Jarný beh pre radosť odštartuje v Brezne už po druhýkrát

Amatérski bežci sa počas druhej májovej soboty môžu tešiť na pokračovanie úspešného športového podujatia, ktoré malo v uliciach Brezna svoju premiéru presne pred rokom.

(Zdroj: MsÚ)

BREZNO. Výhodou organizovaného behu mestom je, že sa netreba nikde prihlasovať ani registrovať. Stačí sa pred štartom prezentovať priamo na námestí.

Prekonať vlastné limity

Mesto podporuje zdravý životný štýl svojich obyvateľov. Svedčí o tom fakt, že s príchodom jari pre nich už po druhýkrát pripravilo športovú akciu nesúťažného charakteru, ktorej jedinou a najlepšou odmenou je radosť z prekonávania vlastných limitov. „Jarný beh je vnímaný ako nesúťažné bežecké podujatie, ktorého sa môžu zúčastniť všetci, ktorí si chcú vyskúšať odbehnúť skoro dva kilometre dlhú trať ulicami Brezna, bez ohľadu na vek či pohlavie,“ vysvetľuje Miroslav Baran, vedúci odboru kultúry a športu.
Na akciu, ktorá sa uskutoční v sobotu 13. mája, sa netreba prihlasovať ani registrovať, priamo na mieste pred štartom bude od 14.15 do 14.50 prebiehať prezentácia a o 15.00 bežci odštartujú z južnej strany námestia. Takmer dvojkilometrová trať povedie po Ulici Boženy Němcovej na Malinovského, Krčulovu, Fučíkovu a Laskomerského ulicu a opäť po Ulici Boženy Němcovej späť do cieľa na námestí. Nie je to nič náročné, vlani vytýčenú trasu absolvovalo 52 bežcov rôznych vekových kategórií, takže organizátori veria, že tento rok sa ich počet ešte zvýši.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Bežme spolu pre zdravie!

Všetci účastníci Jarného behu pre radosť si môžu svoj výsledný čas pozrieť na časomiere, ktorá bude umiestnená v cieli, a porovnať si ho napríklad s výkonom z minulého roka. „Zámerom podujatia je, aby si aj amatérski športovci vyskúšali beh ulicami mesta, zašportovali si a spravili niečo dobré nielen pre seba, ale aj pre niekoho druhého, kto sa tohto podujatia nemôže zúčastniť,“ uviedol Miroslav Baran.

Mal tým na mysli charitatívny rozmer Jarného behu, vďaka ktorému môžete pomôcť päť a polročnej zdravotne postihnutej Karin Kamile Stančokovej z Brezna, ktorej bude venovaný celý výťažok z podujatia. Na mieste prezentácie bude totiž umiestnená pokladnička, kde budú môcť bežci, ale aj široká verejnosť vhadzovať svoje dobrovoľné príspevky.
Program na námestí sa ale odbehnutím dvoch kilometrov ani zďaleka nekončí.

SkryťVypnúť reklamu

Pokračovať bude aj po 16.00, kedy sa k slovu dostane tradičné rodinné podujatie s názvom Míľa pre mamu, ktorú organizátori pravidelne venujú všetkým mamičkám. Ozvláštnite si teda sobotu a príďte 13. mája na námestie v Brezne. Určite zažijete príjemné športovo-kultúrne popoludnie.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Bystrica

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  5. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  8. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  1. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  2. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii
  3. Zlatý sen vo vzduchu
  4. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  5. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  6. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  7. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 7 343
  2. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 6 553
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 103
  4. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 4 878
  5. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 4 732
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 830
  7. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať? 2 188
  8. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva 1 540
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Titul? Nie je to veľmi pravdepodobné.


8. máj

Areál s vyše 170-metrovými stožiarmi je ekonomickou príťažou.


5 h

František Feja je inšpirácia pre všetkých.


Eliška Veselovská a 1 ďalší 7. máj

Slovenského skialpinistu privítala cigarová vôňa dymu.


18 h

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu