Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Dukla otvorila baráž pohotovým víťazstvom

So Slovanom si poradili domáci 3:1

Radosť domácich po otváracom góle zápasu.Radosť domácich po otváracom góle zápasu. (Zdroj: Viktor Háber)

Na začiatku zápasu sa obidva tímy viac-menej hľadali a dlho neprišlo k žiadnemu zakončeniu. Hralo sa v strede poľa a domácim chýbali presnejšie prihrávky. V 18. minúte ale skvelo zapracoval Ďanovský na ľavej strane, v 16-ke našiel Mateja Staršieho, ktorý si ešte potiahol loptu do lepšej pozície a presnou strelou do vinkla nedal šancu gólmanovi Slovana. Neskôr vyskúšal Savić strelu spoza šestnástky, ktorú ale brankár kryl. V 22. minúte krásne zapracoval opäť kapitán Bystričanov, ktorý prešiel cez 2 obrancov a naservíroval loptu do dobrej pozície Rejdovianovi, ktorého ale zblízka zblokovala obrana hostí. Dukla chytila sebavedomie a neustále vytvárala tlak. V 29. minúte sa dostala do prečíslenia 2 na 1, avšak Slančík príliš dlho váhal so zakončením. Ďanovský sa neskôr dostal do šance po krásnej kolmej prihrávke, išiel sám na brankára, ktorého si aj obišiel, trestuhodne ale netrafil prázdnu bránku. Všetko si ale vykompenzoval v 35. minúte, keď si potiahol loptu z ľavej strany do stredu a sám pred brankárom sa nemýlil - 2:0 pre Duklu. Slovan si jedinú šancu vypracoval koncom polčasu, keď po dobrom centri trafil Lády iba hornú konštrukciu brány. Domáci tak udržali dvojgólový náskok.

V druhej časti boli taktiež nesmierne aktívni a zápas mali pod kontrolou. Dostali sa do viacerých brejkových akcii, v ktorých prečíslili súpera, chýbalo však presnejšie zakončenie. Do samostatného nájazdu sa tento raz dostal Rejdovian, ktorý si obišiel brankára, avšak svoj šprint zastavil až za postrannou čiarou. Diváci spod Urpína sa opäť radovali až v 85. minúte. Odrazená centrovaná lopta sa dostala za hranicu pokutového územia, odkiaľ vystrelil Snitka a zvýšil vedenie domácich na trojgólové. Skórovú listinu uzavrel ešte v posledných minútach hosťujúci Šefčík, čo ale na prehre hostí a troch bodoch pre Duklu už nič nezmenilo.

FK Dukla Banská Bystrica – Slovan Bratislava B 3:1 (2:0)
GÓLY: 18. Starší, 35. Ďanovský, 85. Snitka – 90. Šefčík

Dušan Tóth (tréner Dukly): „Od prvej minúty hralo všetko v náš prospech. Mohli sme pokojne vyhrať aj vyšším rozdielom. Som spokojný s výsledkom, aj s výkonom, mrzí ma len veľké množstvo nepremenených šancí.“