Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

Podbrezová doma opäť padla. Slovan jej bodovo odskakuje

Železiari v dôležitom šlágri zaváhali.

Prvý polčas začali aktívne obe strany. Ako prvý zasahoval domáci brankár Kuciak, keď jeho spoluhráč Turňa zle odkopával loptu. Vzápätí sa prezentovali stelecky aj hostia, ale Čavrič z voleja nemieril presne. Úvodný gól vsietili Bratislavčania po peknej kombinačnej akcii - stredom prenikol Soumah, našiel naľavo Priskina, ten mu loptu poslal naspať a ústredný hráč belasých z prvej nezaváhal. Podbrezovčania po tomto góle nehrozili, mali iba náznaky šancí. Naopak mohlo to byť 0:2 po koncovke Priskina, ktorý mieril pod brvno a Kuciak s problémami zasahoval.

Po prestávke sa Slovan ujal dvojgólového vedenia. Po centri vyhral hlavičkový súboj Oršula a loptu usmernil medzi žrde Priskin. Následne domáci prepli na vyššie obrátky, do šance sa dostal voľný Mikuš, ale hlavičke chýbala razancia. V 69. minúte železiarom vyšla akcia, prudký center našiel Viazanka, ktorý hlsvou nedal Muchovi šancu. Podbrezová sa dostávala do tlaku, ale inakasovala po protiútoku. Aktívny Soumah dostal loptu do 16-tky, posunul ju Schetovi, ktorý zvýšil na 3:1. Domácim sa v závere podarilo znížiť, keď sa ľavačkou parádne trafil Kuzma. Na vyrovnanie však už futbalistom ŽP Šport čas nezostal.

ŽP Šport Podbrezová - Slovan Bratislava 2:3 (0:1)
Góly: 69. Viazanko, 87. Kuzma - 23. Soumah, 60. Priskin, 77. Schet. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Podio, Kupčík - Priskin, Ligeon, Vittek, 2031 divákov

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Prispeli sme k atraktivite zápasu až veľmi, pretože sme sa dopustili troch individuálnych chýb, ktoré nás stáli góly v našej sieti. V takomto zápase rozhodujú detaily a súper ich urobil menej. Teší ma, že sme dali dva krásne góly a prispeli sme aj svojím výkonom k tomu, že futbal sa musel páčiť a ten, kto hovorí, že naša liga nie je atraktívna, tak sa mýli."

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  3. Nestíhate nakupovať darčeky?
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  5. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  6. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  7. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  7. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  8. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  9. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na vianočné darčeky!
  10. Venujte na Vianoce darček plný informácií! 2 282

Boli ste už vo vianočnej šumiackej izbe?

Ožíva v nej krása Vianoc tak, ako ich prežívali naši predkovia.

Matej Tóth: Všetok svoj voľný čas venujem rodine

V rozhovore s Matejom Tóthom sme sa vrátili k najlepším kariérnym momentom atléta VŠC Dukla, ktorý zároveň prezradil, ako vyzerajú sviatky v jeho rodine.

Zbierka hračiek a kníh pre deti v nemocnici a domovoch potrvá týždeň

Banskobystričania či návštevníci mesta majú možnosť spríjemniť vianočné sviatky deťom, ktoré nemôžu byť doma, pretože sú hospitalizované v nemocnici alebo umiestnené v detských domovoch.

Brezno bude v budúcom roku hospodáriť s viac ako 17 miliónmi eur

Rozpočet je nastavený ako vyrovnaný a počíta s realizáciou 17 investičných akcií.

Primátorský punč budú podávať v zberateľských hrnčekoch

Tradičné vianočné trhy v Banskej Bystrici spestrí dnes od 16:00 na Námestí SNP charitatívne podujatie Primátorský punč.