Pondelok, 28. september, 2020 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Fantastický záver Dukly: Chytenú penaltu vystriedal víťazný gól

Bystrica otočila duel v nadstavení.

Súboj bystrického útočníka Fujáka s Petrom Liptákom.Súboj bystrického útočníka Fujáka s Petrom Liptákom. (Zdroj: Viktor Háber)

Dukla sa v poslednom domácom dueli pred začiatkom baráže predstavila proti Skalici. Nič nenasvedčovalo tomu, že by išlo o súboj predposledného proti prvému. Úvod zápasu sa niesol vo vyčkávacom duchu. Ani jeden z tímov sa nehrnul dopredu a každý skôr striehol na chybu toho druhého. V 11. minúte obrana nepostrážila Staršieho, ktorý ale z hranice šestnástky nedokázal zakončiť. O niečo neskôr bol faulovaný Šebesta a Skalica zahrávala priamy kop. Lopta nebezpečne plávala v pokutovom území, napokon ju ale ofenzíva domácich odpratala do bezpečia. Ďalšiu štandardku vytesnila brankárska posila Dukly Bojan Brać. K slovu sa dostali aj domáci. Savić rozohral skvelú akciu a posunul loptu Fujákovi, ktorý ale minul bránu západniarov. Koncom polčasu znovu zapracovala rovnaká dvojica. Kapitán Dukly prihral Fujákovi na hranicu jedenástkového bodu, avšak jeho zakončenie mierilo nad brvno.

Po prvom polčase bolo všetko otvorené a domáci herne pôsobili ako lepší a istejší tím. Napriek tomu inkasovali červeno-bieli už po piatich minútach druhej časti hry po góle od Pankarićana. O desať minút prišla ďalšia krutá rana v podobe zranenia Slančíka. Toho vystriedal Vila. V 63. minúte mohla dať Dukla gól po rohovom kope, avšak viacero hráčov sa tam zrazilo a stretnutie opäť zdržali ošetrovania. O necelých 10 minút na to rozohorali domáci peknú ofenzívnu akciu. Fuják sa dostal k odkrytej bráne, avšak nastrelil iba brvno. Následne sa k dorážke hlavou dostal Vila, ktorý už nezaváhal a bolo vyrovnané. Duklu hnali dopredu aj skvelí fanúšikovia, ktorí povzbudzovali celý zápas a predviedli aj oku lahodiacu pyro show. Skalica sa snažila znovu sa dostať do vedenia a veľkú príležitosť mala v 89. minúte, keď sa dostala po faule domácich k pokutovému kopu. Exekútor Šebesta mieril k pravej žrdi z pohľadu Braća, ten ale fantasticky vychytal a podržal svoj tím. Záver zápasu bol napokon ešte krajší. V nadstavenom čase obišiel brankára hostí Vila a doklepol na konečných 2:1. Bystričania tak otočili duel proti dlho neporazenej Skalici a doma úžasným spôsobom získali všetky 3 body.

Dušan Tóth (Tréner Dukly BB): „Vedeli sme, aký súper nás čaká, veď nie nadarmo je na prvom mieste. Pred zápasom som ale hovoril súper ako súper a treba sa proti každému predať dobrým výkonom. Myslím si, že hráči to aj splnili s výnimkou prvých 20 minút v druhom polčase sme hrali to, čo sme chceli. Dúfam, že toto víťazstvo hráčom psychicky pomôže a ukáže sa, že tá práca v príprave nebola zbytočná.“

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica 2:1 (0:0)
Góly: 72. a 90. Vila – 50. Pankarićan
FK Dukla: Brać – Daniel, Snitka, Cvik (83. Szczepaniak), Rejdovian, Slančík (60. Vila), Starší, Vitek, Savić (C), Ungar, Fuják (75. Malík)
ŽK: Cvik, Vila – Jakubek, Mizerák, Pankarićan
Rozhodoval: Hrčka pred 314 divákmi

1. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
  2. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
  3. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
  4. Päť najlepších doplnkov výživy na naberanie svalovej hmoty.