Utorok, 9. marec, 2021 | Meniny má FrantiškaKrížovkyKrížovky

Bystričania znovu zdolali Martin ešte suverénnejším spôsobom

Opäť nechýbali zápasu emócie.

Obe mužstvá sa z prvého zápasu poučili a v druhom sa viac sústredili na obranu. Najviac závarov vznikalo v tesnej blízkosti bránok, v 3. min nestačil pretlačiť puk Higgs, po ňom na druhej strane Markovič. Postupne si však priestor pred bránkou viac privlastnili domáci a Martinčania mali čo robiť, aby udržali bezgólový stav. Najviac sa nátlaková hra Bystričanov prejavovala v presilovkách, zahrali si ju dvakrát a z tej druhej otvoril skóre v 18. min Higgs. Opäť sa na góle podpísal prehľad kapitána Surového, ktorý mu pozdĺž bránky nahral a do poloprázdnej bránky už Higgs nemal problém trafiť. Martinčania si taktiež zahrali dve presilovke, no vyzneli žalostne a v 7. min ich mohol Higgs, nebyť zákroku Corbeila, aj vytrestať. V 11. min v presilovke spálil Handzuš obrovskú šancu, opäť sa pri nej vyznamenal Corbeil, a tesne pred gólom v 18. min Hickmottovi v dobrom postavení nesadol dobre puk na hokejku a znemožnil mu skórovať.

Po prestávke priniesla najviac vzruchu 23. minúta. Najskôr prečíslenie Higgsa a Rosandiča sa skončilo nepresným zakončením, vzápätí Skalický stečoval strelu Wisharta tak, že puk pomaly doletel do bránky a všetko orámcovala bitka Carlssona a Vargu. Domácich dvojgólové vedenie presvedčilo, že na súpera ušili opäť dobrú taktiku, aj keď v 27. min Varga v oslabení preveril pozornosť Bacashihuu. Po chybe Königa v 32. min zazvonila aj žŕdka po strele Ziga, v 34. min strelu voľného Sersena zneškodnil Corbeil. Vývin skóre sa zvrtol v 35. min, po rýchlom protiútoku a spolupráci s Galambošom pod žŕdku zamieril Surovka, odpovedať na kontaktný gól mohol v 38. min Kafka, bolo však očividné, že Martinčanom narástla odvaha a viac času strávili aj v útočnej tretine. O podobnosť s predchádzajúcim zápasom sa postaral v 40. min Sedlák. Strelou od modrej si otvoril gólový účet, zvýšil náskok 'baranov' tak ako v sobotu na dva góly a napodobnil Surového, ktorý taktiež skóroval deň predtým gólom do šatne.

V tretej tretine bolo otázne, koľko síl ešte zo seba Martinčania vydolujú, aby sa pokúsili o zvrat. Veľa napovedal ďalší gól domácich v presilovke v 48. min, po nahrávke od Surového na Buca v tesnej blízkosti bránky. O krvavé stopy na ľade sa v 49. min zaslúžili až dve dvojice bitkárov, Belluša s Dlouhým a Sedláka s Rapáčom a kým rozhodcovia udelili tresty, dlho sa nehralo. Martinčania už priebeh nezdramatizovali ani pri presilovke a domáci si domáci v nervóznom závere s množstvom šarvátok bez problémov výrazné víťazstvo ustrážili, navyše stihli ešte využiť presilovku o dvoch hráčov v 59. min vďaka Skalickému.

HC'05 iClinic B. Bystrica - MHC Martin 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 18. Higgs (Surový, Buc), 23. Skalický (Wishart, Higgs), 40. Sedlák (Surový, Hickmott), 48. Buc (Surový, Higgs), 59. Skalický (Sersen) - 35. Surovka (Galamboš, Rapáč).
/Stav série 2:0/

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Znovu ťažký zápas, Martin hral veľmi dobre, hlavne úvodnú tretinu. Za stavu 2:0 sme neodskočili súperovi, aj keď sme mali dosť príležitostí, po inkasovanom kontaktnom góle bol zlomový ten náš na konci druhej tretiny. Do Martina cestujeme s náskokom dvoch zápasov, máme psychickú výhodu, no určite nič nerieši. Bude to o búrlivom prostredí a tam sa asi ukáže pravá sila súpera."