieril však vedľa.

V úvode tretej tretiny mohol pridať druhý gól Bystričanov Sarault, ale skóre sa nemenilo. Pri presilovke hostia od 44. minúty zatlačili domácich do defenzívy a v 46. minúte Hickmott umiestnenou strelou zvýšil na 2:0. Martinčanov inkasovaný gól psychicky položil a ďalšie minúty sa potom hrali v réžii hostí. V 48. minúte mohol znížiť Varga, ale jeho teč skončil tesne vedľa. V 55. minúte výraznú prevahu "baranov" premenil Surový na tretí gól. Hokejisti Martina boli prvé dve tretiny prinajmenšom vyrovnaným súperom favorizovaným Banskobystričanom, ale nedokázali prekonať gólmana Bacashihuu.

Góly: 16. Buc (Surový, Hickmott), 46. Hickmott (Surový, Maione), 55. Surový (Maione).

Rozhodcovia: Lokšík - Junek, Krajčík, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:2, olsabenia 0:0. 3000 divákov.

MHC Martin: Corbeil – Tabaček, Dvořák, Salija, Brňák, Pulli, Leško, Michalčin – Korostin, Heizer, Koyš – Varga, Galamboš, Surovka, – Dokšin, Murček, Kadura – Rusina, Jurášek, Poliaček

HC05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua - Kubka, Ďatelinka, Matuškin, Mihálik, Wishart, Maione, Cebák, Bezúch – Buc, Surový, Hickmott – Lamper, Češík, Matoušek - Lunter, Sarault, Tománek – Róth, Tamáši, Truchno

Juraj Halaj, asistent trénera Martina: "Bol to výborný zápas. Myslím si, že aj napriek prehre sme hrou potešili našich divákov. Zápas sme si prehrali v oslabeniach. Pri rovnovážnom počte sme hrali vyrovnanú partiu. Chlapci odviedli dobrý výkon, ale dnes to na kvalitného súpera nestačilo."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Videli sme obojstranne bojovné stretnutie. Dve tretiny sme hrali dosť profesorsky, postrácali sme veľa pukov v strednom pásme. Domáci nás dobre pokrývali, z čoho pramenili ich šance. Vtedy nás podržal brankár Bacashihua. Tretia tretina bola z našej strany najlepšia, zjednodušili sme našu hru a počkali si na šance. Tie prišli v presilovkách a obe sme využili."

Ostatné výsledky 22. kola: L. Mikuláš – Poprad 4:3 pp, N. Zámky – Košice 1:2, Trenčín Nitra 5:1, Zvolen – Žilina 5:1.

10. Poprad 23 5 3 3 12 54:75 24

Program 23. kola: 22. 11. o 17:30 Košice – Trenčín, 25. 11. o 17:00 Poprad – N. Zámky, o 17:30 B. Bystrica – L. Mikuláš, o 18:00 Žilina – Martin, Nitra – Zvolen.