Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Trenčín doma nedal šancu Podbrezovej

Horehronci nevyhrali už 6 zápasov po sebe.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: SITA)

Podbrezovčania na jar ešte nezabrali naplno a v Trenčíne im v úvodnom polčase ruže nekvitli. Domáci tím potreboval zabrať za tri body, aby sa za svojím súperom bodovo dotiahol. V 5. minúte center Rodneyho Kloostera z pravej strany usmernil Par k žrdi, ale Cuciak bol na svojom mieste. O 6 minút si domáci stredopoliar napravil chuť. Zubairu odcentroval do veľkého vápna, kde Paur prudkou hlavičkou poslal svoje mužstvo do vedenia, hoci sa po nej načahoval brániaci Kochan. Trenčania úvodný tlak zužitkovali na prvý gól zápasu a aktivita bola na domácich kopačkách aj naďalej. V 17. minúte Kvocerov center našiel na zadnej žrdi Beridzeho, ale zakončenie hlavou v podaní gruzínskeho krídelníka skončilo iba na konštrukcii brány. Horehronci sa do útoku netlačili a v 31. minúte po rohovom kope v šestnástke domácich si nedali pozor na zadné vrátka. Kvocera s Beridzem sa hnali na osamoteného obrancu, so zakončením mladého Kvoceru si však Kuciak poradil. V ďalších minútach prvého polčasu sa už nič vážne nestalo, a tak mužstvá odchádzali do kabín za stavu 1:0.

Hostia vstúpili do 2. polčasu aktívnejšie. Mikuš hlavou predĺžil center na rozbehnutého Migaľu, ale Rodney Klooster ho stihol odstaviť. Po hodine hry Mikušov center hlavičkoval Polievka do Abdula. Hostia si pýtali pokutový kop, ale Horváthova píšťalka zostala nemá. Na opačnej strane predviedol rýchlosť Beridze. Namiesto prihrávky lepšie postavenému spoluhráčovi však volil zakončenie. V 65. minúte sa domáci radovali po druhý raz. Beridzeho center zaletel k voľnému Jangovi a ten loptu hlavou umiestnil do siete. Trenčania si následne užívali hru a v 77. minúte mohli pridať i ďalší gól. Beridze sa snažil strieľať z ľavej strany, ale napokon z toho bol iba rohový kop. V 82. minúte mali železiari ideálnu šancu na zdramatizovanie zápasu, keď Mikuš spadol v pokutovom území po odohratí lopty a pískala sa jedenástka. Tú však Podiovi nohou zneškodnil Šemrinec. Domáci si potom už v závere dvojgólový náskok postrážil.

AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (1:0)
Góly: 11. Paur, 65. Janga.