Pondelok, 28. september, 2020 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Bystričania znovu zdolali Martin ešte suverénnejším spôsobom

Opäť nechýbali zápasu emócie.

Obe mužstvá sa z prvého zápasu poučili a v druhom sa viac sústredili na obranu. Najviac závarov vznikalo v tesnej blízkosti bránok, v 3. min nestačil pretlačiť puk Higgs, po ňom na druhej strane Markovič. Postupne si však priestor pred bránkou viac privlastnili domáci a Martinčania mali čo robiť, aby udržali bezgólový stav. Najviac sa nátlaková hra Bystričanov prejavovala v presilovkách, zahrali si ju dvakrát a z tej druhej otvoril skóre v 18. min Higgs. Opäť sa na góle podpísal prehľad kapitána Surového, ktorý mu pozdĺž bránky nahral a do poloprázdnej bránky už Higgs nemal problém trafiť. Martinčania si taktiež zahrali dve presilovke, no vyzneli žalostne a v 7. min ich mohol Higgs, nebyť zákroku Corbeila, aj vytrestať. V 11. min v presilovke spálil Handzuš obrovskú šancu, opäť sa pri nej vyznamenal Corbeil, a tesne pred gólom v 18. min Hickmottovi v dobrom postavení nesadol dobre puk na hokejku a znemožnil mu skórovať.

Po prestávke priniesla najviac vzruchu 23. minúta. Najskôr prečíslenie Higgsa a Rosandiča sa skončilo nepresným zakončením, vzápätí Skalický stečoval strelu Wisharta tak, že puk pomaly doletel do bránky a všetko orámcovala bitka Carlssona a Vargu. Domácich dvojgólové vedenie presvedčilo, že na súpera ušili opäť dobrú taktiku, aj keď v 27. min Varga v oslabení preveril pozornosť Bacashihuu. Po chybe Königa v 32. min zazvonila aj žŕdka po strele Ziga, v 34. min strelu voľného Sersena zneškodnil Corbeil. Vývin skóre sa zvrtol v 35. min, po rýchlom protiútoku a spolupráci s Galambošom pod žŕdku zamieril Surovka, odpovedať na kontaktný gól mohol v 38. min Kafka, bolo však očividné, že Martinčanom narástla odvaha a viac času strávili aj v útočnej tretine. O podobnosť s predchádzajúcim zápasom sa postaral v 40. min Sedlák. Strelou od modrej si otvoril gólový účet, zvýšil náskok 'baranov' tak ako v sobotu na dva góly a napodobnil Surového, ktorý taktiež skóroval deň predtým gólom do šatne.

V tretej tretine bolo otázne, koľko síl ešte zo seba Martinčania vydolujú, aby sa pokúsili o zvrat. Veľa napovedal ďalší gól domácich v presilovke v 48. min, po nahrávke od Surového na Buca v tesnej blízkosti bránky. O krvavé stopy na ľade sa v 49. min zaslúžili až dve dvojice bitkárov, Belluša s Dlouhým a Sedláka s Rapáčom a kým rozhodcovia udelili tresty, dlho sa nehralo. Martinčania už priebeh nezdramatizovali ani pri presilovke a domáci si domáci v nervóznom závere s množstvom šarvátok bez problémov výrazné víťazstvo ustrážili, navyše stihli ešte využiť presilovku o dvoch hráčov v 59. min vďaka Skalickému.

HC'05 iClinic B. Bystrica - MHC Martin 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 18. Higgs (Surový, Buc), 23. Skalický (Wishart, Higgs), 40. Sedlák (Surový, Hickmott), 48. Buc (Surový, Higgs), 59. Skalický (Sersen) - 35. Surovka (Galamboš, Rapáč).
/Stav série 2:0/

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Znovu ťažký zápas, Martin hral veľmi dobre, hlavne úvodnú tretinu. Za stavu 2:0 sme neodskočili súperovi, aj keď sme mali dosť príležitostí, po inkasovanom kontaktnom góle bol zlomový ten náš na konci druhej tretiny. Do Martina cestujeme s náskokom dvoch zápasov, máme psychickú výhodu, no určite nič nerieši. Bude to o búrlivom prostredí a tam sa asi ukáže pravá sila súpera."

1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
  2. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
  3. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
  4. Päť najlepších doplnkov výživy na naberanie svalovej hmoty.