Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

FUTSAL: Juniori MIBY vybojovali bronz na turnaji Final Four

Finále im ušlo iba o vlások.

Bronzoví juniori(Zdroj: MARTIN MAJLING)

Posledné boje Slovenského pohára juniorov vo futsale hostili počas predposledného júnového týždňa Levice. Predstavili sa pritom štyri najlepšie tímy po základnej časti. Nechýbala pritom ani Banská Bystrica, ktorá skončila na peknom treťom mieste a postavila sa v semifinále proti druhým Malackám.

Obidvom mužstvám trvalo trochu dlhšie, kým sa dostali do zápasového tempa. MIBA prehrávala po polčase, v druhom dejstve ale vyrovnala zásluhou Peniaka a šťastena sa jej nepriklonila, keď dve ďalšie šance skončili iba na žrdi. Penaltový rozstrel napokon rozhodol o tom, že do finále poputujú Malacky, ktoré premenili 4 pokutové kopy, MIBA iba 3. Juniori futsalisti týmto prehrali na Final Four tretí rozstrel v priebehu štyroch rokov.

Svoje mierne zaváhanie chceli odčiniť v boji o bronz proti silným domácim Leviciam. Tie sa ujali vedenia v 10. minúte, MIBA ale zlepšeným pohybom a nasadením lepšieho tempa otočila priebeh duelu. Do polčasu ale smolne inkasovala v posledných sekundách a do šatní odchádzala s výsledkom 2:2. Po troch sekundách v druhom polčase MIBA už opäť viedla po nacvičenom góle z rozohrávky gólom Dobrotu, ale súper dokázal opäť odpovedať a vyrovnať.

Hráči Banskej Bystrice boli v druhom polčase aktívnejší a zaslúžene išli do vedenia aj tretíkrát po vlastnom góle súpera, no o minútu si nešťastne strelili vlastný gól aj oni a skóre stretnutia bolo opäť nerozhodné. MIBA sa otriasla a zásluhou priameho kopu Dobrotu bola opäť vo vedení. V záverečnej hre bez brankára MIBU podržal aj gólman Longauer a v posledných sekundách po obetavom výkone spečatil Marko výsledok na 6:4 do prázdnej brány.

V Leviciach sa majstrom stali Malacky, ktoré si s Košicami poradili po pokutových kopoch. MIBU tretie miesto tešilo, boli si však vedomí toho, že majú na viac. „Na final four sme cestovali s cieľom vyhrať semifinále proti Malackám, čo sa nám, bohužiaľ, nepodarilo. Napriek tomu som veľmi hrdý na chalanov, lebo nám finále ušlo len v penaltovom rozstrele, ku ktorému nemuselo dôjsť, kebyže premeníme naše šance. V zápase o tretie miesto som dal šancu aj menej skúseným hráčom, ktorí odviedli taktiež vynikajúcu prácu a zaslúžene sme porazili domácich Levičanov,“ zhodnotil tréner Martin Majling.

Ten bol spokojný aj s celkovým priebehom sezóny. „Do súťaže sme išli s cieľom skončiť do štvrtého miesta, čo sa nám ja podarilo. S tretím miestom som spokojný, aj keď v posledných zápasoch sa nám nepodarilo obhájiť minuloročné druhé miesto, keďže nám chýbalo pár kľúčových hráčov. Pozitívom sezóny je fakt, že sme 3 hráčov pravidelne zapájali aj do mužskej extraligy, čo je pre plynulý prechod z juniorov do mužov veľmi dôležité. Všetkým chalanom za celú sezónu ďakujem,“ uzavrel.