Sobota, 22. júl, 2017 | Meniny má Magdaléna

Banská Bystrica v derby pokorila svojho pohronského rivala

Barani si poradili so Zvolenom v predĺžení. Víťaznú šnúru natiahli už na 5 zápasov a naďalej vedú ligu.

Bystrický útočník Dalibor Bortňák bojuje o puk s Matejom Síkelom.(Zdroj: TASR)

Pohronské derby oživilo na zvolenskom štadióne záujem o hokej a konečne sa hralo v správnej diváckej atmosfére. Hráči si na ľade nič nedarovalo, domáci narukovali s veľkou ofenzívou, vyťažili z nej presilovku po 21 sekundách a aj gól Klhůfka, ktorý prešiel cez celé ihrisko a po veľkom sóle otvoril skóre. V 6. min si dávku šťastia užili hostia, puk po strele Lampera dlho ležal pred bránkovou čiarou, až ho Češík za ňu dopichol. Vyrovnaný stav zrušil v 13. min bleskovou strelou Matis.

V druhej tretine bolo všetko naopak. Hostia v nej vyťažili dva góly, najskôr v 23. min v presilovke pohotový Belluš z uhla a v 29. po hrubej chybe Šišovského vymietol spojnicu neveľmi prudkou strelou Bortňák. V 34. min Marcinek síce puk dobre netrafil, no ten za chrbát Bacashihuu predsa len zapadol a remízový stav naznačoval neúprosný boj aj v tretej tretine. Klhůfkova žŕdka po 50 sekundách hry napriek oslabeniu to aj potvrdzovala, Zvolenčania boli živší, agresívnejší, ani ich súper sa však pred bránkou nešetril.

V 46. min zakončil prečíslenie s Juríkom neúčinnou kľučkou Majdan a o pár sekúnd neskôr Hraško trafil hornú žŕdku. Potom sa na ľade viac bojovalo ako tvorilo a zápas sa nasmeroval do remízového konca. V nastavenom čase na oboch stranách gól v prečísleniach a obrovských
šanciach nepadol, až sa napokon po učebnicovom sóle a kľučke na Kubku presadil v 63. min Hickmott.

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 3. Klhůfek (Hraško, L. Jurík), 13. Matis (S. Petráš, J. Homer), 34. Marcinek (M. Ivan) - 6. Češík (Lamper, V. Mihálik), 23. Belluš (Kafka, Maione), 29. Bortňák, 63. Hickmott (Kubka)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner - J. Tvrdoň, M. Kollár, 3820 divákov