BANSKÁ BYSTRICA. Polícia v Banskej Bystrici sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po 46-ročnej Slavomíre Oravcovej z Banskej Bystrice.
Ako informovala krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, nezvestná žena je rozhodnutím súdu zbavená spôsobilosti na právne úkony. Trpí schizofréniou a jej opatrovníkom je jej otec. Menovaná 23. februára pravdepodobne v ranných hodinách odišla z miesta bydliska na neznáme miesto. Podľa jej otca ráno medzi 7.00 a 8.00 hodinou užila lieky, ktoré sú spojené s jej diagnózou. Od tej doby ju nikto nevidel. Zo sebou si nezvestná vzala kartu poistenca a nezistenú finančnú hotovosť. Nezvestnosť oznámil jej otec vo štvrtok 23. februára 2017 vo večerných hodinách.
POPIS OSOBY:
- výška 158 cm, štíhla postava, hnedé vlasy česané do vrkoča, hnedé oči
POPIS OBLEČENIA:
- tmavomodrá bunda, biele tenisky
ZVLÁŠTNE ZNAMENIA:
- pomalá chôdza, počas ktorej nevystiera kolená, kŕčovito zohnuté ruky v lakťoch
Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie o nezvestnej žene, oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.

Autor: ETA